علائم قند خون
شاید هرگز به این فکر نکنید که روزی دچار دیابت شوید اما در دنیای کم تحرک امروزی با تغذیه نه چندان اصولی غیرممکن هم نیست ، علائم قندخون بالا را بشناسید شاید بدن شما هم یکی از آنها را داشته باشد.

اولین علائم قند خون بالا با تغییرات جسمی خود را نشان می دهند

قند خون با تغذیه نا مناسب و فشارهای عصبی و عوامل دیگری همچون ارث بالا می رود ، تغییری خطرناک که مطمئنا در قدم های اول نشانه هایی از خود بروز می دهد . ممکن است خستگی یا گرسنگی زیادتان را جدی نگیرید درحالیکه همی تغییرات ساده می توانند زنگ خطر باشند .5 تغییر حالت در جسم و شرایط تغذیه ای در هر فرد که می تواند علائم قند خون بالا را به سرعت نشان دهد راه تشخیص ابتلا به بیماری دیابت برای پزشکان است. hyperglycemia واژه پزشکی برای قند خون است، قند خون را به دوصورت بررسی می کنیم :قند خون بعد از غذا و قند خون ناشتا

قند خون بعد از غذا : حدود 2 ساعت بعد از غذا قندخون راچک کنید .

قند خون ناشتا: این نوع قند خون راباید ناشتا چک کرد درواقع بعداز 8 ساعت غذاخوردن مناسب است.

خطرات : افزایش قند خون در طولانی مدت به رگ های خونی ، اعصاب ، اندام هااسیب میزند. مصرف زیاد غذاهای شیرین خطر چاقی ، کلسترول ، انسدادشریان ، آسم ، سندروم متابولیک، فشارخون را بالا میبرد امابرخی از این بیماریها با مصرف درست غذاها یعنی تغذیه سالم درمان می شود . بعداز گرفتن تست قندخون پزشک فاکتورهای خطر را بازخوانی می کند .
علائم قند خون

نکات مهم و حساس در مورد علائم قند خون بالا

علائم و نشانه های قند خون بالا:

خستگی 
افزایش اشتها
تشنگی
ادرار مکرر
کاهش وزن  از اصلی ترین علائم قند خون بالاست ؛ قند خون بالا بین 200 تا350 میلی گرم در هر دهم لیتر در نوجوانان ، 200 تا240 میلی گرم درکودکان است ، معولا افرادی که قند خون خود را با تغییرات هشدار دهنده ای که در این بخش از نمناک خواهیم گفت کنترل نمی کنند مبتلا به دیابت می شوند .

علائم قند خون متوسط رو به بالا یا شدید :

قند خون معتدل تا شدید بالای 350 میلی گرم در جوانان ، و 240 میلی گرم در کودکان است که نشانه های آن متفاوت است ؛ علائمی مثل تاری دید ، کسالت ، خستگی ، تشنگی زیاد، سرخ شدن ،خشکی و گرمی پوست ، حواس پرتی .
بعد از مشاهده این نشانه ها بسیار قابل اهمیت است بدانید بدن انسولین لازم راتامین می کند یا خیر؟ از نشانه های دیگر درحد مرز خطرناک بودن قند خون می توان شکم درد، کم اشتهایی، ضربان قلب، بوی بد نفس، استفراغ اشاره کرد.
تغذیه مناسب بسیار مهم است :
همه ی پیشنهادات و راه های جلوگیری از قندخون طبق سازمان جهانی UK, usاست. افرادی که دیابت نوع 1،2 دارند را آگاه کنید دانشگاه سیدنی به چگونگی تاثیر کربوهیدرات روی قند خون می پردازند . غذاهایی که Gl بالایی دارند سریع هضم و جذب می شوند در نتیجه این غذاها بطور جدی قندخون را بالا می برند .

لیستی از غذاهایی که Gl بالایی دارند و موجب بروز علائم قند خون بالا می شوند:

مجموع میوه ها 99
برنج سفید 85
کیک 84
چوب شور 83
دنات 76
نان سفید 70 
مصرف غذاهایی که گلوگز پایینی دارند افت و خیز کمتری در خون و انسولین ایجاد می کنند در ذیل لیستی ازآنها تهیه کرده ایم :
جو 55 
پاستا54
ذرت 64
موز 52
برنج قهوه ایی 50 
هویج 47
شیر کاکاو 40
ماست 33
میوه ها کمتر یابرابر 40 گلوگز (قند) :
علائم قند خون

مواد غذایی و میوه های مفید و مضر بعد از بروز علائم قند خون بالا

زغال لخته 40
توت 40
سیب 38
هلو 38
تمشک 30
سبزیجاتی که کمتر و برابر 20 گلوگز (قند) دارند :
گوجه 15
گل کلم 12
کاهو 10
بروکلی 10
اسفناج 6
کلم بروکسل 6
قند خون بالا قابل کنترل است درحالیکه رژیم نقش مهمی را در درمان و کنترل آن دارد . افراد ممکن است ارثی دچاردیابت شوند .حتما بخاطرداشته باشید قند خون بالا خطرناک است وبرخی بیماریهارابدترمی کند بنابراین سعی کنید غذاهایی که گلوگز پایین دارند میل کنید .

همه چیز در مورد نشانه و علائم قند خون بالا + تغذیه

4.2136
این مطلب مفید بود ؟11323
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی