خواندن ذهن
محققان طی انجام یک پژوهش جدید موفق به شناسایی گونه های ژنتیکی خاص شدند که توانایی آنها را برای خواندن ذهن و احساسات افرادبالا می برد.

زنان در خواندن ذهن افراد توانایی بهتری دارند

طبق تحقیقات صورت گرفته توسط پژوهشگران رقابتی برای اولین بار حدود 20 سال پیش به مرحله اجرایی رسید که نشان داد توانایی خواندن ذهن بقیه افراد توسط زن ها به واسطه یک ژن خاص بر روی DNA صورت می گیرد و باعث می شود زنان نسبت به مردان بیشتر از این توانایی برخوردار باشند.
 
محققان در دانشگاه کمبریج، آزمونی را برگزار کردند که "خواندن ذهن از روی چشم" نام داشت که طی این آزمایش تصویری از چشم های مختلف در مقابل شرکت کنندگان قرار گرفت تا به تشخیص حالت ها و احساسات افراد بپردازند.
 
این پژوهش داد که افراد فورا می توانند با نگاه کردن به چشم دیگران ذهن و احساسات آنها را بخوانند.
 
خواندن ذهن

خواندن ذهن افراد

 در این پژوهش مشخص شد که توانایی برخی افراد در این کار از سایرین بیشتر بوده و زنان دارای متوسط نمره بهتری هستند.
 
آزمون جدیدی در این زمینه با همکاری شرکت بیوتکنولوژی بر روی 89 هزار نفر در سراسر جهان صورت گرفت که باز هم در این آزمون زنان متوسط نمره بهتری نسبت به مردان داشتند و این موضوع نشان می دهد که حضور ژن مخصوص بر روی DNA زنان، این توانایی را در آن ها ایجاد کرده است.
 
محققان این پژوهش بر این باورند که این کار یک گام مهم رو به جلو در حوزه علوم اعصاب اجتماعی بوده و به تکمیل اینکه چه چیزی سبب تنوع در همدلی شناختی می شود کمک می کند.
 
به طور خاص، تنوع ژنتیکی در کروموزوم 3 در زنان به شدت با توانایی خواندن ذهن مرتبط است و جالب توجه است اینکه عملکرد مردان در این آزمون با ژن هایی در منطقه خاصی از کروموزوم 3 در ارتباط نبود.
 
در کروموزوم 3 یک ژن به نام LRRN1 وجود دارد که در منطقه ای از مغز به نام "استریاتوم" فعال است و نقش مهمی در همدلی ایفا می کند.

توانایی زنان در خواندن ذهن افراد

2.931
این مطلب مفید بود ؟1813
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
برچسب : ذهن
وبگردی