رمانتیک ترین حیوانات
در این مطلب جالب قصد داریم “رمانتیک ترین حیوانات” عجیب را که احساسی بسیار لطیف و عمیق را دارا هستند به شما کاربران عزیز و دوست داشتنی معرفی کنیم.

رمانتیک ترین حیوانات دنیا را بشناسید

آیا فکر می کنید تنها انسان ها احساسات عاشقانه ای دارند؟ اگر به سراسر جهان و دنیای اطرافمان بنگریم، یک عشق ابدی و حقیقی در تمام موجودات نهفته شده است. شاید ازدیدن علاقه و محبت حیوانات در حیات وحش تعجب کنید. هیجان و عشقی که آن ها به یکدیگر می دهند گاهی از انسان نیز پیشی می گیرد. در این قسمت از سرگرمی نمناک سعی داریم تا رمانتیک ترین حیوانات جهان را معرفی کنیم.

1- آلباتروس

آلباتروس ها در واقع بزرگ ترین پرندگان دریایی در اقیانوس جنوبی و مناطق شمال اقیانوس آرام هستند. این پرندگان زیبا دارای بال هایی به طول 3.65 متر هستند و جزو حیوانات بسیار دوست داشتنی طبیعت محسوب می شوند. این پرندگان زیبا پس از 10 سال زندگی بالغ می شوند و یاد می گیرند که چگونه با دیگر پرندگان ارتباط برقرار کنند.

یافتن جفت در میان این گونه، روند جالبی است. آن ها در جفت یابی عجله نمی کنند و بسیار دقیق عمل می کنند. آلباتروس ها سعی می کنند با رقصیدن و آواز خوانی نظر جفت را به خود جلب کنند. در نهایت جنسیت ماده از بین رقصندگان نر یکی را برای تمام زندگی انتخاب می کند.

پس از مدتی زبان عاشقانه ی منحصر به فردی بین این جفت ایجاد می شود. آلباتروس های جفت شده با کمک یکدیگر لانه ای در نزدیکی بقیه برای خود می سازند و پس از تخم گذاری صاحب جوجه خواهند شد. آلباتروس ها هر بار یک تخم می گذارند و هنگامی که پرهای جوجه شان رشد کرد، آن ها را ترک و پرواز می کنند. گاهی اوقات آن ها پس از جستجوی غذا برمی گردند.

ویژگی این پرندگان بی نظیر، عشق آن ها به یکدیگر است. آن ها جفت خود را برای تمام زندگی انتخاب می کنند. آلباتروس ها به پیوند جفتی اعتقاد دارند و عشق واقعی را نشان می دهند.

حیوانات رمانتیک

2- فیل

این پستانداران بر خلاف جثه عظیم شان موجودات بسیار با احساسی هستند و حتی احساس مثبتی نیز به انسان ها دارند. فیل ها روابط عمیق و طولانی تری با یکدیگر دارند.

آن ها معمولا از حرکات عاشقانه منحصر به فردی استفاده می کنند. فیل ها حیواناتی بسیار اجتماعی هستند و خیلی زود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در واقع آن ها با نوازش و لمس عاشقانه، عشق را به جفت خود نشان می دهند. تنه های در هم پیچیده نشانه نهایی عشق آن ها است. فیل ها جفت شان را برای تمام طول زندگی خود انتخاب می کنند.

این حیوانات با احساس دارای خانواده بزرگی هستند که از پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمه ها، عمو ها، خاله ها و دایی ها تشکیل می شود. در واقع فیل ها می توانند روابط فامیلی را به خوبی تشخیص دهند و به اقوام خود احترام بگذارند. دوره حاملگی فیل ها 22 ماه است و فیل های نر در این مدت مراقب فیل باردار، بچه ها و حتی اعضای آسیب دیده خواهند بود. بنابراین این پستانداران دوست داشتنی از اهمیت ویژه ای برای اکوسیستم برخور دارند.

آن ها به جز عشق و مراقبت بین خانواده خود، نسبت به سایر گونه ها نیز مهربانی فوق العاده ای نشان می دهند و مغزشان به خوبی موضوعات احساسی را تشخیص خواهد داد. آن ها حتی قادرند هنگام مرگ عزیزانشان اشک بریزند و از فرهنگ و سنت خود محافظت می کنند ودر عین حال علاقه وافر به خانواده را حفظ می کنند.

رمانتیک ترین حیوانات

3- قلابچه ماهی

قلابچه ماهی نوعی ماهی استخوانی است که دلیل نامگذاری این حیوان گوشتالو بودن قسمت سر او است. این نوع ماهی به دلیل مراسم عاشقانه خود معروف می باشد. گونه نر این ماهی بسیار کوچک تر از ماده آن است.

قلابچه ماهی اعماق دریا و مناطق پایین اقیانوس ها را برای یافتن جفت جستجو می کند. وقتی ماهی ماده آماده جفت گیری باشد، ماده شیمیایی آزاد می کند که از این طریق آمادگی آن ها را به ماهی های نر اعلام می کند. در این میان تخمک ها آماده شده و اسپرم آزاد شده را جذب می کند. تخم های بارور شده به سمت بالای اقیانوس ها منتقل می شوند. پس از بلوغ، به اعماق تاریک رفته تا رشدی کامل داشته باشند.

نر های کوچک برای یافتن جفت با تمام موانع و سیاهی اعماق دریا روبرو می شوند. هنگامی که یکدیگر را یافتند، ماهی نر، جنس ماده را گاز می گیرد و آنزیمی تولید می کند که بدین صورت گوشت و پوست شان با یکدیگر ترکیب می شود و پیوند عشق بین شان برقرار می شود. مهم نیست که تاریکی اعماق دریا با شکارچیان وحشی چقدر باشد، بلکه مهم این است که آن ها یکدیگر را دوست دارند و این قدرت عشق است.

رمانتیک ترین حیوانات

4- مرغ عشق

مرغ عشق یک گونه طوطی کوچک بسیار دوست داشتنی است. مرغ های عشق متولد شده اند تا یکدیگر را دوست داشته باشند. مرغ عشق ها معمولا زرد، نارنجی یا سبز هستند و عشق پاک و بی ریایی دارند. مرغ عشق ماده برای جلب توجه، پر خود را به سمت نر پرت می کند و عشق خود را به او نشان می دهد. مرغ عشق نر نیز در پاسخ به این حرکت عاشقانه ماده، برای او رقص زیبایی اجرا خواهد کرد.

در طول زندگی، مرغ عشق نر مراقب و نگهبان ماده و جوجه هایش خواهد بود و لانه سازی را برعهده می گیرد. برخلاف گونه های دیگر، آن ها هرگز جفت گیری را به عنوان یک عمل تولید مثل نمی دانند. آن ها به جفت گیری برای زندگی اعتقاد دارند و معمولا وقت خود را با آغوش گرفتن یکدیگر می گذرانند.

مرغ عشق ها همیشه ترجیح می دهند کنار یکدیگر بنشینند و اگر یکی از جفت ها بمیرد، مرغ عشق دیگر تا پایان عمر افسرده خواهد شد. حتی پرندگانی که در قفس نگهداری می شوند در صورت تنها بودن نیز همان رفتارهای ناپسند را نشان می دهند. عشق واقعی رشته ای است که همیشه آن ها را به یکدیگر پیوند می دهد. طبیعت مهربان و پیوند باورنکردنی آن ها الهام واقعی نام شان می باشد.

رمانتیک ترین حیوانات

5- اسب دریایی

یک حیوان دریایی دیگر که سری شبیه به اسب دارد و با نام اسب دریایی شناخته می شود، ماهیت بسیار عاشقانه ای دارد. آن ها به محض این که جفت واقعی خود را پیدا کنند به او علامت می دهند و متوجه عشق خود می کنند.

اسب های دریایی جفت شده تمام روز را درکنار یکدیگر شنا می کنند و دم یکدیگر را دراین حین نگه می دارند. آن ها حدود 8 ساعت به رقص جفت گیری می پردازند. در این زمان تخمک بالغ می شود و قسمت شگفت انگیز ماجرا این جاست که تخمک ها در شکم یا کیسه ی اسب دریایی نر نگهداری می شود. آن ها ترجیح میدهند فضای خصوصی داشته باشند و یکدیگر را دوست داشته باشند.

در دوران بارداری نر، اسب دریایی ماده از او مراقبت می کند و همراه او خواهد بود. در هر دوره بارداری بیش از 1000 اسب دریایی در کیسه نر نگهداری و متولد می شود. این حیوانات دریایی زندگی روزمره خوبی را درکنار هم با عشق می گذرانند و روز ها مدام با یکدیگر می رقصند و شادند. دوران بارداری نر ها درواقع برای ماده ها نماد قدرت و عشق به خانواده خواهد بود.

رمانتیک ترین حیوانات

6- شامپانزه بونوبو

بونوبو نوعی شامپانزه است که اغلب به عنوان شامپانزه پیگمی شناخته می شود و در آفریقای مرکزی یافت می شوند. بونوبوها نزدیک ترین شباهت را با انسان دارند و تمام احساسات طبیعی مانند خشم، شادی، ترس و عشق را بروز می دهند. آن ها زمان زیادی را در طول روز با معشوق خود می گذرانند و مدام یکدیگر را در آغوش می گیرند.

بونوبوها صلح آمیزترین و عاشقانه ترین حیوانات جهان هستند. شامپانزه ماده بسیار مسئول می باشد و این رفتار در بین حیوانات دیگر کم دیده می شود. اندازه ماده ها کوچک تر بوده اما توانایی حفظ دوستی و ارتباط صلح آمیز را دارند. بونوبوهای ماده حتی از ایجاد دعوا بین نرها هم پیشگیری می کنند و مسئول برقراری صلح هستند.

امروزه بونوبوها نسبت به بقیه میمون ها و حتی انسان کم تر رفتار پرخاشگرانه دارند. آن ها زندگی آرام و عاشقانه ای دارند. این شامپانزه های رمانتیک به دلیل یک ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز مشهور هستند و آن این است که هرگز هم نوعان خود را نمی کشند. این امر باعث می شود که آن ها همیشه با دیگران رابطه برقرار کنند. بونوبوها همیشه به روابط خانوادگی و دوستانه اعتقاد دارند. آن ها غذای خود را حتی با غریبه ها نیز به اشتراک می گذارند و یکی از بهترین عاشقانه های دنیا را رقم می زنند. این بونوبوها از ویژگی های رمانتیک برای از بین بردن تنش و استرس استفاده می کنند. آن ها بهترین نمونه برای رمانتیک ترین حیوانات جهان هستند.

رمانتیک ترین حیوانات

7- رنگینک (پرنده)

رنگینک ها پرندگان کوچکی هستند که معمولا در مناطق گرمسیری آمریکا یافت می شوند. نام این پرنده از کلمه هندی mannekijn به معنی انسان کوچک برگرفته شده است. اندازه این پرندگان 7-15 سانتی متر است و دارای دم کوتاه، بال های گرد و منقاری کوتاه با شکاف گسترده می باشند.

گونه ماده این پرنده میشی رنگ و نر آن ها سیاه و سفید است. آن ها صدایی زیبا نیز دارند و از سوت زدن، چهچهه زدن و وز وز کردن لذت می برند.

یکی دیگر از ویژگی های خارق العاده این پرندگان، رقص جفت گیری آنان است. نر های دم دراز به داشتن جفت اهمیت ویژه ای می دهند. حدود 7 سال پرنده استاد و پرنده ماده تمرین رقص می کنند تا گونه نر رقص بهتری در مقابل پرنده ماده داشته باشند. آن ها این رقص را به روشی فوق العاده و با هماهنگی انجام می دهند.

در پایان اجرا، پرنده ماده جفتی را برای یک رابطه عاشقانه انتخاب می کند. معمولا سردسته پرنده ها برای این کار انتخاب می شود و سپس یکدیگر را دوست خواهند داشت. تمام روند رقص و انتخاب صحنه ها بسیار زیبا می باشد. پرندگان کوچک نیز با رقص بی نظیر خود برای آن ها گل می ریزند. بنابراین آن ها جایگاه خود را در میان حیوانات رمانتیک در سراسر جهان کسب می کنند.

حیوان رمانتیک

8- نوک شاخ بزرگ

نوک شاخ بزرگ یا نوک شاخ بزرگ هندی معمولا در شبه قاره هند و آسیای جنوب شرقی زندگی می کنند. عمر آن ها حدود 50 سال است و اندازه ماده ها در مقایسه با پرنده نر دارای چشم سفید مایل به آبی کوچکتر است. از ویژگی های برجسته این پرنده، رنگ زرد و سیاه بالای منقارش می باشد.

جفت گیری این پرندگان عاشق بسیار چشمگیر است. نوک شاخ های ماده قبل از انتخاب جفت، حمله نرها به هم با سر را تماشا می کنند تا زمانی که یکی از آن ها برنده شود و او را انتخاب کنند.

به محض دریافت سیگنالی با علامت مثبت، عاشقانه واقعی شروع می شود وجفت عاشق لانه می سازند و از آن روز تا زمان مرگ عاشقانه زندگی می کنند. نوک شاخ بزرگ توانایی پرواز در ارتفاعات را دارد و گاهی به مکان های دیگر سفر می کند. ویژگی مهم این پرندگان عشق به یکدیگر است. آن ها بهترین نماد عشق در طبیعت هستند.

رمانتیک ترین حیوانات

9- مرغ کریچ ساز

مرغ کریچ ساز از معروف ترین پرندگان رمانتیک می باشد و از میوه ها و گاهی از گل، شهد و برگ در رژیم غذایی خود استفاده می کنند. آن ها هنگام جفت یابی رفتاری منحصر به فرد دارند. پرندگان نر کریچ (لانه) هایی را با برگ و شاخه های کوچک می سازند. آن ها در اطراف لانه خود اشیایی رنگارنگ قرار می دهند و ازتوت ها، صدف و برگ برای زیباسازی و تزئینات لانه استفاده می کنند.

مرغ های کریچ ساز ماده قبل از آن که جفت خود را انتخاب کنند از چندین کریچ دیدن می کنند و جفتی را انتخاب می کنند که بهترین و زیباترین کریچ را ساخته باشد. بنابراین در این لحظه عاشقانه واقعی آن ها شروع می شود. این یک واقعیت است که مرغ کریچ ساز نر، برای یافتن یک جفت مناسب بسیار سخت کار می کند.

مرغ کریچ ساز با طیف وسیعی از زیستگاه ها مانند جنگل های بارانی و بوته ها سازگار می باشد. آن ها برای دست یافتن به عشق واقعی اعتقاد دارند، همین امر آن ها را به یکی از رمانتیک ترین حیوانات تبدیل کرده است.

رمانتیک ترین حیوانات

10- پافرفیش

پافرفیش که به آن ها ماهیان بادکنکی نیز گفته می شود، نوعی ماهی دریایی است که بهترین حیوان رمانتیک در جهان به حساب می آیند. این ماهی برای فرار از دست شکارچیان از ترفند های زیادی استفاده می کند بدین صورت که، آنها به دلیل شکم الاستیک خود می توانند آب زیادی را ببلعند و به گلوله هایی غیر قابل خوردن تبدیل شوند.

این گونه از ماهیان بسیار سمی هستند اما ویژگی های عاشقانه ای دارند که در صدر مشهورترین حیوانات رمانتیک محسوب می شوند.

پافرفیش های نر قادرند ساختار های هندسی ماسه ای را در سبک های مختلف برای جذب جفت بسازند که تنها 2.1 متر طول دارند. آن ها همچنین یک تخصص دیگر دارند که هربار به جای استفاده از این سازه ها، ساختاری جدید را برای زندگی عاشقانه خود می سازند.

 

در صورتی که جفت گیری انجام شود، ماده ها تخمک ها را در لانه می گذارند و نر آن ها را بارور می کند. ماده ماهی، نر را تا لانه دنبال می کند یا از برخی پوشش ها برای تخمگذاری ایمن استفاده می کند. پس از باروری و رشد بچه ماهی ها، آن ها شنا می کنند و آماده یافتن غذا می شوند. بنابراین پافرفیش ها برای دوست داشتن یکدیگر مدت طولانی منتظر می مانند. نر ماهی همچنین اقدامات کافی را برای پیشگیری از حمله شکارچیان به تخم ها انجام می دهد. این داستان عاشقانه سخت کوشی، صبر و عشق ابدی است که هرگز از بین نمی رود.

رمانتیک ترین حیوانات دنیا را بشناسید + تصاویر

4.336
این مطلب مفید بود ؟315
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی