لامینیت
لامینیت لایه نازک از جنس چینی است که روی سطح بیرون دندانها چسبیده می شود. مثل لایه نازک ناخن مصنوعی. گاهسی مواقع جنس این لایه از کامپوزیتهای همرنگ دندان می باشد.

علل جدا شدن لامینیت از دندان چیست

لامینیت دندانی ساخته شده از مواد همرنگ دندان طراحی شده برای پوشش دادن سطح جلویی دندان برای بهبود ظاهر دندان است. این پوسته به جلوی دندان بسته به تغییر رنگ، شکل، اندازه، و یا طول آنها پیوند دارد.

بیشترین علتی که باعث جداشدن لامینیت از دندان می شود سرد و گرم شدن ناگهانی محیط دهان است. به هر حال هر کار زیبایی نیاز به مراقبت ویژه دارد. اجتناب از جویدن غذاهای خیلی سخت مثل ته دیگ های خیلی سفت ویا گاز زدن میوه ها با هسته و… به دوام لامینیت ونیر کمک می کند.


 لامینیت

دندان لامینیت شده

در مورد پوسیدگی باید بگویم تجربه بلند مدت من با لامینیت ها نشان داده است که امکان پوسیدگی یک دندان لامینیت شده به اندازه یک دندان طبیعی است. بنابر این همان طور که دندان سالم هم ممکن است پوسیده شود، دندان لامینیت شده نیز در معرض است.
لامینیت فقط روی دندان را می پوشاند وبقیه سطح دندان بافت طبیعی دارد و می تواند توسط پلاک میکروبی پوسیده شود. اگر دندان لامینت شده پوسیده شود می توان آن را از پشت دندان ترمیم نمود و مشکل خاصی را به وجود نمی آورد.
تجربه طولانی مدت من با لامینیت ها نشان داده است در کسانی که پوسیدگی های متعدد دندان های جلو داشته اند انجام لامینیت ونیر باعث کم شدن عود این پوسیدگی ها می شود. بنابراین انجام درمان لامینیت را به این دسته افراد پیشنهاد می کنم.
مسواک زدن مرتب و نخ کشیدن بین دندان ها به کاهش پوسیدگی در دهان کمک می کند.

بیشترین علت جداشدن لامینیت از دندان

4.716
این مطلب مفید بود ؟151
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران-/ ر
وبگردی