سریال های نوروز 94
با نزدیک شدن ایام نوروز بازار تولید سریال های نوروزی حسابی داغ است در ادامه مطلب سریال های نوروز 94 را معرفی کرده ایم که ملاحظه میکنید.
سریال های قورباغه و قناری ، پله پله و سربه راه برای پخش در ایام نوروز 94 از شبکه های اول، دوم و سوم سیما در نظر گرفته شده اند. 
پله پله در 15 قسمت به سفارش گروه مجموعه های تلویزیونی شبکه دو تولید می شود و سعید فرهادی و امیر عباس پیام فیلمنامه آن را می نویسند.
 آتیلا پسیانی ، مریم سعادت ، زهره فکور صبور ، بیژن رحمانی و پروین ملکی بازیگرانی هستند که تاکنون حضورشان در این مجموعه قطعی شده است و انتخاب سایر بازیگران همچنان ادامه دارد.
 
مریم سعادت
 
در خلاصه داستان این مجموعه تلویزیونی آمده است:آقا سلمان از اون مردهای نیک روزگاره که در کار و امور خانواده به خوش نامی و آبروداری مشهور است. سلمان پله پله از نردبان زندگی بالا رفته و مردی خودساخته و زحمتکش است حالا او باید دردانه دخترش را به جوانی بدهد که از دار دنیا فقط یه قلب پاک داره و یک مادر بزرگ مهربان که دنیا را باهاش عوض نمی کند. آقا سلمان دنیا دیده و با تجربه حس می کند که گرفتار یک بازی مار و پله ای شده است. حالا او باید تصمیم تازه و عاقلانه ای بگیرد.
 
مهدی فخیم زاده
 
سریال قورباغه و قناری به کارگردانی مهدی فخیم زاده  موضوعی پلیسی دارد و حبیب دهقان نسب، شقایق فراهانی، رامین راستاد، گلناز خالصی، مهدی کاسه ساز، مهدی محمدی نژاد و محمد صادقی از جمله بازیگران آن هستند.
 
شقایق فراهانی
 
همچنین ساخت سریال نوروزی سر به راه به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه کنندگی ایرج محمدی امروز برای پخش از شبکه سه سیما کلید خورد.
این سریال خانوادگی و اجتماعی در 15 قسمت 40 دقیقه ای ساخته می شود و نگارش فیلم نامه آن به عهده مهدی محمد نژادیان است.
مسعود کرامتی ، شهین تسلیمی ، افسانه چهره آزاد ، شقایق دهقان ، ارژنگ امیرفضلی ، محسن کیایی ، سیاوش خیرابی و الناز حبیبی در این سریال نقش آفرینی می کنند.
 
اعلام برنامه های نوروزی تلویزیون برگزار شد. در این نشست که مدیران شبکه های تلویزیونی مختلف حضور داشتند، جدول پخش برنامه های نوروزی تلویزیون توزیع شد.
 
بخشی از برنامه های تلویزیون به این ترتیب پخش خواهند شد.
 
سریال های نمایشی
 
سخنرانی های ایام فاطمیه
 
مسابقات نوروزی سیما
 
جدول برنامه های کودک
 
جدول فیلم سینمایی نوروز
 

شبکه یک سیما
این شبکه برای این ایام، مجموعه تلویزیونی فوق سری به کارگردانی مهدی فخیم زاده را تدارک دیده که مضمونی پلیسی دارد و نزدیک به برخی ساخته های این کارگردان کهنه کار است. از بازیگران این مجموعه که پیش از این قورباغه و قناری نام داشت، می توان به حبیب دهقان نسب، فریبا کوثری، بیوک میرزایی، شقایق فراهانی، رامین راستاد و خود فخیم زاده اشاره کرد که می تواند گزینه مناسبی برای دوستداران مجموعه های تلویزیونی بخصوص پلیسی باشد. این شبکه برای سال 94 مجموعه های دیگری را نیز در دست تولید دارد که هریک از آنها مراحل مختلف فنی را طی می کند. ازجمله می توان به «میکائیل» ساخته سیروس مقدم اشاره کرد که به واسطه تولید پایتخت 3، تولیدش به تعویق افتاده و مدتی پیش تصویربرداری آن به پایان رسیده است.
میکائیل، داستان رسول، دوست میکائیل است که به اشتباه قربانی توطئه اشرار می شود. میکائیل که پلیس سختکوش و پرتلاشی است ، برای استقرار نظم و آرامش بیشتر عزم خود را جزم کرده و با تکیه بر حمایت های مردم به قلب حادثه می زند. این مجموعه با توجه به سابقه درخشان مقدم در جلب رضایت مخاطبان می تواند یکی از آثار پربیننده تلویزیون در سال پیش رو باشد. از بازیگران میکائیل که فیلمنامه اش را سعید نعمت الله نوشته، می توان به کامبیز دیرباز، بهنوش طباطبایی، کامران تفتی، کاوه سماک باشی، علیرضا خمسه و پرویز پورحسینی اشاره کرد.

شبکه دو سیما
این شبکه نیز مجموعه های مختلفی را برای پخش در سال 94 تدارک دیده که اولین آنها مجموعه «پله پله» به کارگردانی برزو نیک نژاد است. او که سال گذشته با دردسرهای عظیم به موفقیت دلچسبی رسید، در پله پله به مردی به نام سلمان پرداخته که آرام آرام زندگی اش را ساخته و پله های موفقیت را بالا رفته و حال با آمدن خواستگاری آس و پاس برای دخترش با چالشی بزرگ مواجه می شود. از بازیگران این کار می توان به آتیلا پسیانی، مریم سعادت، زهره فکور صبور و امیرحسین رستمی اشاره کرد که شبکه دو امید زیادی به موفقیت آن دارد. این شبکه برای ماه های بعد نیز دو مجموعه «کیمیا» به کارگردانی جواد افشار و «گاهی به پشت سر نگاه کن» ساخته مازیار میری را در نوبت پخش دارد. کیمیا، اولین سریال ایرانی بالای صد قسمت است که در سه فاز مختلف در حال ساخت بوده و همزمان مراحل فنی خود را نیز پشت سر می گذارد. این مجموعه به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی و قلم مسعود بهبهانی نیا، داستان دختری به نام کیمیاست که تحولات جامعه، او و پدرش را رودرروی یکدیگر قرار داده؛ دختری معترض و پرسشگر در برابر پدری با انضباط نظامی و معتقد به قانون. سیر حوادثی که در زندگی این خانواده رخ می دهد آنها را درگیر توطئه و دسیسه ای بزرگ و شیطانی می کند و کیمیا با تلاشی خستگی ناپذیر درصدد نجات خانواده برمی آید و به این ترتیب تبدیل به زنی مقاوم و استوار می شود. 
داستان کیمیا در سه دوره تاریخی پیش از انقلاب، سال های جنگ و زمان حال روایت می شود که به همین دلیل هم تولید سخت و سنگینی داشته است. برای نمونه می توان به تعدد بازیگران (300 بازیگر) و تعدد لوکیشن ها اشاره کرد که همین هم پیش تولید و تولید کیمیا را طولانی کرده است. از مهم ترین بازیگران این مجموعه می توان به مهراوه شریفی نیا، حسن پورشیرازی، آزیتا حاجیان، پوریا پورسرخ، آرش مجیدی، سیدمهرداد ضیایی و آشا محرابی اشاره کرد.
مازیار میری هم پس از چند مجموعه تلویزیونی این بار با گاهی به پشت سر نگاه کن براساس فیلمنامه ای از محمود محمدسلطانی و مسعود کرمی به شبکه دو آمده است. این مجموعه یک ملودرام خانوادگی است که با محوریت موضوع حمایت از تولیدات داخلی و اعتماد به نخبگان جوان ایرانی و توجه ویژه به سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی ساخته شده است. هدایت هاشمی، الیکا عبدالرزاقی، بهاره کیان افشار، سعید چنگیزیان، شبنم مقدمی، حمید ابراهیمی، میلاد رحیمی، امیر کربلایی زاده، مسعود سخایی و نگار حسن زاده بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند که احتمالا در ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه دو سیما خواهد رفت.

شبکه سه سیما
این شبکه برای نوروز، مجموعه تلویزیونی «سر به راه» به کارگردانی سعید سلطانی را آماده کرده است. سر به راه درباره جوان خلافکار تازه کاری با بازی سیاوش خیرابی است که به جای زندان، مجبور به گذراندن دوره محکومیت خود در یک موسسه خدمات اجتماعی می شود. مسعود کرامتی، شهین تسلیمی، افسانه چهره آزاد، شقایق دهقان، ارژنگ امیرفضلی، محسن کیایی، سیاوش خیرابی و الناز حبیبی از دیگر بازیگران این مجموعه هستند که شباهت هایی به سریال نوروزی سال گذشته (خوب، بد، زشت) به لحاظ تم و خط اصلی داستان دارد و باید منتظر تماشای آن ماند. همچنین این شبکه برای ماه های بعد هم مجموعه های «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت را در نوبت پخش و سری دوم دردسرهای عظیم را در دست نگارش دارد که احتمالا برای پخش در سال جدید آماده خواهد شد.
اولی داستان دو خانواده است که عطا و هوشنگ سرپرستی آن را به عهده دارند. عطا فرزندی دارد که برای او بسیار عزیز و دوست داشتنی است، اما او کودکی کنجکاو است و بنیان قصه هم بر درگیری عطا با فرزند خود استوار است. صحت که این مجموعه را با همکاری ایمان صفایی نوشته از بازیگرانی همچون آتنه فقیه نصیری، محمدرضا داودنژاد، حسن معجونی، محسن قاضی مرادی، امیر کاظمی و نگار عابدی سود جسته است. شمعدونی هم یکی از گزینه های شبکه سه سیما برای پخش در ماه مبارک رمضان است که باتوجه به سریال های پربیننده صحت، امید زیادی به موفقیت آن می رود. دردسرهای عظیم هم که تابستان امسال روی آنتن رفت و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت، سری دوم آن در دست نگارش توسط علیرضا کاظمی پور است که قرار است در آن با لطیف و همسرش و ماجراهایشان همراه شویم. حال باید دید دردسرهای عظیم 2 می تواند به موفقیت قسمت اول آن برسد یا نه.

شبکه افق
در کنار شبکه های یاد شده باید به شبکه تازه تاسیس افق هم اشاره کرد که مجموعه تلویزیونی «آسمان من» ساخته محمدرضا آهنج را آماده پخش دارد که فروردین روی آنتن خواهد رفت. آسمان من، داستان ماموران امنیت پرواز هواپیمایی است که در هر قسمت با ماجرایی مواجه شده و به حل آن می پردازند. آهنج در این مجموعه به سراغ موضوع بکری رفته که تا به حال به آن پرداخته نشده و برای روایت آن از بازیگران سرشناسی همچون دانیال حکیمی، حسن پورشیرازی، آتیلا پسیانی، امین حیایی، حامد بهداد، پژمان بازغی، سروش صحت، رحیم نوروزی، عمار تفتی، افشین زی نوری، سودابه بیضایی، الهام چرخنده، شهرام عبدلی، صالح میرزاآقایی، چکامه چمن ماه، امیررضا دلاوری، بهرام ابراهیمی، محمد عمرانی، فرخ نعمتی و مجید مشیری بهره گرفته است.

شبکه پنج
برای ایام نوروز پس از سال ها پای مهران مدیری را به تلویزیون باز کرده و اتاق عمل را روی آنتن می فرستد. مجموعه ای با حال و هوای طنز که کنجکاوی های زیادی پیرامونش به وجود آمده و قطعا یکی از پرمخاطب ترین برنامه های نوروزی تلویزیون خواهد بود. این شبکه مانند سال های گذشته همچنان تولید شاید برای شما هم اتفاق بیفتد را در دستور کار خواهد داشت که مخاطبان پروپا قرصی را برای خود طی این سال ها دست و پا کرده است.

 

معرفی سریال های نوروز 94 + جدول و تصاویر

3.41235
این مطلب مفید بود ؟834401
برگرفته از مهر , تسنیم , جام جم- / ک
وبگردی