دستکش و کرونا

آیا ویروس کرونا از دستکش رد می شود؟

تاریخ انتشار : 3 فروردین 1399کد مطلب : 63183زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک متخصص بیماری های عفونی درباره اینکه ویروس کرونا از دستکش به پوست نفوذ می کند یا خیر، توضیح داد.

دستکش و ویروس کرونا

باشگاه خبرنگاران: آرش سیفی متخصص بیماری های عفونی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران درباره استفاده از ماسک گفت:اطلاعاتی که افراد می دهند ممکن است صحیح و ناصحیح باشد، بسیاری از افراد ذهنیت اشتباهی نسبت به پوشیدن دستکش دارند. 

این متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه افراد از مراجعه غیرضروری به بیمارستان خودداری کنند، گفت:فرد درهنگام مشاهده علائمی مثل بدحالی، تنگی نفس، عفونت ریه. باید به بیمارستان مراجعه کند. 

این متخصص بیماری های عفونی درباره ضدعفونی کردن محل و کار خانه، گفت:تقریبا همه ضد عفونی کننده ها از جمله انواع پودرها، سفیدکننده ها و وایتکس بر روی این ویروس موثر است، اسپره های ضدعفونی کننده و حتی مایع ظرفشویی که پوشش های چربی یا لیپیدی دارند می توانند ویروس را از بین ببرند. 

او ادامه داد:ویروس کرونا از نظر تنفسی کمتر منتقل می شود، پس نفش ماسک پررنگ نیست، اما انتقال این ویروس از طریق محیط و دست آلوده بیشتر است. 

سیفی افزود:در فضای باز و آزاد به هیچ وجه توصیه نشده افرادی که سالم هستند ماسک استفاده کنند، آن کسی که مبتلا به کوید_19 هست باید ماسک بزند که دیگران را بیمار نکند. 

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به مکان هایی که باید در آن ها ماسک زده شود، گفت:در خیابان و مکان هایی که افراد به صورت متراکم و فشرده هستند و ممکن است افراد بیمار رعایت نکنند یک ماسک جراحی معمولی در آن فضا استفاده کنید. 

او با اشاره به نوع ماسکی که باید استفاده شود، بیان کرد:ماسک های فیلتردار و خیلی پیشرفته نیاز نیست، ماسک های پارچه ای معمولی هم کفایت خواهد کرد. 

سیفی افزود:دستکش در مورد فرد سالم هیچ نقشی نخواهد داشت، افراد باوجود پوشیدن دستکش باید دست ها را مرتبا بشویند، زیرا ویروس از دستکش هم رد می شود و به دست منتقل می شود تنها با پوشیدن دستکش بار آلودگی ویروس پایین می آید.

انتهای پیام/م

آیا ویروس کرونا از دستکش رد می شود؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی