حج 99

آغاز ثبت نام حج 99 و اعلام هزینه ها

تاریخ انتشار : 9 اسفند 1398کد مطلب : 73650زمان مطالعه : 2 دقیقه
ثبت نام در کاروان های حج 99 از صبح امروز آغاز شد؛ هزینه این سفر از 32.5 میلیون تا حدود 41 میلیون تومان متغیر است.

ثبت نام حج 99

ایسنا:سازمان حج و زیارت اعلام کرده است افرادی می توانند در کاروان های حج 99 ثبت نام کنند که دارای قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 31 فروردین ماه سال 1386 باشند و قبلاً نسبت به تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری از سامانه https://reserve.haj.ir اقدام کرده باشند. این دارندگان از صبح امروز، جمعه نهم اسفندماه از طریق سامانه https://reserve.haj.ir می توانند ثبت نام اولیه را انجام دهند و بعد به مرور زمان مدارک مورد نیاز را در اختیار مدیر کاروان انتخاب شده قرار دهند. 

ثبت نام غیرحضوری بوده و ضرورتی ندارد متقاضیان حتما به دفاتر زیارتی مراجعه کنند؛ فقط کافی است وارد سامانه اعلام شده از سوی سازمان حج شوند. 

هزینه ثبت نام آن چنان که سازمان حج و زیارت اعلام کرده به صورت «قسطی» دریافت می شود که در مرحله نخست برای قطعی کردن ثبت نام در کاروان، لازم است بخش اول هزینه سفر به میزان 25 میلیون تومان (25.000.000 تومان) (بااحتساب اصل مبلغ ودیعه وسود متعلقه) پرداخت شود. 

بررسی جدول کاروان های حج 99 نشان می دهد هزینه های متغیری برای این سفر اعلام شده است که کمترین آن 32 میلیون و 452 هزار تومان و بیشترین آن 40 میلیون و 972 هزار تومان است. 

مراحل ثبت نام کامل در کاروان های حج 99 نیز شامل این فرایند می شود:تحویل مدارک، واریز بخش اول هزینه سفر، انجام معاینات واخذ تائیدیه پزشکی و واریز باقی مانده هزینه سفر. 

این سازمان تاکید کرده است:چنان چه افراد در زمان مقرر و اعلام شده برای ثبت نام قطعی اقدام نکنند، رزرو و ثبت نام اولیه آن ها (به دلیل تکمیل نکردن مراحل)، از سوی کاروان قابل ابطال بوده و باقی مانده ظرفیت کاروان در اختیار دارندگان سایر اولویت ها قرار می گیرد. 

سازمان حج طبق این اعلام از تاریخ 21 اسفندماه 1398 ظرفیت های خالی در کاروان ها را در اختیار اولویت های ذخیره حج قرار می دهد. گروه ذخیره شامل دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا 15 اردیبهشت ماه سال 1386 است. 

اطلاعات بیشتر درباره نحوه ثبت نام، مدارک لازم و شرایط اعزام را از این جا می توان دریافت کرد. 

حج تمتع اوایل تابستان سال آینده برگزار می شود و در حال حاضر با دستور عربستان برای محدود کردن عمره متاثر از اپیدمی ویروس کرونا ارتباطی ندارد.

انتهای پیام/م

آغاز ثبت نام حج 99 و اعلام هزینه ها

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
برچسب : حج
وبگردی