فواید آب خنک
از فواید آب خنک برای رفع خشکی پوست ، شستشوی چشم ، درمان یک سری از بیماری های خاص و.. استفاده کنید هرچند خواص دوش آب سرد برای تمام بدن را نباید فراموش کرد.

 آیا می دانید آب خنک در درمان یک سری از بیماری ها موثر است؟

از فواید آب خنک برای بدن خواهیم گفت .آب یکی از بهترین داروها در درمان بیماری هاست . نوشیدن آب حتی می تواند بهتر از دارو عمل کند. بخش اعظمی از بدن از آب تشکیل شده و روی عملکرد بدن تاثیر می گذارد. آب نه تنها برای سلامت سلولهای بدن بلکه برای دفع سموم لازم است . به نوشته ی نمناک آب برای سلامت پوست، دفع سموم، بهبود پتاسیم ، بالا رفتن انرژی ، بهبود هضم ، نرمی مفاصل و.. موثر است.

ما معمولا در مورد خاص آب جوشیده شده که عاری از هرگونه عفونت هست صحبت کرد ایم.اما آیا می دانید آب خنک و سرد هم فوایدی دارد؟

نیازی نیست تا آب خنک را حتما به علت فوایدی که دارد بنوشید، هنگام صبح دوش آب سرد گرفتن یاعث تازگی و سرزندگی افراد در تمام طول روز می شود. معنی آب سرد این نیست که آب یخ باشد.

آب سرد دمای بدن را در اوج تابستان به حد چشم گیری کاهش می دهد و در درمان یکسری بیماری ها مانند کاهش جریان خون ، دفع مسمویت و بهبود سیستم گوارشی موثر است.

فواید آب خنک

فواید دوش گرفتن و استفاده موضعی از آب خنک برای سلامتی بدن

فواید آب خنک برای درمان و کاهش برخی از بیماری ها

1. درمان نقرس : نقرس بیماری است که به علت تجمع اسید اوریک به وجود می آید که روی مفاصل تاثیر می گذارد و نوشیدن آب سرد به دفع اسید اوریک کمک می کند.

2. درمان درد : آب سرد بهترین دارو برای کاهش درد است. موضع درد را با آب سرد بشویید تا درد کاهش پیدا کند.

3. بهبود باروری : دمای سرد بدن سهم بسزایی در باروی مردان دارد اما برخی به دلیل حرفه ای که دارند مثل نشستن طولانی مدت ، رانندگی مسافت های طولانی، دمای سرد داشتن سخت است و می توان با نوشیدن آب نسبتا سرد این کاهش دما را در بدن ایجاد کرد.

4. عفونت های مجرای ادرار : عفونت های کوچک مجرای ادرار فقط با آب قابل درمان است.نوشیدن آب باعث دفع باکتری می شود و هرچه زودتر مثانه پر شود زود تر درمان می شوید. بهتر است برای این منظور از آب با دمای ملایم نسبتا خنک استفاده کنید و از مصرف آب خیلی خنک بپرهیزید.

5. سنگ کلیه : سنگ کلیه به علل مختلف بوجود می آید اما یکی از درمان های خوب، نوشیدن آب فراوان است.

6. درمان چشم : کارشناسان پیشنهاد می کنند که چشم ها را تند تند با آب سرد بشویید چون باعث پاک شدن آلودگی ها و گرد و غبار می شود و خارش چشم را برطرف می کند.

7. بهبود هاضمه : آب سرد سیستم هضم را بهبود می بخشد و نوشیدن یک لیوان آب بعد از بیدار شدن بسیار کمک کننده است.

8. درمان خشکی پوست : نوشیدن آب گرم یکی از علل خشکی پوست است که روی زیبایی هم تاثیر می گذارد.دوش آب سرد گرفتن هم در درمان خشکی پوست موثر است.

نکته:همانطور که گفته شد منظور ما از استفاده از آب خنک حتما نوشیدن آن نیست و روش های دیگر مثل دوش گرفتن با آن نیز تاثیرات مثبت را به بدن شما خواهد رساند . توجه داشته باشید که اگر به دلایل مشکلات خاص و به تجویز پزشک نباید آب خنک بنوشید پس هرگز این کار را انجام ندهید و برای بهره گیری از فواید آب خنک آن را به صورت موضعی استفاده کنید.

فواید پنهان در آب خنک برای تمام بدن

4.627
این مطلب مفید بود ؟252
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
برچسب : نوشیدن آب
وبگردی