شب اجابت دعا
شب های اجابت دعا بسیارند که در این شبها خداوند خواسته ی بندگانش را اجابت می کند. در میان شب خداوند به فرشتگانش می گوید " شاهد باشید که خواسته هایش را برآورده کردم "

شب اجابت دعا و راه برآورده شدن حاجت

 شب اجابت دعا و یا زمانی که خداوند به فرشتگان دستور می دهد تا دربهای آسمان را به روی بندگانش بگشایند.

خدواند به فرشتگان فرماید بنده ام امیدوار به سه چیز از جانب من می باشد:ای فرشتگان! شاهد باشید که خواسته های او را برآورده کردم.

 علی بن محمد نوفلی می گوید:شنیدم از امام جعفر صادق علیه السلام که فرمود:گاه می شود که بنده ای برای نماز شب برمی خیزد در حالی که خواب بر او غلبه می کند و به سمت راست و چپ مایل می شود (و از خستگی و شدت خواب) چانه او به روی سینه اش می چسبد، در این حال خداوند متعال به درهای آسمان و زمین فرمان می دهد و آنها برای او گشوده می گردند.

قبول شدن دعا

شب استجابت دعا

 

سپس به فرشتگان فرماید:به این بنده من نظر کنید که برای نزدیک شدن به من، چه سختی هایی را بر خود روا می دارد در حالی که من این عمل را بر او واجب نکرده ام.

و او امیدوار به سه چیز از جانب من می باشد:اول آنکه گناهانش را بیامرزم، دوم آنکه توفیق توبه را به او ارزانی دارم، سوم آنکه روزی او را فراوان کنم؛ ای فرشتگان! شاهد باشید که خواسته های او را برآورده کردم.

متن حدیث:

عن علی بن محمد النوفلی قال سمعته یقول إن العبد لیقوم فی اللیل فیمیل به النعاس یمینا و شمالا و قد وقع ذقنه علی صدره فیأمر الله تبارک و تعالی أبواب السماء فتفتح ثم یقول للملائکة انظروا إلی عبدی ما یصیبه فی التقرب إلی بما لم أفترض علیه راجیا منی لثلاث خصال ذنبا أغفره له أو توبة أجددها له أو رزقا أزیده فیه فأشهدکم ملائکتی أنی قد جمعتهن له.

شبی که خدا دستور اجابت دعا می دهد

4.7308
این مطلب مفید بود ؟29018
برگرفته از ثواب‌الاعمال و عقاب الاعمال /ن
وبگردی