بلندی قد
مطالعات جدید در رابطه با جمعیت جهان نتایج جالبی را در رابطه با بلندی قد و میزان هوش نسل آینده نشان می دهد که تغییرات صعودی و نزولی را جابه جا خواهد کرد.

بلندی قد و هوش انسان های نسل آینده صعودی است

براساس یافته ها و نتایج تحقیقات انسان های پیشین به خصوص در دوران اولیه پیدایش، قدی بلند تر داشتند که به مرمر زمان و تغییر در نسل ها این میزان به صورت نزولی رو به حرکت بود. نتایج تحقیقات فلش را به سمت تغییرات نشان می دهد.

مطالعه جمعیت در سراسر جهان نشان می دهد که مردم در مسیر تکامل خود نسبت به اجدادشان باهوش تر و قد بلندتر خواهند شد.

محققان در مطالعات بین المللی از بررسی تکامل ژنتیکی انسان ها دریافتند که آنها به سمت قد بلندتر شدن و تیزهوشی بیشتر در حرکت هستند. محققان با تحلیل اطلاعات ژنتیکی بیش از 100 مطالعه از سراسر جهان که شامل تمام جزئیات از 350000 نفر از محیط های مختلف شهری و روستایی بود دریافتند که تنوع ژنتیکی با افزایش قد و درک کامل ارتباط دارد.

بلندی قد و افزایش هوش

پیش بینی بلندی قد و افزایش هوش نسل آینده

 همچنین در این مشاهدات اثری از تاثیر افزایش فشار خون یا کلسترول بر روی تنوع ژنتیکی دیده نمی شود. محققان دانشگاه ادینبرگ از بررسی ژن های افراد دریافتند که شخص تازه متولد شده ژن های متنوع تری را نسبت به پدر و مادر و همچنین اجدادش دارد.

 در مطالعات گذشته این ژن های متنوع را دلیلی بر گسترش بیماری های جدید و پیچیده می دانستند ولی امروزه تحقیقات جدید دقیقا خلاف این موضوع را ثابت کرده و نشان می دهند این تنوع ژنتیکی سبب شده که انسان ها بلند قدتر شده و سرعت تفکرشان افزایش یابد.

پیش بینی بلندی قد و میزان هوش در نسل آینده

2.733
این مطلب مفید بود ؟1815
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مهر /ن
برچسب : بلندی قد
وبگردی