شستن صحیح بدن
وقتی به حمام می رویم جاهایی از بدن هستند که به روش صحیحی شسته نمی شوند مثل ناف و پشت گوش، شستن اعضای بدن روش ها و ترفند های خود را می طلبد.

10 قسمت از بدنتان که با دقت و کامل آن را تمیز نمیکنید

مالیدن صابون به طور اتفاقی روی بدن کافی نیست ،قسمت هایی هستند که باید به طور منظم به آن ها کمک کنید تا تمیز، تازه و عاری از باکتری مضر باشند اما شما به خوبی آن را انجام نمیدهید ؛ بله درست متوجه شده اید در این بخش از سلامت نمناک به شستن صحیح بدن خواهیم پرداخت.

لطفا این بخش از اعضای بدنتان را با دقت بیشتری بشویید

پوست سر :

حتما، موهای خود را می شویید، اما چقدر به پوست سر توجه می کنید ؟ شستن مو روزانه لازم نیست، برای جلوگیری از تجمع سلول های مرده پوست، پوست سر را روزانه با آب گرم ماساژ دهید، بلکه کمک می کند سلول های مرده را که می تواند منجر به شوره سر و خارش پوست، قرمزی و پوسته پوسته شدن بدن شود، از بین ببرید.

شستن پوست سر

شستن صحیح بدن و پوست سر

نحوه شستن صحیح بدن و جاهایی که نمی شویید

کمر :

اگر چه کمر در حمام، خیس می شود، اما به خودی خود پاک نمی شود با یک اسفنج حمام ،لیف ، یا کیسه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت های پوست ، بافت های نرم را شستشو دهید.

اهمیت شستن کمر

نحوه شستن صحیح بدن و کمر

خودتان را تمیز بشویید ؛ شستن صحیح بدن

زیر ناخن ها :

می دانید که با شست وشو بعد از این که از دستشویی، عطسه، لمس گوشت خام و غیره استفاده می کنید، فقط نیمی از کار را انجام می دهید . پنبه را با آب گرم و کف صابون خیس کنید و آن را زیر ناخن هایتان بکشید تا باکتری ها به آرامی پاک شوند. نگه داشتن ناخن های کوتاه می توانند به جلوگیری از رشد باکتری ها کمک کنند.

شستن زیر ناخن ها

شستن صحیح بدن و طریقه تمیز کردن زیر ناخن ها

آموزش شستن صحیح اعضای بدن

پشت گوش :

پشت گوش ناحیه گرم و پر از غدد چربی است که چربی ترشح می کند و اگر روزانه تمیز نشود ممکن است شروع به تولید بوی نا مناسب کند.

شسته نشدن پشت گوش

شستن صحیح بدن و شستن پشت گوش

بهترین طریقه شستن صحیح اعضای بدن

کف و کنارپا:

بسیاری از مردم فکر می کنند که پاها در حمام تنها با صابون و آب تمیز می شود، اما این طور نیست. مهم است که از سنگ پا استفاده کنید اگر به شدت عرق می کنید، یا دمپایی می پوشید. هر روز بین انگشتان خود را با صابون ملایم بشویید و خشک کنید تا مبتلا به قارچ پا نشویید.

شستن کف پا

شستن بدن و پاها با روش صحیح

نحوه شستن درست و صحیح اعضای بدن

ناف:

ناف گرم است و شکاف ، برآمدگی دارد و باعث می شود که مکان خوبی برای پنهان شدن باکتری ها باشند. " روزانه ناف را با پنبه آغشته به آب و صابون ، الکل تمیز کنید. اگر ناف سوراخ شده باشد، برای جلوگیری از عفونت شستشوی مرتب آن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

شستن ناف در حمام

اهمیت شستن صحیح ناف و بدن

شستن اعضای بدن با بهترین روش های صحیح

زبان :

اغلب مردم هنگام صحبت در مورد بهداشت دهان به دندان ها فکر می کنند و توجه کافی به زبان ندارند و فکر می کنند با استفاده از دهانشویه به اندازه کافی تمیز می شوند.اگر زبان به طور منظم تمیز نشود،باکتری ها روی آن تجمع و موجب بوی بد دهان و خرابی دندان ها می شوند زبان خود را با مسواک تمیز کنید.

شستن زبان

شستن صحیح بدن و زبانی که هیچوقت نمی شویید

شستن صحیح بدن ؛ جاهایی که هرگز نمی شویید

پشت گردن :

پشت گردن گرم است و اغلب می تواند مرطوب باشد ، به خصوص اگر موهای بلند داشته باشید و یا به طور مرتب ورزش کنید، باعث جذب باکتری ها می شود. آن را روزانه با صابون ملایم و یک اسفنج حمام گرم و مرطوب حمام تمیز کنید.

شستن پشت گردن

شستن صحیح پشت گردن و بدن در حمام

شستن صحیح بدن ؛ این اعضا را هم بشویید

کشاله ران :

این ناحیه معمولا گرم است و تا می خورد بنابراین احتمال رشد باکتری زیاد می شود و بوی نا مطبوعی ایجاد می کند از صابون مخصوص اندام تناسلی استفاده کنید چون این ناحیه حساس است . شست و شوی این ناحیه روزی یکبار با لیف و صابون کافی است اما اگر ورزش می کنید بهتر است دوش بگیرید.

شسته نشدن کشاله ران

روش حمام کردن و شستن صحیح بدن

آرنج :

اغلب در زندگی روزمره آرنج را روی سطوح کثیف قرار می دهید مثل ، میز، میزهای رستوران بدون آنکه متوجه شوید می توانند به عنوان پورتال های ورودی باکتری عمل کنند و منجر به عفونت های پوستی شوند. این قسمت ها را روزانه با آب و صابون بشویید.

ترفند شستن صحیح بدن و قسمت هایی که هرگز نمی شویید!

4.261
این مطلب مفید بود ؟5110
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : حمام کردن
وبگردی