حامد بهداد

فیلم قصر شیرین قاچاق شد!

تاریخ انتشار : 14 آذر 1398کد مطلب : 8276زمان مطالعه : 2 دقیقه
فیلم قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی به صورت غیرقانونی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و عوامل این فیلم را مجبور به توزیع زودهنگام در نمایش خانگی کرد.

قصر شیرین به نمایش خانگی می آید

فیلم سینمایی قصر شیرین به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی مردادماه امسال در سینماهای کشور اکران شد و به فروشی نزدیک به چهار میلیارد تومان دست یافت.

این ساخته رضا میرکریمی که در جشنواره های مختلف بین المللی به نمایش درآمد و مورد استقبال قرار گرفت به صورت غیر قانونی در شبکه های اجتماعی منتشر شد و این اتفاق عوامل فیلم را مجبور کرد تا آماده توزیع قصر شیرین در نمایش خانگی شوند.

رضا میرکریمی در واکنش به انتشار نسخه قاچاق قصر شیرین نوشت:

سلام دوستان،متاسفانه فیلم قصرشیرین به سرقت رفته و به صورت غیر مجاز در شبکه مجازی منتشر شده است . لطفاً در حرکتی اخلاقی و در حمایت از حقوق صاحبان اثر، این فیلم را به صورت قانونی هفته بعد در شبکه نمایش خانگی ببینید.

فیلم قصر شیرین

متاسفانه این روزها بازار توزیع نسخه قاچاق فیلم ها حسابی داغ است و در چند ماه گذشته نسخه غیرقانونی فیلم هایی چون متری شیش و نیم، رحمان 1400، سرخ پوست و شبی که ماه کامل شد سر از شبکه های اجتماعی درآورد و عوامل برخی از این فیلم ها برای پیگیری از ضررهای بیشتر مجبور به توزیع نسخه قانونی فیلمشان در شبکه های اجتماعی شدند.

حامد بهداد

فیلم قصر شیرین که در جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین فیمنامه و موسیقی متن را دریافت کرده بود یکی از پرافتخارترین فیلم های سینمای ایران در جشنواره های بین المللی است که تابحال در جشنواره های مختلف به نمایش درآمده است.

یکی از مهم ترین جوایز این فیلم جام طلایی جشنواره شانگهای است که در بخش بهترین فیلم ، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر مرد به عوامل این فیلم اهدا شد.

یکی دیگر از درخشش های فیلم قصر شیرین مربوط به جشنواره فیلم آنتالیا است که رضا میرکریمی به عنوان بهترین کارگردان و حامد بهداد به عنوان بهترین بازیگر مرد در این جشنواره انتخاب شدند.

فیلم سینمایی قصر شیرین در فستیوال باتومی گرجستان هم خوش درخشید و برنده دو جایزه اصلی بهترین کارگردان و بهترین فیلم از نگاه منتقدان شد.
حامد بهداد و نیوشا علیپور
 
داستان فیلم قصر شیرین
قصر شیرین روایتگر داستان مردی به نام جلال مرادی است که در یک تصادف، خانواده ای را به قتل رسانده اما تصادف در دادگاه غیرعمد شناخته می شود. او پس از گذراندن دوران زندانی اش، همسر و فرزندانش را ترک کرده و به شهر دیگری می رود. پس از دو سال به شهرش بازمیگردد چرا که همسرش دچار مرگ مغزی شده ...
بازیگران فیلم قصر شیرین
حامد بهداد، ژیلا شاهی، اکبر آئین، آزاده نوبهار، محمد اشکان فر، محمد عسگری، یونا تدین، نیوشا علیپور، بابک لطفی خواجه پاشا و زهیر یاری در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداختند.

واکنش رضا میرکریمی به قاچاق قصر شیرین !

4.2362
این مطلب مفید بود ؟30656
منبع : صفحه رضا میرکریمی / بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی