تعریفی که می توان برای آن نمود این است که دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به ابزارهای الکترونیکی (کامپیوتر، تبلت، تلفن و …) برای ارائه تجربه ای خاص به مخاطبان کمک می کند. تعریف دیجیتال مارکتینگ در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسد ولی برخلاف تصور عموم خیلی هم شناخته شده نیست.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال

رپورتاژ آگهی :امروزه سبک زندگی ما حال و هوای خود را تغییر داده و رنگ و بوی دیجیتالی به خود گرفته است. روزانه تعداد کاربرانی که وارد حوزه های دیجیتالی می شوند بسیار رو به افزایش است. با پیشرفت تکنولوژی سیل عظیمی از مردم وقت بیشتری را برای استفاده از موبایل، تبلت و لپ تاپ گذاشته اند و راه های استفاده از این گروه خدمات را به سایر راه ها ترجیح می دهند.

دیجیتال مارکتینگ

از جمله حوزه های پرترافیک دیجیتال ، حوزه دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) است که با استقبال خوبی مواجه شده است.
و اما تعریفی که می توان برای آن نمود این است که دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال به ابزارهای الکترونیکی (کامپیوتر، تبلت، تلفن و …) برای ارائه تجربه ای خاص به مخاطبان کمک می کند. تعریف دیجیتال مارکتینگ در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسد ولی برخلاف تصور عموم که این حوزه را بسیار پر سابقه می بینند، خیلی هم شناخته شده نیست.
 
 
ما تمایل به شناخت دیجیتال مارکتینگ ، صرف تبلیغات بنری ، بهینه سازی موتورهای جست و جو ، تبلیغات آنلاین و تبلیغات کلیکی داریم. این فقط گوشه ای از خدماتی است که ما با دیدن آنها به فضای دیجیتال مارکتینگ نگاه می کنیم.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

از ابزارهای بازاریابی دیجیتال می توان به این موارد اشاره کرد:طراحی وب سایت ، تبلیغات آنلاین ، بازاریابی از طریق موتورهای جست و جو، ایمیل مارکتینگ، ویدیو مارکتینگ، بازاریابی شبکه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، آنالیز وب سایت ها و روابط عمومی آنلاین اشاره کرد که به تعریف کلی برخی از آنها می پردازیم:
 
بازاریابی از طریق موتورهای جستجو از دو بخش SEO و PPC تشکیل شده است . ppcمخفف عبارت Pay- Per-Click می باشد و به معنی پرداخت در ازای کلیک می باشد و SEM ( Search Engine Marketing) در ازای پرداخت مبلغی به موتورهای جستجو ، سایت شما را در قسمت مربوط به تبلیغات در نتایج جستجو نشان می دهد به طوری که زمانی در ازای SEM هزینه پرداخت خواهید کرد که کاربر با استفاده از موتورهای جستجو بروی تبلیغات شما کلیک کرده و وارد سایت شده باشد .
 
 
ایمیل مارکتینگ به ارسال ایمیل به مشتریان فعلی و مشتریان سابق و هر کس دیگری که خودش ایمیل خود را از یک راه مشخص به ما داده است، نامیده می شود. ایمیل مارکتینگ می تواند با هدف فروش، برقراری ارتباط با مشتری برای فروشهای آینده، حفظ مشتری و وفادار کردن وی و این چنین مواردی انجام شود. بسته به میزان دانش فرد ارسال کننده، ایمیل می تواند 1. صرفاً تبلیغاتی باشد. 2. علمی-تبلیغاتی باشد. 3. تفریحی-تبلیغاتی باشد.
بازاریابی رسانه های اجتماعی، به دست آوردن ترافیک وب سایت و یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه های اجتماعی است.
 
بازاریابی محتوا (Content marketing) در واقع نوعی از بازاریابی است که به فرایند تولید و به اشتراک گذاری محتوایی که باعث حفظ مشتریان قبلی و بدست آوردن مشتریان جدید می شود، می پردازد. این محتوا و اطلاعات می تواند به انواع مختلفی چون اخبار تحلیلی، ویدیو، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافی، مطالعه موردی، راهنما و دستور العمل ها، سوالات و پاسخ، مقالات و تصاویر و… تولید و منتشر گردد.
بله ! دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات در اینترنت محدوده ای وسیع دارد که برای کار در این زمینه نیاز به تخصص و تجربه می باشد.
 

آژانس دیجیتال مارکتینگ رادمان

آژانس دیجیتال مارکتینگ رادمان با دریافت مجوزهای ملی و بین المللی از جمله مجوز از سازمان نظام صنفی کشور بزرگترین آژانس دیجیتال مارکتینگ کشور است که در تمامی خدمات حوزه بازاریابی دیجیتال به صورت انحصاری فعالیت می کند. رادمان با داشتن تیم متخصص و متعهد آماده ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ به صاحبان کسب و کار و وب سایت ها است. راهکارهای تبلیغات اینترنتی رادمان شامل :طراحی وب سایت ، خدمات سئو ، طراحی گرافیک وب ، تبلیغات در گوگل ، ایمیل مارکتینگ ، راه اندازی و مدیریت شبکه های اجتماعی ، بازاریابی ویدیویی و بازاریابی محتوا است . برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رادمان به آدرس www.radmandigital.com مراجعه و یا با شماره تلفن 95027500-031 تماس حاصل نمایید.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
برگرفته از رادمان / ک.ک
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی