حج تمتع

آخرین جزئیات برگزاری حج تمتع سال 97

تاریخ انتشار : 20 دی 1396کد مطلب : 62707زمان مطالعه : 2 دقیقه
سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را درباره برگزاری مراسم حج تمتع سال 1397 ارائه کرد.

آخرین خبر درباره حج تمتع سال 1397

سید حسن حسینی شاهرودی درباره آغاز مذاکرات حج تمتع 97 میان مسئولان حج ایران و عربستان اظهار کرد:بنابر صحبتهایی که بعد از حج 96 صورت گرفت بنا شد تا برای حج 97 هم مطابق با حج سال گذشته پیگیریها انجام شود.

وی ادامه داد:با توجه به اینکه امر واجب حج را نمی توان تعطیل کرد و حتی مراجع هم نظرشان بر این مهم است، ما نیز باید بهانه ها را به اصطلاح از کشور میزبان حجاج بگیریم و تکلیف شرعی را انجام دهیم.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید پیگیریها در رابطه با حج تمتع 97 انجام گیرد، تصریح کرد:بررسیها و پیگیریها باید انجام شود و در نهایت اگر موانع سیاسی یا امنیتی به وجود آمد آن زمان حج را تعطیل کنیم.

به گفته حسینی شاهرودی، سازمان حج و زیارت نیز وظیفه دارد که پیگیریهای لازم در رابطه با حج تمتع را انجام دهد مگر اینکه شورای امنیت ملی به این نتیجه برسد که زائران کشورمان شاید امنیت لازم را نداشته باشند یا شرایط سیاسی ایجاب نکند که زائران ایرانی را به حج بفرستیم.

وی افزود:سازمان حج و زیارت هم باید پیگیریها را داشته باشد و این مذاکرات هم در همین راستا است.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:سازمان حج و زیارت هم جسله ای را با فراکسیون نداشته و از نتایج سفر اخیر مسئولان این سازمان بی خبر هستیم.

حسینی شاهرودی درباره اینکه آیا امسال شورای امنیت به موضوع حج تمتع ورود می کند، تصریح کرد:اگر ضرورت داشت باشد ورود می یابد؛ سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری ابتدا گزارشهای لازم را ارائه می دهند و اگر لازم شد نیز شورای امنیت به اصل موضوع ورود می یابد.

آخرین جزئیات برگزاری حج تمتع سال 97

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برگرفته از تسنیم - /م
برچسب : حج
وبگردی