سدهای تهران

ذخایر سدهای تهران در پایین ‌ترین سطح 50 سال اخیر

تاریخ انتشار : 2 آذر 1401کد مطلب : 33933زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیر توسعه خطوط آبرسانی شرکت تأمین و تصفیه آبفای تهران گفت: مخازن استان تهران با 908 هزار متر مکعب در پایین‌ترین حد استاندارد خود قرار دارد.

تسنیم:تبریزی افزود:در حال حاضر مصرف آب تهران 39 هزار و پانصد لیتر بر ثانیه است، در حالی که ورودی آب به شهر تهران 34 هزار و پانصد لیتر می‌باشد که حدود 5 هزار لیتر بر ثانیه کاهش میزان ذخایر آبی داریم که کمتر از تولید، مصرف داریم.

وی افزود:از سال گذشته تا کنون بارش‌های ناچیزی در سطح حوزه آبریز سد‌های تهران داشتیم و بارش ناچیز موجب شده حجم ذخایر سد‌های استان تهران به حداقل میزان طی 50 سال گذشته برسد و از مصرف کنندگان درخواست داریم با کاهش 20 درصدی خود ما را یاری دهند.

مخازن آبی شهر تهران همچنان بحرانی است

­مدیر بهره‌برداری از تاسیسات آبفای منطقه 4 تهران هم گفت:مصرف بالای شهروندان تهرانی مانع افزایش حجم مخازن آبی شده است.

مختاری گفت:اختلاف فاحش بین نمودار‌های تولید و مصرف ناشی از 37 هزار لیتر بر ثانیه و مصرف 39 هزار لیتر بر ثانیه متأسفانه مصرف اجازه نمی‌دهد حجم مخازن شهر تهران از 880 متر مکعب بالا برود.

وی افزود:عدم مدیریت مصرف در بحث مصارف خانگی و غیر خانگی تاثیر فراوانی در حجم گیری این مخازن دارد و یکی از مصارف غیر خانگی بیمارستان‌ها هستند که در طول هفت ماهه‌ی اول سال هزار و چهار صد و یک 3960 هزار متر مکعب حداکثر میزان مصرف بیمارستان‌ها بوده که با جامعه هدف مورد بررسی ما که 15 بیمارستان همسان را شامل می‌شد ما بین 9700 متر مکعب تا 37 هزار متر مکعب مصرف را در یک ماه رصد کردیم مواردی مثل فرسوده بودن لوله کشی، نداشتن برنامه بازدید منظم از تاسیسات و شیر‌های غیر استاندارد باعث شده بیمارستان‌ها جز پر مصرف‌ها باشند.

انتهای پیام/م

ذخایر سدهای تهران در پایین ‌ترین سطح 50 سال اخیر

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی