دایورت
برای دایورت کردن شماره تلفن خود به خط دیگر و حتی لغو آن , چند راه وجود دارد و شما آموزش کامل و گام به گام آن را در نمناک ملاحظه کنید.

ترفند دایورت کردن شماره تلفن به شماره دیگر

در دنیای پر مشغله امروز گاها برای هر یک از رخ می دهد که بقدری سرمان شلوغ می شود که ممکن است به هیچ وجه زمان آنرا پیدا نکنیم تا بتوانیم پاسخ تماس هایمان را بدهیم. از این رو برای آنکه تمام مردم شماره ما را نداشته باشند، سعی می کنیم تا از دو سیم کارت استفاده کنیم و به مرور در جلسات و یا در حین انجام کارهای مهم و ضروری ممکن است سیم کارتی که اکثریت دوستان و آشنایانمان آنرا دارند را خاموش یا غیر فعال کنیم و شماره ای که تنها دوستان مهم مان دارند را روشن خواهیم گذاشت تا کسی مزاحم ما نشود.

با این وجود دایورت کردن تماس به معنای انتقال تماس از یک خط به خط دیگر گفته می شود که در این امر خط ثابت و همراه تفاوت خاصی ندارند.

آموزش دایورت موبایل

دایورت موبایل چگونه است؟

اما بطور کلی ممکن است بنابر دلایلی هر یک از ماها گوشی خود را خاموش کنیم و اجازه ندهیم که کسی با ما تماس حاصل نماید و علت این برای هر یک از ما متفاوت است. با این وجود تیم تکنولوژی نمناک قصد دارد در ادامه این مطلب شما را با نحوه دایورت کردن شماره تلفن همراه و یا ثابت آشنا سازد و می توانید به کمک آن در هنگام خاموش شدن گوشی، فورا به خطی که از قبل تعیین نموده بودید دایورت شود. همراه ما باشید.


آموزش نحوه دایورت از یک شماره به شماره دیگر :

برای دایورت کردن یک شماره به شماره دیگر تنها کافی است مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید و اجازه دهید خط دایورت شود. توجه داشته باشید در این روش هیچ یک از خطوط ثابت و همراه تفاوتی ندارند و این روش بصورت کد صورت می گیرد و می توانید تلفن همراه را به خط ثابت و بلعکس منتقل کنید.
  1. ابتدا وارد قسمت Dial up یا شماره گیری اسمارت فون و یا خط ثابت شوید.
  2. اینک به ترتیب این کد را وارد کنید ؛ " ستاره، 21، ستاره، شماره مورد نظر با کد، مربع "
  3. پس از وارد کردن کد دستوری بالا بر روی تماس کلیک کنید تا شماره موجود به شماره ای که در کد قرار داده اید دایورت شود.
  4. برای لغو دایورت می بایست کد دستوری " مربع، 21، مربع " را وارد نمایید و سپس تماس حاصل نمایید. این گونه تمام دایورت ها کنسل خواهند شد.
  5. برای دایورت کردن در هنگام مشغول بودن خط، می بایست کد دستوری " ستاره، 61، ستاره، شماره مورد نظر به همراه کد، مربع " را وارد کرده و سپس گزینه تماس را حاصل کنید.
  6. برای دایورت کردن در هنگام در دسترس نبودن خط، می بایست کد دستوری " ستاره، 67، ستاره، شماره مورد نظر به همراه کد، مربع " را وارد کنید و سپس گزینه تماس را حاصل کنید.

 نحوه دایورت کردن خط در اندروید 8 و 7

برای دایورت کردن تماس ها در سیستم عامل اندروید و بدون وارد کردن هر کد باید طبق آموزش زیر عمل کنید ؛

1- ابتدا وارد برنامه " Phone " یا شماره گیری گوشی خود شوید. سپس از 3 نقطه عمودی سمت راست، گزینه " Settings " را بفشارید.

دایورت کردن خط در اندروید

 

2- اینک " Call Settings " برای شما باز شده است و باید وارد بخش " More Settings " شوید.

دایورت کردن خط در اندروید

 

3- در این مرحله به سیم کارت های موجود در گوشی خود دسترسی پیدا خواهید کرد که باید سیم کارتی که قصد تغییراتی بر روی آن دارید را انتخاب کنید و سپس بر روی " Call forwarding " کلیک کنید. سپس پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید تماس صوتی یا تماس تصویری را انتخاب نمایید.

دایورت کردن خط در اندروید

4- در نهایت شما به بخش انواع دایورت کردن سیم کارت خود رسیده اید که این موارد عبارتند از ؛

  1. همیشه دایورت شود
  2. دایورت در هنگان مشغول بودن خط
  3. دایورت در هنگام عدم پاسخگویی
  4. دایورت در هنگام در دسترس نبودن

دایورت کردن خط در اندروید

 

دایورت ، آموزش ترفند دایورت کردن خط

3.4123
این مطلب مفید بود ؟8340
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : تلفن همراه
وبگردی