نهضت ملی مسکن

ثبت‌نام‌ 320 هزار مرد مجرد در نهضت ملی مسکن

تاریخ انتشار : 18 بهمن 1400کد مطلب : 25839زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت‌نام 320 هزار مرد مجرد بالای 23 سال در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: احتمال تمدید زمان ثبت نام مجردان در این طرح وجود دارد.

همشهری آنلاین به نقل از وزارت راه وشهرسازی محمود محمودزاده جزئیاتی از روند ثبت‌نام مردان مجرد و سایر گروه‌ها در سامانه نهضت ملی مسکن و همچنین پالایش متقاضیان ثبت‌نام شده را ارائه کرد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی گفت:در مجموع تاکنون بیش از 3 میلیون و 179 هزار متقاضی در سامانه ثمن برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

وی افزود:برای بخش عمده‌ای از این تعداد یعنی بیش از 3 میلیون نفر معادل 95 درصد متقاضیان، مراحل پالایش سه شرطِ فرم ج، عدم مالکیت خصوصی و تاهل در ستاد انجام شده و لیست افراد پالایش شده به کارتابل استان‌ها برای بررسی شرط چهارم یعنی سابقه سکونت ارسال شده است.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی گفت:استان‌ها نیز در حال پالایش شرط چهارم یعنی سابقه سکونت حداقل 5 سال یا ثبت سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن هستند که نتایج بررسی را ثبت و به ستاد اعلام خواهند کرد.

محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا این بخش از پالایش نیز در استان‌ها و شهرهای جدید انجام شود و به زودی به اتمام برسد.

وی توضیح داد:برای آن دسته‌ از متقاضیان که شرط چهارم احراز شود با پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد و افراد واجد شرایط به شکل الکترونیکی به بانک معرفی می‌شوند تا برای آنها حساب باز شود و مراحل خود را طی کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص تعداد ثبت‌نام مردان مجرد بالای 23 سال سن نیز اعلام کرد:تاکنون 320 هزار نفر از مردان مجرد بالای 23 سال سن در سامانه ثمن ثبت‌نام کردند. چنانچه با تقاضای قابل‌ملاحظه‌ای برای تمدید مواجه بشویم احتمال تمدید وجود دارد. در غیر این صورت سامانه ثبت‌نام 20 بهمن ماه بسته خواهد شد.

محمودزاده در خصوص ثبت‌نام خودمالکان و معرفی آنها به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرد:تقاضای بیش از 58 هزار مالک برای دریافت تسهیلات خودمالکی در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت و به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/م

ثبت‌نام‌ 320 هزار مرد مجرد در نهضت ملی مسکن

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مسکن مهر
وبگردی