خریدهای لیگ برتر

بدترین خرید های لیگ نوزدهم در نیم فصل اول

تاریخ انتشار : 14 دی 1398کد مطلب : 1810زمان مطالعه : 3 دقیقه
این گزارش قصد داریم نگاهی داشته باشیم به بازیکنانی که در ابتدای فصل با سر و صدای زیاد به تیم جدیدی پیوستند و در نیم فصل اول هرگز نتوانستند انتظارات را برآورده کنند.

بدترین خریدهای لیگ برتر نوزدهم

خراسان:فرشاد احمدزاده پس از اخراج و محرومیت در بازی های ابتدایی فصل، سرانجام مقابل سایپا توانست اولین پاس گلش را بدهد. او حتی در یک بازی لیگ برتری هم در ترکیب اصلی قرار نگرفته، اما در مجموع، 10 بازی کرده و نتوانسته انتظارات کالدرون را برآورده کند. 

جونیور براندائو (پرسپولیس) 

خرید خارجی و جنجالی پرسپولیس در ابتدای فصل جونیور براندائو بود که با کارنامه صفر مطلق، ایران را ترک کرد. جونیور درمجموع 6 بازی در لیگ و حذفی برای پرسپولیس به زمین رفت و در 4 بازی لیگ برتری، فرصت حضور در ترکیب اصلی را هم داشت. او یک بار حداقل شوتی داخل چارچوب حریفان هم نزد! 

علی دشتی (استقلال)

خرید پر سر و صدای استقلال که از سایپا آمده بود، علی دشتی نام داشت. بازیکنی که هنوز به اندازه یک 90 دقیقه هم برای این تیم بازی نکرده است. دشتی در 73 دقیقه ای که برای استراما بازی کرد، هیچ شوت در چارچوبی نزد و پاس کلیدی هم نداد. دشتی بیشتر از سوی استراما و باشگاه در حال گذراندن تنبیه انضباطی اش است تا درخشش در زمین فوتبال. 

میلاد باقری (استقلال) 

استراماچونی حتی زمانی که دستش در خط دفاع خالی بود هم حاضر نشد به میلاد باقری شانس بازی بدهد. احتمالا باقری در تیم فرهاد مجیدی هم با توجه به حضور و درخشش دیاباته و قائدی شانس چندانی نخواهد داشت و شاید همین مسئله جدایی این بازیکن از آبی ها در نیم فصل را به دنبال داشته باشد. 

علیرضا نقی زاده (سپاهان) 

علیرضا نقی زاده که در پنجره تابستانی برای تقویت بخش میانی سپاهان به اصفهان آمد، هنوز نتوانسته برای تیمش در بازی های رسمی به میدان برود. نقی زاده یکی از خرید های بزرگ سپاهان بود، اما مصدومیت های سریالی باعث شده تا این بازیکن به جای حضور در ترکیب زردها، روز های خود را در خانه و کلینیک باشگاه سپری کند. 

کوین فورچونه (تراکتور) 

کوین فورچونه که هفته گذشته پس از غیبت چند روزه، به تبریز بازگشت و در تمرینات تراکتور شرکت کرد، سرانجام به پایان کار با تیم تبریزی رسید و از این تیم جدا شد. پیش تر نیز مشخص بود که فورچونه در تراکتور نخواهد ماند، اما این بار به شکلی رسمی قراردادش را فسخ کرد تا نخستین جدا شده تیم تبریزی در زمستان باشد. این مهاجم باسابقه، در نقل وانتقالات پیش فصل در حالی به تراکتور پیوست که رسانه رسمی این باشگاه، او را «گران ترین خرید تاریخ لیگ» دانست. جذب این بازیکن معروف، سر و صدای زیادی در فوتبال ایران به پا کرد و خیلی ها وی را مدعی جدی آقای گلی دانستند، اما فورچونه هیچ گاه نتوانست در ایران به فرم خوب خود برسد. 

رضا شکاری (تراکتور) 

رضا شکاری هم یکی از خرید های پرسر و صدای لیگ نوزدهم بود. ستاره تیم ملی امید در نقل وانتقالات تابستانی به باشگاه پرسپولیس رفت و در یک چرخش 180 درجه ای سر از تراکتور و تبریز درآورد. حالا و با توجه به عملکرد شکاری در نیم فصل اول، مسلما پرسپولیسی ها حسرت از دست دادن این بازیکن جوان را نمی خورند! 

ایبا بووی باکر (ذوب آهن) 

یکی از خرید های خارجی و گران قیمت ذوب آهن برای لیگ نوزدهم باکر بود؛ بازیکنی که در ابتدا ذوبی ها از او به عنوان یک ستاره خارجی با کیفیت نام بردند، اما درنهایت کیفیت پایین او باعث شد تا با باز شدن پنجره زمستانی، این بازیکن نیجریه ای اولین خروجی سبز های اصفهان لقب بگیرد و درنهایت این بازیکن با توافقی که با این باشگاه کرد با دریافت 100 هزار دلار از 440 هزار دلار قراردادش از این تیم جدا شد. 

روح ا... باقری (شهرخودرو) 

روح ا... باقری یکی از خرید های نامدار شهرخودرو در تابستان گذشته بود. این بازیکن برای فرار از نیمکت استقلال به مشهد آمد، اما در تیم جدیدش هم جایی در ترکیب اصلی نداشت و درنهایت بعد از واکنش جنجالی به این نیمکت نشینی ها از سوی سرمربی در اختیار باشگاه قرار گرفت؛ اتفاقی که منجر به فسخ قرارداد این بازیکن شد.

انتهای پیام/م

بدترین خریدهای نیم فصل اول لیگ برتر نوزدهم فوتبال ایران

11
این مطلب مفید بود ؟01
وبگردی