صندل

دیابتی ها صندل نپوشند !

کد مطلب : 33295زمان مطالعه : 2 دقیقه
یک متخصص ارتوپدی با بیان اینکه پوشیدن صندل به ویژه در افراد دیابتی باعث ایجاد زخم و آلوده شدن پا می شود، گفت دیابتی ها صندل نپوشند.

صندل برای دیابتی ها ممنوع

انتخاب و پوشیدن کفش مناسب بسیار مهم است . از آنجایی که در فصل تابستان هوا گرم است و هرکسی به دنبال انتخاب مناسب ترین ها برای این فصل میگردد صندل انتخابی مناسب برای این فصل است اما باتوجه به باز بودن صندل و نداشتن هیچ پوششی ، پا آزاد است و در نتیجه میتواند آلودگی ها و میکروب های زیادی را به خود جذب کند بنابراین متخصصین به علت ایجاد آلودگی و زخم پوشیدن صندل برای بیماران دیابتی را توصیه نمیکنند.

با فرارسیدن فصل تابستان همه ما سعی می کنیم نکاتی را در انتخاب نوع پوشش خود به کار گیریم که باعث ایجاد حس خنکی بیشتر می شود، در این بین داشتن کفش مناسب همچون لباس می تواند برای محافظت از پا ها که به عنوان قلب دوم نیز شناخته شده است حائز اهمیت قرار گیرد. در این مجال برای کسب اطلاعات بیشتر با یکی از کار شناسان این حوزه به گفت وگو پرداختیم که از نظر شما می گذرد.

صندل
پوشیدن صندل برای دیابتی ها ممنوع

در این رابطه یک متخصص ارتوپدی فنی و عضو انجمن علمی ارتز و پروتز ایران ضمن بیان اینکه پوشیدن صندل در تابستان توصیه نمی شود، اظهار کرد:به دلیل باز بودن، این نوع کفش ها به ویژه در افراد دیابتی محافظ خوبی برای پا ها به شمار نمی آید و موجب ایجاد زخم می شود.

این متخصص ارتوپدی فنی با اشاره به اینکه بهترین نوع کفش چرم طبیعی است چرا که به دلیل منافذ موجود موجب کاهش تعریق پا شده و از ایجاد آلودگی جلوگیری می کند، به بسیج پزشکی گفت:از طرفی بندی و پاشنه آن برای آقایان حدود 5،1، خانم ها 3 و کودکان 15-1سانتی متر بوده و پا در آن راحت باشد.

این عضو انجمن علمی ارتز و پروتز ایران توضیح داد:ضروری است به ویژه در تابستان پا ها به طور مرتب با آب و صابون شسته شود، به خصوص برای افرادی که دیابت دارند، همچنین پوشیدن جوراب مناسب نخی یا نانو می تواند به عنوان عامل محافظت کننده مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بیماری قارچ از موارد شایع در پا ها به شمار می آید، افزود:همچنین وجود میخچه بین انگشتان در فصل تابستان بیشتر به چشم می خورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد:خیلی از افراد تصور می کنند نپوشیدن جوراب در تابستان بهتر است، در صورتیکه این کار باعث جذب بیشتر میکروب ها در محیط مرطوب پا شده و علاوه بر ایجاد آلودگی سبب به وجود آمدن انواع بیماری ها نیز در این عضو از بدن می شود.

دیابتی ها صندل نپوشند !

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خبرگزاری تسنیم / م.ف
وبگردی