رزماری

با رزماری در امتحانات کولاک کنید

کد مطلب : 49904زمان مطالعه : 3 دقیقه
گیاه رزماری به خاطر تاثیر شگفت انگیزی که در تقویت حافظه دانش آموزان دارد به گیاه شب امتحان معروف است, با رزماری حافظه دانش آموزان را تقویت کنید.

قبولی در امتحانات با رزماری

نتایج یک مطالعه نشان داده است، استشمام عطر رزماری در تقویت حافظه دانش آموزان به شدت تأثیر مثبت می گذارد و توانایی های آنها را در به ثمر رساندن آزمون های مدرسه افزایش می دهد.

در آستانه برگزاری امتحانات دانش آموزان و دانشجویان یکی از مشکلات آن ها فراموشی بخشی از مطالب امتحانی است که راهکار موثر برای حل این مشکل در ادامه ارائه شده است.

رزماری

رزماری گیاه شب امتحان


آروماتراپی(Aromatherapy) یا "رایحه درمانی" به یکی از علوم کهن اطلاق می شود که در آن با استفاده از عطر و بویی که از عصاره قسمت های مختلف گیاهان به دست می آورند به درمان جسمی و روحی اشخاص می پردازند و امروزه به عنوان یکی از شاخه های مهم علم پزشکی قلمداد می شود و نتیجه آن بهبودی، ایجاد آرامش، و تامین انرژی بالا در عموم افراد است.


این روز ها که در آستانه برگزاری امتحانات دانش آموزان و دانشجویان قرار داریم یکی از چالش ها و مشکلاتی که گروه های مذکور با آن مواجه هستند فراموشی بخشی از مطالب درسی است که می تواند علل مختلفی داشته باشد و در ادامه به یکی از موثرترین روش های تقویت حافظه پرداخته می شود.


رزماری بومی مناطق مدیترانه ای بوده و یکی از گیاهان رایجی است که برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه ارزشمند نه تنها بو و طعم خاصی دارد بلکه دارای مزایای بسیاری برای سلامتی است. نام علمی این گیاه چند ساله و چوبی Rosmarinus officinalis بوده، اما بیشتر افراد آن را با نام رزماری می شناسند.


همانند سایر گیاهان مفید، رزماری نیز در خانواده ی نعناع جای گرفته است، اما عطر و طعم مشخصه ی آن را ندارد؛ این گیاه دارای طعم تلخ، گرم و گس تری است و استفاده از آن در سس، سوپ، خورش، کباب و چاشنی بسیار رایج است اگرچه مقادیر کمی از رزماری که به عنوان طعم دهنده در غذا ها استفاده می شوداما نمی تواند تاثیر زیادی روی بدن داشته باشد، ولی اضافه کردن مرتب برگ آن به غذا ها می تواند مزایای بسیاری داشته باشد.


«رزماری» دارای گل هایی با رنگ های مختلف از جمله سفید، صورتی، قرمز، آبی و بنفش است که علاوه بر آشپزی، کاربرد دارویی زیادی دارد.


"اکلیل کوهی یا رزماری به عنوان نماد حافظه" و عملکردهای مغزی در نظر گرفته می شود و این گیاه با خاصیت ویژه خود می تواند گردش خون و دستگاه عصبی را تحریک کند؛ از رزماری علاوه بر خواص درمانی برای برخی بیماری ها، می توان در "تقویت حافظه" و قوای ذهنی استفاده کردهمچنین برای بهره گیری از اکلیل کوهی می توان آن را با آب جوشانده و همراه عسل استفاده کرد که مصرف روزانه می تواند از ضعف قوای فکری پیشگیری کند.


ارتباط رزماری با حافظه از مدت ها پیش مطرح شده است به طوری که شکسپیر این مسئله را در نمایشنامه هملت هم مطرح کرده است. این گیاه در علم پزشکی مدرن به عنوان مسکن خفیف و مشکلات هاضمه و میگرن به کار می رود و تحقیقات پیشین نشان می دهد که مولکولهای فرّار عصاره روغن ها از راه بینی جذب جریان خونی می شوند. این مواد عصب بویایی را به طور مستقیم در بینی تحریک می کند که این امر در عملکرد مغز نیز تأثیرگذار است.


در افرادی که از اختلالات شناختی رنج می برند مصرف رزماری می تواند مفید باشد چراکه یک مکمل جایگزین خوب برای بیشتر درمان های مدرن است و در آزمایشات مختلف مشخص شد تا قدرت و کارآیی حافظه در افرادی که روغن تهیه شده از گیاه رزماری را استشمام می کنند، بین 60 تا 75 افزایش می یابد.

با رزماری در امتحانات کولاک کنید

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ح
وبگردی