سامانه بارشی جدید

سامانه بارشی جدید پشت مرزهای کشور

تاریخ انتشار : 17 فروردین 1399کد مطلب : 5643زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی تهران و دیگر استان های کشور پرداخت.

سامانه بارشی جدید

میزان:کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت آب و هوایی استان های کشور گفت:بارش ها در شمال شرق و بخش های شرق کشور و همینطور سواحل شرقی خزر و دامنه های البرز شرقی ادامه خواهد داشت که این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (یکشنبه 17 فروردین) از کشور خارج می شود. 

وی ادامه داد:شدت بارش ها امروز در استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد بود که بارش ها توام با رعد و برق و وزش باید شدید خواهد بود که بارش تگرگ هم در این مناطق رخ خواهد داد، ارتفاعات این مناطق هم با بارش همراه خواهد بود ضمن اینکه در شرق مازندران و گلستان بارش ها شدت دارد. 

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد:پدیده ای دیگری که امروز با آن مواجه هستیم، وزش باد های شدید در استان های قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی سمنان و شرق استان های اصفهان و یزد است. 

رفیعی تصریح کرد:همچنین سامانه بارشی جدیدی فردا (دوشنبه 18 فروردین) وارد کشور می شود که تا پایان هفته به تناوب در کشور فعال خواهد بود. این سامانه در شمال غرب و سواحل خزر و دامنه های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی فعال خواهد که به تدریج به مناطق شمال شرق کشور کشیده خواهد شد که با همراه با رعد و برق و وزش باد شدید همراه است. در مناطق مستعد این مساله باعث بارش تگرگ و در ارتفاعات هم با بارش برف همراه می شود. 

این کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت روز های آتی هفته پرداخت و گفت:در روز سه شنبه (19 فروردین) در نیمه شمالی کشور و مناطقی از استان های خوزستان و کهگلویه و بویر احمد ادامه بارش ها را خواهیم داشت. 

وی خاطرنشان کرد:در روز های پایانی هفته انتظار داریم که در اکثر نقاط کشور به جز استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب استان های فارس، کرمان و خوزسان ادامه بارش ‎ها را خواهیم داشت. 

رفیعی تصریح کرد:به لحاظ شرایط دمایی از فردا تا روز چهارشنبه با کاهش دمای 5 تا 10 درجه در نوار شمالی کشور رخ می دهد، دریای خزر فردا و روز سه شنبه مواج پیش بینی شده و همچنین بخش های مرکزی و شرقی دریای خزر از بعداز ظهر امروز تا ظهر فردا این شرایط را خواهند داشت. 

این کارشناس سازمان هواشناسی در پیش بینی وضعیت هوای تهران به وزش شدید باد اشاره کرد و تصریح کرد:حداکثر دمای تهران امروز 19 درجه است که این مساله فردا به حداقل دمای 10 درجه بالای صفر می رسد.

انتهای پیام/م

سامانه بارشی جدید پشت مرزهای کشور

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : هواشناسی
وبگردی