سهام عدالت

مشمولان سهام عدالت باید در سامانه سجام ثبت نام کنند

تاریخ انتشار : 9 اسفند 1399کد مطلب : 60486زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند هم باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند.

ایرنا: حسین امیررحیمی افزود:مشمولان سهام عدالت در استان خراسان رضوی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند برای برخورداری از منافع آزادسازی سهام خود، مزایای قانونی و امکان شرکت در رای گیری الکترونیکی انتخاب اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی باید در سامانه سجام ثبت نام کنند.

وی ادامه داد:این اقدام باید با مراجعه به سامانه سجام به آدرس www.sejam.ir یا دفاتر پیشخوان دولت برای سجامی شدن سهام عدالت انجام شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت:حدود 61 درصد مشمولان سهام عدالت در کشور روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند همچنین این روش از سوی 2 میلیون و 709 هزار و 984 سهامدار خراسان رضوی از مجموع سه میلیون و 978 هزار و 184 مشمول سهام عدالت در این استان انتخاب شده است.

امیر رحیمی افزود:در روش غیر مستقیم سهام عدالت، مدیریت سهام عدالت و اعمال نمایندگی سهامداران، با لحاظ مراتبی از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

وی ادامه داد:در این روش سود یا زیان قابل تخصیص به دارندگان سهام عدالت براساس عملکرد شرکت های سرمایه گذاری تخصیص خواهد یافت و با این تفویض اختیار، سهام شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت متعلق به دارندگان سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت:شرکتهای سرمایه گذاری استانی مکلف به افزایش سرمایه و پذیرش نزد بازار بورس یا فرابورس هستند که این مهم در استان انجام شده و سهام روش غیر مستقیم در صورتی قابل واگذاری و فروش خواهد بود که نماد شرکتهای سرمایه گذاری استانی در بازار سرمایه قابل معامله باشد چرا که این افراد سهامداران شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهند بود.

انتهای پیام/م

 

مشمولان سهام عدالت باید در سامانه سجام ثبت نام کنند

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب :
وبگردی