ریزش مو قند
خیلی از افراد بی آنکه علت را بدانند دچار ریزش مو می شوند این مشکل می تواند مربوط به تغذیه باشد خوردنی وجود دارد که بعضی ها با افراط در خوردن آن باعث کم پشتی موهایشان می شوند.

 ارتباط مصرف قند و شکر با ریزش مو

وقتی صحبت پایین بودن کالری و یا حتی کاهش وزن به میان باشد،همه ما می دانیم که باید از مصرف شکر دوری کنیم. بسیاری از مردم درک می کنند که غذاهای شکری ارتباط مستقیمی با ریزش مو دارند اما تعداد کمی از افراد می دانند که شکر چگونه بر کاهش و حتی ریزش مو تاثیر می گذارد .

آیا قند و شکر می تواند باعث ریزش مو شود؟

بله البته و به همان میزانی که به سایر بدن آسیب می زند می تواند بر ریزش مو نیز تاثیرگذار باشد. مصرف بالای شکر باعث افزایش سطح قند خون نیز می شود و در دراز مدت، سطح قند خون بالا می تواند به کیسه های ترشحی مو آسیب بزند و به طور بالقوه ریزش مو را تسریع کند.

در ادامه بخش سلامت نمناک مواردی که باید در مورد قند خون و از دست دادن مو بدانید آورده شده است:

ریزش مو قند

تاثیرات قند و شکر بر ریزش مو و کم پشتی

واقعیاتی در مورد مصرف قند و شکر و ریزش مو:

1. چگونه میزان قند خون و ریزش مو با هم مرتبط هستند؟!

ریزش مو در میان افراد مبتلا به دیابت نسبتاً شایع است نه به خاطر دیابت، بلکه به خاطر میزان قند خون آن ها .

سطح قند خون بالا باعث گردش خون ضعیف می شود. زمانی که خون در پوست سر شما جریان ندارد، زمان بیشتری برای رسیدن به کیسه های ترشحی مو نیاز است. در نتیجه، کیسه های ترشحی مو به سادگی رشد نمی کنند و اگر جریان خون برای مدت زیادی کاهش یابد، ریشه ها نمی توانند بهبود پیدا کنند.

دانستن میزان قند خونتان مهم است تا علت ریزش مو را مشخص کنید، حتی اگر شما هرگز سابقه چنین مشکلاتی نداشته باشید. قند خون تنها دلیل ریزش موی شما نیست، اما قطعاً می تواند یک عامل بسیار مهم باشد.

2. چرا افزایش قند خون برای چرخه رشد مو بد است؟

دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا افزایش قند خون برای چرخه رشد مو بد هستند ؛ اول، شوک مغذی است که قند خون بالا می تواند روی کیسه های ترشحی مو شما داشته باشد.

افزایش قند خون می توانند با سطوح بسیار بالا (یا پایین) گلوکز، تستوسترون و دیگر هورمون های دیگر همزمان شوند.این تغییرات بر محتوای خون شما تاثیر می گذارند و این چیزی است که مواد غذایی را به کیسه های ترشحی مو شما می رساند.

یک شوک ناگهانی قند، مو را مجبور می کند تا از آنچه در حال رخ دادن است برای از سر گرفتن چرخه رشد مو، استفاده کند.

دومین آسیب ناشی از تغییر سطح هورمون است ؛ هورمون ها بخش بزرگی از رشد مو را ایفا می کنند و هر زمان که سطح آن ها دچار نوسان می شود، طول هر فاز از چرخه رشد مو نیز تغییر می کند.

دوباره، این وضعیت احتمالاً تنها دلیل ریزش مو نخواهد بود، اما می تواند آن را تسریع کند.

عوارض قند بالا

قند چگونه باعث ریزش مو می شود؟

عوارض مصرف زیادی قند و شکر و ریزش مو

3. قند و شکر موجب آسیب و التهاب پوست سر می شود:

ما می دانیم که شکر باعث التهاب در بدن می شود. و همچنین باعث التهاب پوست سر هم می شود … فقط به روش دیگری. وقتی این جریان روی پوست سر اتفاق می افتد، ورم یا دردی که به طور معمول وجود دارد، دیده نمی شود. در حقیقت، التهاب پوست سر وقتی رخ می دهد که خون به درستی پخش نمی شود.

این باعث آسیب جدی به پوست شما می شود. اگر پوست سر شما نسبت به تماس احساس سرما می کند، ممکن است به خاطر مصرف بیش از حد شکر و ناشی از التهاب آن باشد. غذاهایی با شکر بالا التهاب پوست سر را به دنبال دارند.

کمپرس آب داغ برای تسکین کوتاه مدت خوب است. اما راه حل بلند مدت این است که هر کاری را که میتوانید، انجام دهید تا گردش خون خود را بهبود و تنظیم کنید، و این به معنی کاهش مصرف قند شماست.

4. کاهش غذاهای شکری کافی نیست:

ما می دانیم که موهای خوب با رژیم غذایی ما شروع می شود، بنابراین برای توقف شکر که بر روی موهای ما تاثیر دارد، باید کمی شکر بخوریم، درست است؟ نه دقیقاً.

حذف شکر می تواند بر ریزش مو تاثیر بگذارد. اما پاسخ لزوماً برای حذف همه غذاهای شیرین نیست و این تنها چیزی نیست که شما از رژیم غذایی خود حذف می کنید، این چیزی است که شما به عنوان جایگزین انتخاب می کنید.

آن کالری های خالی شکر را با مواد غذایی غنی از موادی مانند پروتئین، فیبر، ویتامین های B، ویتامین C و مواد معدنی نظیر آهن و روی عوض کنید.

سعی کنید این چیزها را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید. اگر شما دچار مشکل شده اید، دنبال یک مکمل رشد مو باشید، که از همه چیز مراقبت می کند.

موی پرپشت

مضرات قند و علت ریزش موی شدید

بجز قند چه چیزی باعث ریزش مو می شود؟

5. ورزش می تواند تاثیر گذار باشد:

ورزش فقط با نفخ و افزایش وزن ناشی از شکر مبارزه نمی کند در واقع به بدن ما در برابر متابولیزه کردن شکر کمک می کند ؛ متابولیزه فرآیند تجزیه، غذایی است که ما می خوریم و آن را به ویتامین و مواد غذایی تبدیل می کند، که بدنمان به آن نیاز دارد.

قند برای انرژی و دیگر وظایف مهم استفاده می شود، اما قند اضافی که به جریان خون ما نمی رسد، بر سطح قند خون مان نیز تاثیر می گذارد.

ما قبلاً این اثرات را در این بخش از سلامت پوست و مو در نمناک ذکر کرده ایم پس اجازه دهید بگوییم که چرا آن ها خوب نیستند.

ورزش سازگار، به ویژه هوازی، به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بدنتان تا حد زیادی قند ندارد ، اینگونه شما خوش هیکل خواهید ماند و موهایتان در بهترین حالت خودش خواهد بود.

6. هیدراته ماندن:

مقدار زیادی آب بنوشید ، شما می دانید که باید به طور کلی مرطوب بمانید اما وقتی صحبت مو هم به میان می آید، نوشیدن آب زیاد به شما کمک می کند تا با اثرات غذاهای شیرین بر روی موهای خود مبارزه کنید.

زمانی که بدنتان آبدار و هیدراته است، واقعاً می تواند گردش خون مناسب را که ممکن است با شکر زیادی مهار شود، به زور وارد کند. هر زمان که گردش خون شما بهبود می یابد، کیسه های ترشحی مو به شما کمک می کنند که ویتامین و مواد غذایی لازم را از رژیم غذایی خود دریافت کنید.

جلوگیری ریزش مو

عوارض قند برای ریزش مو و مقابله با آن

آسیبات استفاده بیش از حد از قند و مشکل ریزش مو

7. از رژیم های لاغری شدید و غیر استاندارد دور بمانید:

استفاده از رژیم های سنگین برای لاغری و پاک سازی به نظر شما روش های بی ضرری است که در رسیدن به وزن مورد نظرتان کمک می کند، اما در واقع بحث برانگیز هستند، و اکثر متخصصان تغذیه هشدار می دهند که آن ها تنها نتایج موقتی کاهش وزن را خواهند داد به علاوه، به عنوان یک ضربه اضافی، به طور جدی می تواند به رشد موی شما آسیب برساند!

مصرف بیش از حد شکر، بدن شما را از جذب پروتئین محروم می کند، پروتئین 90 % از رشته های موی شما را تشکیل می دهد. این یکی از مهم ترین مواد مغذی در رشد مو است.

محروم کردن کیسه های ترشحی مو از پروتیین ، ممکن است که ریزش مو را تسریع کند و رشته های موی شما را ضعیف کند. قبل از اینکه رژیم غذایی خود را شروع کنید، مطمئن شوید که شما اثرات آن را درک کرده اید.

اگر آماده برای پاک سازی هستید، ممکن است ایده خوبی برای افزودن یک مکمل به روتین روزانه شما باشد. همه چیز را در حد متعادل نگه دارید و مصرف کنید.

 

ارتباط باورنکردنی مصرف قند و شکر با ریزش و کم پشتی مو

4.219
این مطلب مفید بود ؟163
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : ریزش مو
وبگردی