دل و جگر

تهرانی ها روزی چند تن دل و جگر می خورند؟

تاریخ انتشار : 23 آبان 1397کد مطلب : 25748زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس­ اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه میزان مصرف دل و جگر در تهران را اعلام کرد.

اعلام میزان مصرف دل و جگر در تهران

مشرق؛ رئیس­ اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه گفت:صادرات بی رویه و قاچاق دام زنده،­ سبب کمبود آلایش دام در بازار و رکود این صنف وابسته به دام، شده است.

 

غلام حسین شیرازی با اشاره به اینکه مصرف دل،­ جگر و قلوه در تهران حدود 5 تن در روز است افزود:با کاهش دام زنده و کشتار در تهران و واردات گوشت پاک شده ، هم اکنون 500 کیلو از آلایش تازه گوسفند از شهرستان و 500 کیلو نیز از داخل تهران تامین می شود که این حجم پاسخگوی نیاز واحدهای صنفی فعال در این بخش نیست.

 

وی با بیان اینکه 700 تا 800 واحد صنفی فروشنده دل جگر و قلوه در تهران فعالیت می کنند گفت:به دلیل کمبود فعلی واحد های صنفی برای گذران امورات خود اقدام به فروش قارچ، کتف و مواد خوراکی از این نوع کرده اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دل جگر و قلوه با اشاره به اشتغال زایی قابل توجه در این بخش ادامه داد:ما در گذشته آلایش گوسفند را کیلویی 35 هزار تومان و گوساله را 25 هزار تومان خریداری می کردیم و دل و جیگر، سیخی 3 هزار تومان به فروش می رسید و هم اکنون نیز گوسفند را 85 هزارتومان و گوساله را 55 هزارتومان می خریم اما بازهم قیمت هر سیخ دل و جیگر همان 3 هزار تومان است.

 

شیرازی گفت:هر سیخ دل و جیگر با وزن 25 گرم 3 هزار تومان است که به ازاری هر 5 گرم افزایش وزن 500 تومان به آن اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/م

 

در تهران چقدر دل و جگر مصرف می شود؟

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برچسب : دل و جگر
وبگردی