درمان کهیر

با نوشابه کهیر را درمان کنید! + روش

کد مطلب : 53901زمان مطالعه : 2 دقیقه
خارش و قرمزی پوست صورت و بدن یا همان کهیر می تواند ناشی از واکنش های آلرژیک و یا اختلالت دیگر باشد، برای درمان کهیر نسخه های خانگی را می توان به راحتی استفاده کرد.

کهیر و راه های مقابله با آن

کهیر خارش پوستی است که اغلب با تورم همراه است ، کهیر ها اغلب به دلیل واکنش های آلرژیک و یا از بین رفتن سلامت طحال ظاهر می شوند؛ همچنین می توانند ناشی تاثیر از مواد شیمیایی ، داروها ، نیش حشرات و اغلب مواد غذایی ظاهر شوند ، در این بخش از نمناک نسخه هایی موثر برای درمان کهیر به شما معرفی خواهیم کرد که در مواقع بروز کهیر مزمن می توان از انها استفاده کرد اما اگر درمان ها اثری نداشت و شدت کهیر بسیار بالا بود بایستی حتما به متخصص پوست مراجعه کنید.

علائم اصلی کهیر :

1 - قرمز شدن 2- ورم 3- خارش و سوزش پوست 4- درد در ناحیه التهابی

نسخه های گیاهی و طبیعی طب سنتی برای درمان کهیر 

در این مقاله ما شما را با برخی از درمان های طبیعی مقابله با کهیر آشنا می کنیم.

درمان کهیر با جو دو سر :

جو دوسر یک درمان عالی برای کهیر می باشد . شما باید 2 فنجان جو دوسر را داخل یک جوراب بلند بریزید.سپس به حمام بروید و آب گرم را باز کنید و جو دوسر را زیر آب گرم بگیریید . بعد از چند دقیقه جورابی را بردارید و در قسمتی که کهیر ظاهر شده است بمالید تا خارش ایجاد شده به وسیله کهیر بطور کامل از بین برود.

درمان کهیر

روش درمان کهیر با روش های خانگی و ترکیبات طبیعی

روش جالب درمان کهیر با نوشابه :

همانگونه که می دانید نوشابه داری خواص ضد التهابی می باشد و می تواند در از بین بردن و کاهش و خارش کمک می کند. یک فنجان نوشابه گازدار را به داخل وان حمام بریزید که در آن آب گرم باشد. وارد وان حمام شوید و بعد از 15 دقیقه از وان خارج شوید . این کار را 3 با در روز انجام دهید تا کهیر و علائم آن از بین بروند.

روغن فندق برای درمان کهیر :

روغن فندق یک آنتی اکسیدان قوی می باشد که می تواند کهیر و علائم آن را از بین ببرد . شما هر روز باید از روغن فندق برروی کهیر خود بریزید و فایده آن را بعد از چند بار استفاده از آن خواهید دید.

درمان کهیر با ترکیب سرکه سیب و روغن ذرت:

سرکه سیب از بهترین داروهای طبیعی برای از بین بردن کهیر می باشد . مقداری سرکه سیب و مقداری روغن ذرت را بر روی کهیر خود بمالید و اجازه دهید که 20 دقیقه روی پوست بماند و سپس آنرا با آب گرم بشوید.

نسخه های کامل درمان کهیر با طب سنتی + روش

3.961
این مطلب مفید بود ؟4714
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ف.ن
وبگردی