خوابیدن در هواپیما
اکثر مردم به دلایل مختلفی برای خوابیدن در هواپیما مشکلاتی دارند اما می توانند با رعایت و انجام چند نکته به راحتی و بدون مشکل در هواپیما بخوانید.

رفع مشکل خوابیدن در هواپیما

آیا هنگامی که در هواپیما در حال پرواز هستید، می ترسید، و این حس مانع خوابیدن شما می شود؟شما در مشکل خواب در هواپیما تنها نیستید اکثریت مردم ،به دلایل مختلفی که رویشان تاثیر می گذارد، نمی توانند در هواپیما بخوابند، با انتخاب صندلی درست، آوردن لوازم مناسب و ایجاد تغییرات اندک در عادت های پرواز می تواند به خواب شما در هواپیما کمک کند؛ در ادامه این بخش از نمناک برایتان چند نکته ذکر کرده ایم ،که به رفع مشکل خوابیدن در هواپیما و تجربه ی خواب راحت در هواپیما کمک خواهد کرد ؛ به این 9 ترفند ، که به شما نشان خواهیم داد، دقت کنید تا به راحتی در هواپیما بخوابید.
خوابیدن در هواپیما

توصیه هایی برای راحت خوابیدن در هواپیما

9 ترفند برای کسانی که در هواپیما نمی توانند بخوابند

1. پرواز شب را انتخاب کنید
هر زمان که امکان دارد، در شب پرواز کنید تا راحت تر بخوابید. اگر با برنامه، خواب معمولی شما سازگار باشد، راحت تر می توانید بخوابید یک نکته دیگر ،این است که شب قبل از پرواز خود، کمتر از حد نرمالتان بخوابید. 2 یا 3 ساعت زودتر بیدار شوید، تا بیشتر خسته شوید.
 
2. در روزهای سه شنبه و چهارشنبه می توانید سفر راحت تری داشته باشید 
اگر می توانید روز پرواز خود را انتخاب کنید، روزهای سه شنبه و چهارشنبه ها راحت ترین روزها برای پرواز هستند به طور کلی، در این پروازها افراد بسیار کمی وجود دارد و به همین دلیل فضای بیشتری در اطراف شما وجود دارد برعکس، روزهای جمعه و تعطیلات، روزهایی هستند که بسیاری از مردم پرواز دارند پس حتما این را به خاطر بسپارید.
رفع مشکل خوابیدن در هواپیما

 راه هایی برای راحت خوابیدن در هواپیما

3. صندلی کنارپنجره بهترین گزینه است
اگر شما یکی از دسته افرادی هستید، که صندلی راهرو را دوست دارید، باید اولویت خود را تغییر دهید، زیرا صندلی کنار پنجره بهترین صندلی است با انتخاب صندلی کنار پنجره، قادر خواهید بود که سر خود را به سمت پنجره بگذارید، و سرتان را تکیه دهید، بدون اینکه کسی شما را اذیت کنید. همچنین توصیه می شود ،از صندلی هایی که کلاس های مختلف را جدا می کنند، اجتناب کنید اگر چه آنها فضای بیشتری به شما می دهند، اما این صندلی ها معمولا برای خانواده هایی است که با خودشان نوزاد و کودک دارند. اگر صندلی شما هم کنار دستشویی باشد، باز هم خوابیدن مشکل می شود، چرا که در این ناحیه جمعیت زیادی در حال رفت و آمد است.
صندلی کنار پنجره

صندلی کنار پنجره بهترین گزینه برای راحت خوابیدن در هواپیما 

4. صندلی خود را تا آنجا که ممکن است صاف کنید
صندلی خود را تا آنجا که امکان دارد صاف کنید مطمئن باشید که هیچ کدام از مسافرانی را که پشت شما نشسته اند، را اذیت نخواهد نکرد.همچنین، در نظر داشته باشید که اگر شما در طی ساعت های طولانی و با زاویه 90 درجه هستید، می توانید در معرض درد زیادی قرار بگیرید ؛ میز سینی صندلیتان را بیرون نیاورید، تا سر خود را روی آن قرار دهید، زیرا اینکار برای گردن و پشت شما بسیار مضر است.
 
5. لباس های راحت بپوشید
مهم است که شما با لباس های راحت پرواز کنید اگر لباس های تنگ و ناراحتی دارید، نمی توانید به راحتی بخوابید. همچنین باید، دمای هواپیما را در نظر بگیرید ببینید اگر هواپیما پتو ندارد، با خودتان یک ژاکت و جوراب گرم و یا حتی پتویی نازک ببرید ؛ اگر سردتان باشد، خوابیدن سخت خواهد بود.
لباس راحت

پوشیدن لباس راحت برای خوابیدن در هواپیما

6. کمربند ایمنی خود را به خوبی ببندید
به منظور داشتن یک خواب خوب، باید تا جای ممکن احساس راحتی داشته باشید، به همان اندازه که قبلا درموردش صحبت کرده ایم اگر کمربند ایمنی خود را بر روی بالای لباس یا پتو خود بببندید، این اتفاق نمی افتد اما اگر کمربند ایمنی خود را به خوبی ببندید، حتی اگر سختتان باشد، قادر خواهید بود که به راحتی بخوابید و کمک پرواز و مهمانداران شما را بیدار نخواهند کرد بنابراین شما حتی متوجه آن نخواهید شد.
7. به چیزهایی فکر کنید که به خوابیدنتان کمک می کنند
ممکن است با یاداوری بعضی چیزها، راحت تر به خواب بروید به یاد داشته باشید که به طور کلی، آزار دهنده ترین چیز در هواپیما زمانی که می خواهید به خواب بروید، چراغ ها و صداهاست بنابراین، با خود ماسک چشم برای خواب و گیره گوش بیاورید. برای نگه داشتن سر و گردنتان در موقعیت راحت، باید یک بالش مخصوص با خود بیاورید. در موارد فوری، می توانید یک سوییشرت را رول کرده و بپیچانید و از آن استفاده کنید.
فکرکردن

ماسک چشم موثر برای راحت خوابیدن در هواپیما

8.دستگاه های الکترونیکی خود را خاموش کنید
در صورت امکان ،همیشه دستگاه های الکترونیکی خود را خاموش کنید هیچ فیلم را تماشا نکنید ،چرا که نور صفحه نمایش، مغز شما را فعال نگه می دارد و باعث می شود به سختی بخوابید.اگر میخواهید خود را سرگرم نگه دارید، بهتر است مطالعه کنید.
9. مراقب آنچه می خورید و می نوشید باشید
در هواپیما مراقب آنچه می خورید و می نوشید باشید اگر می خواهید خوب بخوابید، زیاد غذا نخورید ؛ در هنگام نوشیدن، سعی کنید از خوردن نوشیدنی های انرژی زا یا قهوه پرهیز کنید و به جای آن از چای های بدون کافئین استفاده نمایید.

 

خوابیدن در هواپیما و نکاتی برای رفع مشکل خوابیدن در هواپیما

56
این مطلب مفید بود ؟60
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ت /ن
برچسب : خوابیدن
وبگردی