فروش خودرو

آغاز فروش خودرو توسط خودروسازان با قیمت جدید

تاریخ انتشار : 20 آذر 1397کد مطلب : 33262زمان مطالعه : 2 دقیقه
وزیر صنعت ، معدن و تجارت از آغاز فروش خودرو با قیمت های جدید توسط خودروسازان خبر داد.

آغاز فروش خودرو با قیمت های جدید توسط خودروسازان

فارس:وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:برای خودروهایی که مشمول قیمت گذاری شورای رقابت نیستند، عرضه با نرخ 5 درصد کمتراز بازار شروع شده است. 

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروزدر حاشیه مراسم تفاهم نامه ایجاد اشتغال در حوزه صنعت و معدن در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چه زمانی قیمت خودرو نهایی می شود و آیا افزایشی وجود خواهد داشت، اظهار داشت:برنامه ای که ما داریم قیمت هایی که در بازار تعیین شده پایین بیاوریم و این مستلزم افزایش تولید است. اکنون تولید در دو خودروساز عمده به شدت پایین آ مده است و از اول سال حدودا با افت تولید روبرو شدیم. 

وی افزود:قیمت ارتباط مستقیمی با تولید دارد و اگر طبق برنامه بتوانیم تولید را افزایش دهیم، عرضه زیاد خواهد شد و تقاضا را پاسخگو باشد و قیمت پایین بیاید. در حال حاضر قیمت گذاری خودرو به دو بخش تقسیم می شود، خودروهای مشمول قیمت گذاری و خودروهایی که مشمول نبودند. خودروسازها با یک برنامه در رابطه با خودروهایی که مشمول قیمت گذاری نیستند، در حاشیه بازار به قیمت 5 درصد از پایین تر از نرخ بازار عرضه می کنند و روند کاهشی قیمت ادامه خواهد یافت و از طرفی افزایش تولید دنبال می شود تا رانت دلالی ایجاد شده از بین برود و قیمت در حالت متعادل تری قرار بگیرد. 

رحمانی در پاسخ به این سوال که به مفهوم اقتصادی بازار وجود ندارد و عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت نیستند، بنابراین چگونه می توان توقع داشت 5 درصد کمتر از قیمت بازار خودرو عرضه کرد، گفت:این خودروها مشمول قیمت گذاری شورای رقابت نیستند و آنچه که خودروهای مشمول بودند، فرایند دیگری دارند که باید در کارگروه بازار تنظیم شود.

انتهای پیام/م

شروع فروش خودرو توسط خودروسازان + قیمت کارخانه خودرو

2.313
این مطلب مفید بود ؟67
برچسب :
وبگردی