دوش گرفتن
زمان مناسب دوش گرفتن با توجه به شرایط کاری و فعالیت افراد متفاوت است اگر شما کسی هستید که سخت از خواب بیدار می شوید حتما صبح حمام کنید.

برای چه کسانی دوش گرفتن صبحگاهی بهتر است و برای چه کسانی شب؟

حس خوبی که بعد از دوش گرفتن به بدن دست می دهد با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.برخی صبح و برخی دیگر شب دوش می گیرند ولی به راستی برای سلامتی بدن صبح دوش بگیریم یا شب؟در نهایت فهمیدیم که زمان مناسب برای دوش گرفتن چه زمانی است!

علم، زمان مناسب برای دوش گرفتن را نشان داد و شما بعد از مطالعه دقیق این بخش از سلامت نمناک می توانید بهترین را برای خودتان انتخاب کنید. بسیاری از افراد دوست دارند روز خود را با حمام صبح آغاز کنند، در حالی که برخی ترجیح می دهند قبل از خواب به حمام بروند. شما چه کار می کنید؟

صبر کنید، چیزی که انتخاب می کنید واقعاً مهم نیست ؛ ما در اینجا بررسی می کنیم که آیا در واقع مزایای دوش گرفتن در یک زمان خاص از روز وجود دارد یا خیر.

هیچ دانشی وجود ندارد که بگوید حمام رفتن در یک زمان باعث می شود شما احساس بهتری پیدا کنید. هیچ تفاوت بزرگ یا شواهدی برای اثبات اینکه دوش گرفتن در صبح یا عصر بهتر است وجود ندارد.

بهتر است که زمان به حمام رفتنتان به اهداف خود و آنچه در طول روز انجام می دهید، بستگی داشته باشد. در ادامه این بخش از سلامت نمناک درباره جزئیاتش بیشتر خواهید دانست.

حمام کردن

با توجه به شرایطتان بهترین زمان دوش گرفتن شما چه موقعیست؟

برای شما دوش گرفتن و استحمام صبح بهتر است یا شب؟

فواید دوش گرفتن هنگام صبح

اگر پوست چربی دارید، پس مطابق با نظریه متخصصین پوست، باید صبح ها حمام کنید. وقتی که شما می خوابید، چربی پوست ایجاد می شود و حمام رفتن درست بعد از آن راهی عالی برای از بین بردن چربی و منافذ باز است.

اگر کار سختی برای بیدار شدن دارید:

برای افراد زیادی صبح دوش گرفتن مفیدتر از نوشیدن یک فنجان قهوه برای سرحال شدن و بیدار شدنشان است.دوش گرفتن صبح ها می تواند متابولیسم شما را افزایش دهد و بیشتر هوشیار شوید.

در حقیقت، استفاده از آب سرد برای چند دقیقه آخر حمام می تواند به شما کمک کند در طول روز هوشیارتر و پرانرژی تر باشید.

بیدار شدن

دوش گرفتن در اول صبح پس از بیدار شدن

دوش گرفتن صبح هنگام چه زمانی خوب است؟

اگر صبح ورش می کنید:

اگر ورزشکار صبحگاهی هستید، حتماً باید صبح ها به حمام بروید. حمام کردن بعد از ورزش باعث حذف باکتری ها، عرق و آلاینده ها از روی پوست می شود.

اگر یک شغل خوب و خلاقانه دارید:

هنگام حمام رفتن، به حالت آرام و در عین حال آگاه از وضعیت موج مغزی آلفا وارد می شوید - حالتی که برای رسیدن به ایده های خلاقانه، عالی است بنابراین، اگر می خواهید به مغز خود ضربه شروع کاری را بدهید، حمام صبح برایتان بهتر است.

فایده دوش گرفتن

دوش گرفتن برای افزایش انرژی در طول روز

چه زمانی باید دوش گرفتن در شب ها را انتخاب کنید و برایتان مفیدتر است:

به یاد داشته باشید که دوش صبح خیلی سخت و اما در عین حال مفید است:ما به یاد داریم که دوش صبح ها می تواند به شما کمک کند بیدار شوید اما دوش گرفتن در شب داستان دیگری دارد.

خنکی که بدن شما بعد از یک دوش احساس می کند، تمایل به خواب طبیعی را احساس می کنید.

اگر پوست خشکی دارید:

اگر پوست خشک دارید، باید بعد کارتان، برای یک حمام رفتن برنامه ریزی کنید.حمام صبح می تواند باعث شود که پوست شما در طول روز خشک تر شود. پس در صورت داشتن چنین پوستی، از انجام آن اجتناب کنید.

مدت زمان دوش گرفتن

دوش گرفتن برای افرادی با پوست خشک

دوش گرفتن در شب برای چه افرادی مناسب است؟

دوست دارید ملحفه ها تمیز بماند:

اگر دوست دارید ملافه تان را تمیز نگه دارید،شب ها به حمام بروید. که در غیر اینصورت ممکن است آن را کثیف کنید.اگر می خواهید ملافه تان را تمیز نگه دارید، باید شب ها حمام کنید.تمام روز در اداره، شما در تماس با تمام انواع باکتری ها و چیزهایی که تمیز نیستند، هستید.

اگر یک کاری فنی دارید و کل روز در آفتاب هستید، قطعاً باید دوش بگیرید تا عرق ها را بشوید، زیرا که می تواند باعث ایجاد برخی مشکلات جدی پوستی شود.

حتی اگر در یک دفتر دارای تهویه بسته کار می کنید، وقتی که به خانه برمی گردید، باید بعد از کار حمام کنید، چون باکتری ها و ویروس ها می توانند مدت بیشتری در آن اتمسفر زنده بمانند.

حمام قبل خواب

دوش گرفتن قبل خواب برای تمیزی ملحفه

کدام افراد باید شب ها دوش بگیرند؟ 

شما بیرون از منزل کار می کنید:

چه کسی می خواهد با صورت و بدن عرق کرده به تخت خواب برود؟هیچ کس، حدس می زنم بنابراین، اگر می خواهید یک شب خوب داشته باشید، پس از کار خود در عصر، دوش گرفتن را فراموش نکنید.

اگر بعد از کار ورزش می کنید:

اگر با توجه به برنامه کاری تان بعد از پایان کار به باشگاه رفته و ورزش می کنید بهتر است حتما شب و قبل از خواب دوش بگیرید.

در اینجا چیزهای زیادی وجود دارد که ما را در این دنیا تقسیم می کنند، که برخی مهم تر از بقیه هستند.اما چیزی که به طور غیرمنتظره ای تبدیل به یک مساله داغ شده است چیست؟

حمام کردن ؛ بله، مردم وقتی دوش می گیرند خیلی احساس قوی و سرحال بودن، می کنند.افرادی که شب ها دوش می گیرند فکر می کنند افرادی که صبح دوش می گیرند دیوانه هستند و برعکس.اما واقعا کدامشان بهتر است؟

جمام بعد ورزش

اهمیت دوش گرفتن بعد از ورزش

مواردی در مورد مزایای دوش گرفتن در شب ها:

دانشمندان می گویند که دوش گرفتن در شب هنگام بدن را خنک می کند و به شما کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید، اما احتمالاً آن چیزی نیست که از دوش گرفتن بخواهید.

نه، احتمالاً به هر یک از این چیزها فکر می کنید:

دوش در شب + لباس خواب و ملافه تمیز ، شما برای پاک کردن کثیفی ها و دوده روز، قبل از اینکه به رختخواب تمیز خود بروید، به حمام می روید.

شواهد حکایتی از این واقعیت حمایت می کنند که دوش سرد در شب مانند صبح سخت نیست، احتمالاً به این دلیل که شما می توانید مستقیماً لباس خواب خود را بپوشید و بخوابید همچنین، ایستادگی در حمام، گاهی اوقات احساس یک آزمایش پایداری فیزیکی می کند.

زمان بیشتری برای صرف صبحانه دارید.

صبحانه خوردن

دوش گرفتن در شب باعث چه می شود؟

مواردی در مورد مزایای دوش گرفتن در صبح:

همان طور که می بینید، حمام در شب پر سر و صدا هستند. کسانی که صبح زود دوش می گیرند کمی آرام تر از آن هستند.

این یک روش کاملاً عالی برای بیدار کردن شما است.

شما در طول روز، تازه و با طراوت هستید.

نمی توانید زمان را هدر دهید که در حوله خود لم بدهید، که سرگرم کننده و در عین حال بی ثمر است.

حمام صبح

 

دوش گرفتن در صبح چه فایده ای دارد؟

افرادی که موهای بلندتری دارند باید قبل از خوابیدن شب موهایشان را خشک کنند، در حالی که این کار صبح ها به این اندازه در اولویت نیست.

نتیجه گیری کلی این است که هر شخصی در طول روز یک زمان خاص مفیدو پرباری را دارد که بهتر است از آن زمان خود برای انجام کارهایش استفاده کند و در مواقع بیکاری و زمانی که آزادتر است، دوش بگیرد. و در کل هیچ قانون کلی برای آن وجود ندارد. 

 

بهترین زمان دوش گرفتن ؛ دوش گرفتن صبح بهتر است یا شب؟

4.7183
این مطلب مفید بود ؟17112
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : dailyedge / timesofindia / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : دوش گرفتن
وبگردی