درباره رویاها
همه ما انسان ها زمانی که می خوابیم رویاهایی می بینیم که برخی از آن ها را بعد از بیدارشدن به یاد نمی آوریم، درباره عالم خواب و رویا حقایقی جالب و عجیب وجود دارد که با شنیدنشان شگفت زده خواهید شد.

حقایقی درباره رویاها

رویاها یکی از مرموزترین و هیجان انگیزترین تجربیات هر یک از ما انسان ها هستند که در عالم رویا و غیر واقعی بسیار طبیعی هستند و می توانند در حس و حال هر یک از ما موثر واقع شوند و گاها می توانند خبر از واقعیتی بدهند که بعد از بیدار شدن رخ خواهند داد و برخی دیگر شاید تصویری کاملا خیالی و بی اهمیت باشد.

اما در رم باستان از تفسیر رویاها برای تحلیل و تفسیر اتفاقات آینده استفاده می شد و آنها بر این باور بودند که رویاها پیامی از جانب خدایان می باشند و این از گذشته تا هم اکنون نیز پایدار بوده است چرا که وقتی ما می خوابیم و در خواب رویایی عجیب را مشاهده می کنیم، فورا تلاش به یافتن تعبیر آن می کنیم و به نحوی به برخی رویاهای مرتبط با اتفاقات زندگی که مشاهده می کنیم، اعتقاد داریم.

با این حال در پشت رویاها حقایق و واقعیت هایی وجود دارند که شاید هر یک از ما آنها را ندانیم. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک شما را هر چه بیشتر با رویا و واقعیت های رویا آشنا سازیم. همراه ما باشید.

درباره رویاها

دانستنی هایی درباره رویاها

واقعیت های جالب و خواندنی درباره رویاها

1- ما چند درصد از رویاهای خود را به یاد می آوریم؟

هر زمان که ما می خوابیم، 5 دقیقه بعد از آنکه بیدار می شویم، طبق گزارشات انجام شده در 10 درصد مواقع ما رویاهای خود را به خاطر میاوریم و 90 درصد باقی را هیچگاه و هیچ زمان بخاطر نخواهیم آورد.

2- آیا انسان های نابینا نیز رویا می بینند؟

افرادی که متاسفانه به دلایل مختلفی بصورت نابینا متولد می شوند، می توانند برخی تصاویر را در رویای خود مشاهده نمایند که در این رویاها قادر به مشاهده، شنیدن، بوییدن، لمس کردن و... می باشند و این گزینه از آنها سلب نشده است!

3- همه ما رویا می بینیم!

تمام انسان ها بلا استثنا رویا می بینند و با وجود آنکه ادعا کنند رویا نمی بینند، تنها دارای تصور اشتباهی هستند چرا که آنها فقط رویای دیده شده را به یاد نمی آورند و بلافاصله بعد از بیدار شدن به فراموش می کنند.

 خواب دیدن حیوانات

یادآوری خواب و رویاهایی که می بینیم

واقعیت هایی درباره خواب دیدن و رویاها

4- در رویاها چه کسانی را می توانیم ببینیم؟؟

 ذهن ما زمانیکه ما رویا می بینیم شروع به ساخت و طراحی چهره های مختلف نمی کند و تنها افرادی که ما با آنها آشنا هستیم را می توانیم در رویا مشاهده کنیم و از آنجاییکه در طول عمرمان ممکن هزاران نفر را مشاهده کنیم، ذهن ما در رویاهایمان قادر به استفاده از این کارکترها خواهد بود.

5- همه رویاها رنگی نیستند!

جالب است بدانید که تنها 12% از خواب ها یا رویاهایی که ما مشاهده می کنیم سیاه و سفید هستند و مابقی رویاها رنگی هستند و این در حالی است که مطالعات سال های 1915 تا 1950 میلادی بر این باور بودند که تمام رویاها سیاه و سفید هستند که نهایتا در دهه 1960 میلادی این دیدگاه تغییر کرد.

6- شایع ترین احساس در رویاها

در رویاها ما ممکن است ما احساسات مختلفی را تجربه کنیم که طبق گزارشات انجام شده شایع ترین احساسی که ممکن است هر یک از ما در رویاها آنرا تجربه کنیم، اضطراب و استرس می باشد و به عبارتی احساسات منفی بیشتر از احساسات مثبت می باشند.

 استرس در خواب

 اضطراب و استرس بیشترین احساس در رویاها

درباره رویاها و خواب دیدن چه می دانید؟

7- تعداد رویاهایی که می توان در طول شب دید، چقدر است؟

مشاهده رویاها نیاز به مکان و زمان مشخصی ندارد و بطور متوسط در طول خواب ممکن است شما یک یا 7 رویای مختلف را مشاهده کنید.

8- حیوانات هم رویا می بینند!

اخیرا مطالعات متعددی بر روی بسیاری از حیوانات مختلف انجام شد که در طی این مطالعه نشان داده شد که امواج مغزی حیوانات همانند امواج مغزی انسان ها در طول خواب می باشند و این نشان دهنده این است که حیوانات نیز می توانند در طول خواب، رویاهای مختص خودشان را مشاهده نمایند.

9- رویای افرادی که خروپف می کنند چگونه است؟

طی گزارشات انجام شده، افرادیکه خروپف می کنند به هیچ وجه رویا نمی بینند و این مورد هنوز توسط مطالب علمی اثبات نشده است!

یادآوری رویا و خروپف

کسانی که خروپف می کنند رویا نمی بینند

دانستنی های جالب درباره رویاها

10- رویای آقایان و خانم ها متفاوت است؟

طبق گزارشات انجام شده رویای آقایان و خانم ها متفاوت است و آقایان نسبت به خانم ها بیشتر رویا می بینند و این در حالی است که تنها حدود 70% شخصیت هایی که در خواب آقایان حضور دارند، مرد هستند. اما در مورد خانم ها، شخصیت های مرد و زنی که آنها در رویاهای خود مشاهده می کنند، تقریبا برابر هستند.

11- آیا مغز در حین خواب فعالیت دارد؟

شاید برای هر یک از ما سوال شده باشد که آیا زمانیکه ما خواب هستیم مغز ما می تواند فعالیت کند یا خیر؟ جالب است بدانید که مغز انسان در هر شرایطی به فعالیت خود ادامه می دهد و با خوابیدن محدود نمی شود.

12- رویای خانم های باردار چگونه است؟

خانم های باردار به دلیل تغییرات هورمونی نسبت به خانم های دیگر، رویای بیشتری می بینند و اکثر آنها را می توانند به خاطر بیاورند.

حقایقی عجیب و شگفت انگیز درباره رویاها

4.330
این مطلب مفید بود ؟264
منبع : boredpanda / emlii / seriousfacts / بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ز.ت
وبگردی