طرح ملی مسکن

ثبت نام طرح ملی مسکن 17 استان آغاز شد

تاریخ انتشار : 19 اسفند 1398کد مطلب : 2063زمان مطالعه : 2 دقیقه
دومنی مرحله از ثبت نام طرح ملی مسکن برای 17 استان آغاز شد که در این مرحله بر خلاف فاز نخست، میان ثبت نام کنندگانِ دارای شرایط، قرعه کشی به عمل می آید.

ثبت نام مرحله دوم طرح ملی مسکن

مهر:مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن در 17 استان از صبح امروز آغاز شد. 

در این مرحله متقاضیان استان های ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان می توانند با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir اقدام به ثبت نام کنند. 

روند ثبت نام تا ساعت 24 فردا سه شنبه 20 اسفند ادامه خواهد داشت. 

تفاوت مرحله دوم ثبت نام با فاز نخست آن، این است که در این مرحله بر خلاف فاز قبلی، ظرفیت، ملاک انتخاب نیست و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از ظرفیت 400 هزار واحد مسکونی در فاز اول ثبت نام ها تکمیل شده، از میان ثبت نام کنندگان در مرحله دوم، در صورت دارا بودن شرایط 5 گانه مورد رسیدگی در این طرح شامل تأهل یا سرپرست خانوار بودن، سکونت حداقل 5 ساله در شهر مورد تقاضا، عدم استفاده از تسهیلات بانکی بخش مسکن، عدم استفاده از امتیاز زمین یا مسکن دولتی بعد از انقلاب و نداشتن مالکیت از سال 84 به بعد، از میان ثبت نام کنندگان قرعه کشی به عمل می آید. 

در میان 17 استان مذکور، در مراکز استان های قزوین (قزوین)، خراسان جنوبی (بیرجند) و کرمان (کرمان) ثبت نام به دلیل تکمیل ظرفیت در مرحله اول، صورت نخواهد گرفت؛ اما در سایر 14 استان نامبرده، مراکز استان ها نیز در میان شهرهای قابل ثبت نام وجود دارند. 

گفتنی است در صورتی که متقاضیان در مرحله اول ثبت نام ها، از این طرح انصراف داده بودند، در این مرحله می توانند بار دیگر نام نویسی کنند.

انتهای پیام/م

ثبت نام طرح ملی مسکن 17 استان آغاز شد

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
برچسب : مسکن مهر
وبگردی