پرطرفدارترین تیم فوتبال جهان
امروزه هواداران نقش بسزایی در موفقیت تیم‌های فوتبال دارند و رقابت تنگاتنگی بین باشگاه های فوتبال برای کسب عنوان پرطرفدارترین تیم فوتبال جهان وجود دارد.

10 پرطرفدارترین باشگاه و تیم فوتبال جهان

فوتبال پربیننده ترین ورزش در جهان است و تمام باشگاه های فوتبال هواداران خاص خودشان را در سراسر دنیا دارند. معمولا تعداد هواداران یک باشگاه از طریق فالوئرهایش در شبکه های اجتماعی تعیین می شود. مطمئنا شما هم حداقل هوادار یکی از این باشگاه ها هستید و حتما برای تان جالب خواهد بود اگر بدانید هر کدام چقدر فالوئر دارند. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم.

10. آرسنال (Arsenal)

تعداد هوادار :80.1 میلیون نفر

آرسنال یکی از بزرگ ترین و موفق ترین باشگاه های لندن است. این باشگاه مدتی است که روی فرم نیست و مدت زیادی است که در لیگ قهرمانان بازی نکرده است، اما طرفدارانش به آن وفادار مانده اند.

به نظر می رسد بازیکنانی مثل اوبامیانگ و نیکلاس پپه تنها امید آرسنال اند؛ زیرا آن ها به دنبال برگرداندن عنوان از دست رفته تیم شان یعنی "پادشاهان انگلیس" هستند.

باشگاه آرسنال

9. منچستر سیتی (Manchester City)

تعداد هوادار :86.9 میلیون نفر

هواداران منچسترسیتی بعد از روی کار آمدن شیخ منصور در این باشگاه، هواداران بیشتری پیدا کرده است. این باشگاه در مقایسه با منچستریونایتد هواداران کم تری دارد؛ اما اخیرا موفقیت و قدرت مالی لازم را به دست آورده که همین باعث شد تا برای اولین بار در فصل موفق به کسب سه گانه داخلی شود. منچسترسیتی با بازیکنان با استعدادی مثل کوین دی بروین، سرخیو آگوئرو و رحیم استرلینگ یکی از تیم های برتر اروپا است.

طرفداران منچستر سیتی

8. بایرن مونیخ (Bayern Munich)

تعداد هوادار :94.9 میلیون نفر

بایرن مونیخ موفق ترین باشگاه آلمان است. این باشگاه بعد از رقیبِ خود بروسیا دورتموند، بیشترین طرفدار را در آلمان دارد. بایرن مونیخ در رقابت های باشگاهی به احتمال زیاد برنده خواهد بود؛ زیرا در این فصل در آلمان و اروپا قدرت برتر بوده است.

استادیوم فوتبال

7. لیورپول اف سی (Liverpool FC )

تعداد هوادار :101.6 میلیون نفر

موفق ترین باشگاه در انگلستان، لیورپول اف سی است که هواداران زیادی در سراسر جهان دارد. ورود یورگن کلوپ به عنوان سرمربی این باشگاه باعث افزایش شدید هواداران لیورپول شده است. یورگن کلوپ سیستم فوتبال هوی متال را به باشگاه آورد که همه از آن لذت می برند. موفقیت اخیر این باشگاه بسیار چشم گیر است؛ زیرا آن ها اولین قهرمانی شان در لیگ برتر را در فصل بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا کسب کردند.

لیورپول اف سی

6. چلسی (Chelsea)

تعداد هوادار :106.5 میلیون نفر

باشگاه چلسی، حضور گسترده ای در رسانه های اجتماعی و پایگاه هواداران زیادی در سراسر جهان دارد. چلسی اولین قهرمانی اش در لیگ قهرمانان اروپا را در سال 2013 به دست آورد که هوادارانش از آن زمان تا به حال؛ به این باشگاه وفادار مانده اند.

رومن آبراموویچ برای جذب بااستعداد ترین بازیکنان موجود در بازه زمانی نقل و انتقالات تابستانی هزینه زیادی کرده و به همین خاطر آینده این باشگاه روشن به نظر می رسد.

لوگوی چلسی

5. یوونتوس (Juventus)

تعداد هوادار :109.6 میلیون نفر

یوونتوس موفق ترین باشگاه ایتالیا است. " بانوی پیر " ایتالیا بعد از کسب 8 عنوان متوالی سری آ و همین طور سایر عناوین داخلی، بیشترین طرفدار را در ایتالیا دارد. یوونتوس از زمان خرید کریستیانو رونالدو شاهد افزایش هوادارانش بوده و در نتیجه به جایگاه نخست فوتبال ایتالیا جهش کرده و میلیون ها هوادار از سراسر جهان به دست آورده است.

باشگاه یوونتوس

4. پاری سن ژرمن (Paris Saint-Germain)

تعداد هوادار :121 میلیون نفر

پاری سن ژرمن پرطرفدارترین باشگاه فوتبال در فرانسه است. پاری سن ژرمن تنها باشگاه فرانسوی است که در لیست تیم های فوتبالی که بیشترین هوادار را دارند، قرار گرفته است. این باشگاه یکی از سریع ترین باشگاه های فوتبال در حال رشدِ حال حاضر دنیا است. این باشگاه فرانسوی با برخی از بزرگترین ستارگان فوتبال مثل نیمار و لیونل مسی قرارداد امضا کرده است که میلیون ها هوادار را برایش به ارمغان آورده است.

تیم پاری سن ژرمن

3. منچستریونایتد (Manchester United)

تعداد هوادار :165.8 میلیون نفر

منچستریونایتد پرطرفدارترین باشگاه در انگلستان است. در زمان مدیریت سر الکس فرگوسن، منچستری ها بر انگلیس و اروپا حکومت می کردند. آن ها موفق ترین باشگاه انگلستان بودند تا این که لیورپول در فصل قبل لیگ قهرمانان و لیگ برتر را به دست آورد. منچستریونایتد روزگار سختی را پشت سر گذاشته است؛ اما هواداران آن همیشه به باشگاه شان وفادار ماندند.

منچستریونایتد

2. اف سی بارسلونا (FC Barcelona)

تعداد هوادار:256.6 میلیون نفر

مردم سراسر دنیا باشگاه بارسلونا را می شناسند؛ زیرا یکی از محبوب ‌ترین تیم‌ ها در سراسر جهان است. امثال لیونل مسی و تاریخ باشگاه باعث محبوبیت واقعی آن در بین هوادارانش شده اند. باشگاه بارسلونا یکی از تیم های برتر اروپا از نظر ترکیب بازیکنان و تعداد هواداران در سراسر جهان است.

باشگاه بارسلونا

1. رئال مادرید (Real Madrid)

تعداد هوادار :272.5 میلیون نفر

رئال مادرید پرطرفدارترین باشگاه و تیم فوتبال جهان است. با وجود از دست دادن اعجوبه اش یعنی کریستیانو رونالدو، باز هم از نظر تعداد جام های به دست آورده و تعداد هواداران در سراسر جهان بهترین است. رئال رکورد دار بیشترین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا (14 عنوان) و بیشترین تعداد قهرمانی لالیگا (34 عنوان ) است؛ بنابراین طبیعی است که باشگاهی با این سابقه، هواداران زیادی داشته باشد.

پیراهن رئال مادرید

پرطرفدارترین تیم و باشگاه فوتبال جهان اعلام شد+ تعداد هوادار

3.5229
این مطلب مفید بود ؟16267
منبع : thefootballlovers / بخش سرگرمی نمناک/ن/ش
وبگردی