رابطه عاشقانه
اینکه شما ازدواج کردید دلیل بر این نمیشه دیگه تلاشی برای نشون دادن عشقتون به شریک زندگیتون نکنید! برعکس باید خیلی بیشتر از قبل برای برقرار موندن این رابطه بجنگید.

حفظ رابطه عاشقانه موفق نیاز به رعایت چه اصولی دارد

در روابط عاشقانه ، مثل سایر روابط، چیزهای کوچک و جزئی هستند که اهمیت دارند. همانطور که به زبان آوردن یک کلمه نادرست یا یک نگاه ناجور می تواند یک زوج را هفته ها به قهر بکشاند، رفتارهای جزئی و کم اهمیت هم باعث موفقیت و دوام یک رابطه می شوند. یک هدیه کوچک، یک تحسین غیر منتظره و یک لحظه تماس جسمی می تواند یک رابطه را مستحکم تر کند.

اینطور که آمار نشون میده متاسفانه 60 درصد ازدواج ها به طلاق ختم میشه! و خب اونقدر اوضاع نگران کننده هست که تصمیم گرفتن دیگه آمار طلاق رو اعلام نکنن! هرچند به نظر آمار و ارقام علیه عشق و عاشقی خیز برداشتن، نگران نباشین! هنوز میشه رابطه عاشقانه خوب و موندگاری ساخت!

اولین باری که دست همسرتون رو گرفتین یادتون میاد؟ مطمئنا یه حس آرامش خاصی بهتون دست داده، احساس تعلقی که بهم داشتید رو با گرفتن دستای هم حس کردید. اما بعد از گذشتن روزهای متوالی و تکرار کردن این عمل دیگه حس و حالتون مثل روزای اول نیست! دیگه اون حس خاص توی گرفتن دستای همدیگه خودشو نشون نمیده!

رابطه عاشقانه ام با همسرم سرد شده

زمانی که حس می کنید رابطه تون خسته کننده و تکراری شده و مثل روز اول اون شور و اشتیاق رو ندارید، یک سری سوال از خودتون بپرسید!
رابطه تون چطور شروع شد؟
زمان هایی که معمولا باهم می خندیدید رو به یادتون بیارید، کِی بودن؟
می تونید رمانتیک ترین لحظه دو نفره تون رو به یاد بیارید؟
اون چیزی که در ادامه این سوال ها به ذهنتون می رسه می تونه بهتون یاد اوری کنه که چه چیزی در شریک زندگی تون باعث بوجود اومدن این عشق شد؟ مزه مزه کردن تموم اون حسای خوب از وسط خاطرات درهم و برهم شیرینی زندگی رو زیر زبونتون میاره!

راز های موفقیت یک رابطه عاشقانه

گاهی تظاهر کنید که تازه رابطه تونو شروع کردید!

احتمالا مشغله و کارهای روتین شما رو درگیر روزمرگی کرده! سعی کنید کمی از تموم خستگی ها و کسالت هاتون فاصله بگیرید، اون روزهایی که تازه رابطه تون رو شروع کرده بودید به یاد بیارید! همه چیز متفاوت و هیجان انگیز بود و هنوز هم می تونه باشه! سعی کنید اولین قرارتون رو بازسازی کنید یا توی یک شرایط کاملا جدید قرار بذارید! یادتون نره دستای هم رو بگیرید، قدرتی که در لمس کردن هست در هیچکدوم از حواس نیست! از خودتون بپرسید کی حس کردید که عاشق شدید؟ کی باور کردید؟ سعی کنید هر روز تجربه دیدی داشته باشید یا کاری کنید که حس تازگی عشق رو به یادتون بیاره تا احساساتتون همچنان زنده بمونن!

برای هم خاطره های خوب بسازید!

اینکه شما ازدواج کردید دلیل بر این نمیشه دیگه تلاشی برای نشون دادن عشقتون به شریک زندگیتون نکنید! برعکس باید خیلی بیشتر از قبل برای برقرار موندن این رابطه بجنگید! برای فرار از این حس روزمرگی چندتا پیشنهاد براتون دارم:
حفظ رابطه عاشقانه

داشتن رابطه عاشقانه موفق

برای آخر هفته ها برنامه ریزی دونفره داشته باشید

برای آخر هفته هاتون برنامه بچینین که سرگرمی هاتونو باهم انجام بدید! یا به یه مسافرت برید! اگر نگران هزینه ها و برنامه ریزی وسط یه عالمه کار و بار هستید راه آسون تری براتون دارم:سالگرد باهم بودنتونو فراموش نکنید! یک خاطره خوب برای خودتون بسازید! خاطره هایی که در هر شرایطی بتونید بهشون فکر کنید و هیجان و حس خوبش شما رو مجددا سر ذوق بیاره! بعد از این مدت زندگی شما همدیگه رو خوب میشناسید! کاری رو انجام بدید که می دونید هر دوتونو خوشحال می کنه!

خودتون رو فراموش نکنید!

سعی کنید استقلالتونو حفظ کنید و اون آدمی که قبل از این رابطه بودید رو فراموش نکنید! اگه یه زمانی عاشق نقاشی کردن یا عکاسی و یا پیاده روی بودید سعی کنید همچنان این کارها رو انجام بدید! صرفا چون شریک زندگیتون دوست نداره بی خیال سرگرمیاتون نشید!
خیلی از ماها بعد از شروع یک رابطه بلند مدت زمان کمتری رو با دوستامون می گذرونیم! این طبیعیه اما حواستون باشه دوستاتونو کاملا کنار نذارید! سعی کنید یه وقتایی رو توی زندگی به بودن با دوستاتون اختصاص بدید!

این توصیه ها رو انجام بدید مطمئنا حس بهتری خواهید داشت اما یادتون باشه همه رابطه ها رو نمیشه از این راه ها درمان کرد گاهی نیازمند یک مشاور دلسوز هستید!

نکاتی برای حفظ رابطه عاشقانه با شریک زندگی

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برگرفته از دونفره -/ ر
وبگردی