حسادت به دیگران
شاید این احساس را تجربه کرده باشید که از موفقیت دیگران ناراحت می شوید و به موفقیت آن ها حسودی می کنید، علت این ناراحتی و حسادت به موفقیت دیگران چیست؟

ریشه و دلایل حسادت به موفقیت دیگران

حسادت احساسی طبیعی است که بسیاری از افراد این احساس ناخوشایند را تجربه می کنند. اگر نتوانیم حسادت خود را کنترل کنیم و به موفقیت دیگران حسادت نماییم، با این کار غیر منطقی صرفاً تمرکز، انرژی و توان خودمان را از رسیدن به اهداف و ساخت موفقیت های شخصی منحرف می کنیم و به جای آموختن از عملکرد افراد موفق، از آن ها مانعی بزرگ برای خودمان ایجاد کرده و انرژی مان را هدر می دهیم.اگر به موفقیت دوستتان حسودی می کنید و دوست دارید بدانید چطور می توانید چنین حسی را در خود از بین ببرید، با این بخش از نمناک همراه شوید.

حسادت به موفقیت

دلایل حسادت به موفقیت دیگران :

افرادی که به موفقیت دیگران حسادت می کنند تصور می کنند امکاناتشان برای موفقیت کم هست و امکانات فقط در اختیار انسان های خاص هست.

افرادی که به موفقیت دیگران حسادت می کنند، دوست ندارند کسی را بالاتر از خودشان ببینند.

افرادی که به موفقیت دیگران حسادت می کنند، به علت عزت نفس پایین نمی توانند موفقیت دیگران را ببینند.

افرادی که به موفقیت دیگران حسادت می کنند، افرادی هستند که از اعتماد به نفس کمی برخوردار هستند و دوست دارند که موفقیت دیگران را کم اهمیت جلوه کنند.

افرادی که به موفقیت دیگران حسادت می کنند، در ذهن باور دارند انسان های موفق انسانهای خودخواهی هستند، هنگامی که فرد با این ذهنیت بزرگ می شود وقتی موفقیت یک نفر را می بیند حالش بد می شود.

افرادی که به موفقیت دیگران حسادت می کنند، خود و توانایی هایشان را باور ندارند.

دلیل حسادت به دیگران

چطور می توانید حس حسادت را در خود از بین ببرید؟

به نوع زندگی تان ارزش و احترام قائل شوید

زندگی هر فرد منحصر به فرد اوست. زندگی رقابت نیست پس مقایسه ی بین خود و دیگران، اشتباه است پس زندگی تان را با زندگی دیگری مقایسه نکنید و به نوع زندگی و فردیت تان ارزش و احترام قائل شوید. بدون توجه به اطرافیان تان، کارهای خود را به بهترین نحو به انجام برسانید.

شیوه تفکرتان را تغییر دهید

ممکن است فکر کنید که همکارتان بسیار خوش شانس است که سمتی بالاتر از شما دارد یا همسایه تان پولدار است اما شما هم شانس پولدار شدن و ارتقاء رتبه را خواهید یافت اگر شیوه تفکرتان را عوض کنید و به جای هدر دادن وقتتان برای حسادت به دیگران و هدر دادن زمان از وقتتان در جهت رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

حسادت به افراد موفق

زندگی دیگران را از بُعد وسیع تری ببینید

شاید این جمله را بسیار شنیده باشید که باطن زندگی خودتان را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید. اگر در شبکه های اجتماعی می چرخید و دائم خودتان را با دیگران مقایسه می کنید در اشتباهید. ممکن است ظاهر زندگی دیگران برایتان جذاب باشد اما به این معنا نیست که او زندگی بی نظیری دارد. به جای اینکه روی بخش خوب زندگی فرد دیگری متمرکز شوید، زندگی او را از بُعد وسیع تری ببینید و چشم انداز مناسب تری داشته باشید ممکن است او در زندگی مشکلات فراوانی داشته و زحمات زیادی برای رسیدن به جایگاه کنونی کشیده باشد.

سعی کنید در همه زمان ها بهترین عملکرد را داشته باشید

مواردی را که از کنترل تان خارج است، بپذیرید زیرا زندگی، همیشه منصفانه پیش نمی رود. بر اینکه شما شایستگی بیشتری نسبت به دیگری دارید، اصرار نورزید جرا که این کار فقط وقت و انرژی تان را هدر می دهد به جای این کار روی بهترین کسی که می توانید باشید، متمرکز شوید.

حسادت به موفقیت دیگران

تعریفی از موفقیت داشته باشید

برای اینکه موفقیت های دیگران را تهدیدی برای خود ندانید، برای خود تعریفی از موفقیت داشته باشید و ارزش های خود را بشناسید و تنها خود را با خود دیروزتان مقایسه نمایید تا هر روز کمی بهتر از روز قبل باشید. دیگران هم برای رسیدن به موفقیت هایشان در تلاش هستند و موفقیت آنان به معنی نابودی موفقیت های شما یا دست کم گرفتن آنها نیست.

قدر چیزهایی که دارید را بدانید

زندگی بسیار پیچیده است ممکن است فردی شانس موفقیت بیشتری داشته باشد. به جای اینکه به موفقیت دیگران حسادت کنید و به شانس آنها غبطه بخورید، قدر چیزهایی که دارید را بدانید، شما چیزهایی را دارید که دیگران ندارند.

موفقیت دیگران

موفقیت یک کار گروهی است

پیش از این هم در بخحش های مختلف سبک زندگی نمناک گفتیم که موفقیت یک کار گروهی است پس عضو یک گروه باشید. به دوستان موفق خود حسادت نکنید، داشتن دوستان موفق احتمال موفقیت شما را بیشتر می کند چون شما از آنها حمایت می کنید و آنها هم درمقابل از شما حمایت خواهند کرد.

ورزش کنید

جسم ما به شدت به مغز و احساسات ما مرتبط است. وقتی احساس بدبختی و حسادت می کنید و دلتان می خواهد با مشت توی صورت کسی بزنید، حرکت دادن بدنتان می توانید خیلی مفید باشد. پس اگر دچار حس حسادت و به دنبال آن افسردگی شدید، ورزش کنید، حرکت دادن بدنتان می تواند تاثیر فوق العاده ای بر وضعیت ذهنی تان داشته باشد. یوگا از بهترین ورزش ها برای داشتن ذهنی سالم است، یوگا سبب آرامش شده و باعث می شود چیزهایی که در کنترلتان نیستند را رها کنید و به هیچ چیز وابسته نشوید.

بهترین راه از بین بردن حسادت

فریاد بکشید

شما کامل نیستید وهیچکس نیست. اگر همیشه به موفقیت دیگران حسادت می کنید و با خودم می گویید «چرا من نه؟» این کاملاً طبیعی است. به خودتان اجازه دهید گاهی حسادت کنید و بعد برای بیرون آمدن از این حالت فریاد بکشید و خشمتان را به بیرون منتقل دهید.

بگذرید و زندگی تان را جلو ببرید

این احتمال هست که یک روز اقبال شما برگردد و شما برنده میدان باشید . اگر نتوانسته اید چیزی که برای آن تلاش کرده بودید را به دست آورید، از آن بگذرید وبه دیگران حسادت نکنید و زندگی تان را جلو ببرید. شما تلاشتان را کرده اید و هر کاری از دستتان برمی آمده را انجام داده اید و برای رسیدن آن روز طلایی فقط باید صبر کنید.

موفقیت هر فرد به نشانه شکست شما نیست

اثر منفی حسادت بدخواهانه تان را با تحسین کردن آن فردی که به او حسادت می کنید، تغییر دهید. چیزی برای تحسین کردن در آن فرد پیدا کنید و ببینید چطور این کار رابطه شما را با آنها تغییر می دهد. به پیروزی هر دو تان فکر کنید و الگو فکری تان را از پیروزی او-شکست شما به پیروزی او-پیروزی شما تغییر دهید و به خودتان فکر کنید که وقتی یک نفر می تواند موفق شود، بقیه هم می توانند.

چرا به موفقیت دیگران حسادت میکنیم؟ + راه حل

4.129
این مطلب مفید بود ؟245
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : حسادت
وبگردی