پاک کردن لکه صابون

پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون در حمام و دستشویی

کد مطلب : 68531زمان مطالعه : 5 دقیقه
پاک کردن لکه جا مانده از صابون کار بسیار دشوار و زمان بری است ، در این بخش از نکات خانه داری نمناک قصد داریم چند راه ساده برای پاک کردن لکه ی صابون را به شما آموزش دهیم.

پاک کردن لکه صابون با چند روش ساده و خانگی 

تمیز نگه داشتن حمام به صورت قابل قبولی کار بسیار آسانی است، اما تمیز کردن آن به اندازه روز اول کمی دشوار است چرا که به مرور به دلیل استفاده از شوینده ها به خصوص صابون لکه های سفیدی روی سرامیک ، شیشه و شیرآلات حمام و دستشویی ایجاد می شود که تمیزکردن آنها کار چندان ساده ای نیست .
پاک کردن لکه جا مانده از صابون کار بسیار دشواری است مخصوصا اگر این لکه بر روی سطوحی مانند فایبرگلاس، پرده حمام، وان و دیگر سطوح داخلی حمام برای مدت زمان طولانی به جا مانده باشد در این بخش از نکات خانه داری نمناک قصد داریم چند راه ساده برای پاک کردن لکه ی صابون را به شما آموزش دهیم.
 
پاک کردن لکه

روش های ساده برای از بین بردن لکه صابون

10 محلول طبیعی برای پاک کردن لکه های به جا مانده از صابون


1- پولیش اسانس لیمو:

پولیش اسانس لیمو یک پاک کننده ی بسیار قوی برای جرم حاصل از صابون بشمار میرود از آن برای پاک کردن جرم برروی کاشی ها ، دوش حمام و وان حمام استفاده کنید .توسط یک پارچه ی نرم شروع به ساییدن کاشی ها و درب حمام کنید ؛ اگر ممکن است پولیش را به مدت 2 یا 3دقیقه برروی لکه ی دیوار رها کنید تا خوب برروی لکه اثر بگذارد . در جاهایی که لکه بزرگتر با جرم بیشتری وجود دارد از جارو یا دستمال نرم و یا دستمال توالت استفاده کنید. پولیش اسانس لیمو از ایجاد دوباره ی لکه ی صابون درآینده نیز تا حدودی جلوگیری خواهد کرد.
 
پاک کننده بسیار قوی

لکه صابون به جا مانده در وان حمام را چگونه پاک کنیم


2. سرکه سفید و جوش شیرین:

برای تمیز کردن کاشی با نوشابه و جوش شیرین ، دو ترکیب را مخلوط کرده و مخلوط را برروی تمام کاشی ها اسپری کنید. همچنین شما میتوانید این محلول را برروی پرده ها نیز اسپری کنید ، پس از این کار به مدت چنددقیقه آن را رها کنید. بااین کار از شر جرم ها و همچنین انواع لکه ها و کپک ها نیز خلاص خواهید شد.

راههای ساده برای پاک کردن لکه های سفید صابون

پاک کردن لکه های سفید صابون

نحوه پاک کردن لکه صابون از سطوح وسایل حمام


3- اسپری روغن آفتابگردان

یک روش ساده برای پاک کردن لکه و جرم صابون یک بار برای همیشه و همینطور جلوگیری از ایجاد مجدد آن :
نصف فنجان آب مقطر
2قاشق چایخوری نمک تصفیه شده
یک چهارم فنجان سانترال دکتر برونرر
یک دوم فنجان سرکه سفید
اسانس لیمو
 
 پاک کردن لکه های سفید صابون

با این روش های طبیعی لکه صابون را در حمام از بین ببرید

طریقه ی مصرف :


در بطری اسپری ، تمام این مواد را مخلوط کنید ، شیر آب داغ را به مدت 5 دقیقه باز بگذارید ،حرارت و بخار آب لکه ی صابون را برروی کاشی ها دیگر سطوح نرم خواهد کرد حال، مواد آماده شده را برروی تمامی سطوح مورد نظر ازقبیل کاشی ها ، پرده ها ، وان حمام و... اسپری کنید و 15 دقیقه صبر کنید. برای لکه های سنگین تر ، به مدت یک ساعت صبر کنید ، اکنون با یک حوله یا دستمال توالت لکه ها را پاک کنید.
برای سطوح شیشه ای و فایبرگلاس ، بعد ازاینکه لکه ی صابون را پاک کردید ، باچند قطره اسانس لیمو جای لکه ها را تمیز کنید ، این کار از تشکیل مجدد جرم و لکه جلوگیری خواهد کرد.

محلول طبیعی برای پاک کردن لکه صابون

4. پودر شستشو برای تمیز کردن صابون از توالت، کابین دوش، جداره های فلزی و شیشه
½ فنجان جوش شیرین و سیلیس
6-8 قطره اسانس لیمو
 
 پاک کردن لکه های سفید صابون

چند روش طبیعی برای پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون 

روش استفاده :


همه مواد تشکیل دهنده را خوب مخلوط کنید.
از ظرف شیشه ای استفاده کنید.
کمی بر روی سطحی که نیاز به تمیز کردن دارد بپاشید. همچنین می توانید کمی آب در صورت نیاز اضافه کنید.
از یک جارو یا اسفنج برای تمیز کردن سطح تا زمانی که تمام لکه های آب و صابون از بین بروند ، استفاده کنید .
این بهترین روش برای پاک کردن لکه های آب نیز می باشد.

 بهترین روش برای پاک کردن لکه های صابون

پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون

 لکه های سفید به جا مانده صابون در حمام و دستشویی اینگونه از بین ببریم


5. مارک صابون را تغییر دهید :

بهترین راه برای از بین بردن لکه صابون، جلوگیری از آن در وهله اول است. سعی کنید مارک صابون را که استفاده می کنید تغییر دهید. بسیاری از آنها مانند Zest و Ivory® شناخته شده هستند که به میزان کمتری از خود لکه و جرم به جا میگذارند .
 

6. نکاتی برای حذف لکه صابون از پرده های حمام :

پرده حمام را با دو عدد حوله ی نخی داخل ماشین لباسشویی قرار دهید .حوله ها ، لکه های موجود برروی پرده ها را به خود جذب کرده و آن را از بین میبرند.همچنین یک فنجان سرکه را به ماشین لباسشویی اضافه کنید .سرکه اسیدی است و صابون قلیایی است؛ بنابراین آن را به راحتی حذف می کند. قبل از اتمام شستشو پرده را از ماشین خارج کرده و خشک کنید.
 
 پاک کردن لکه های سفید به جا مانده صابون

حذف لکه صابون از روی پرده حمام


7. نکاتی برای حذف جرم صابون از سنگ مرمر یا دیگر سنگ های آهکی :

سنگ مرمر بسیار سطح صافی دارد ، بنابراین به جای استفاده از آمونیاک از اسید سخت یا سرکه استفاده کنید.½ فنجان آمونیاک در هر گالن آب را اضافه کنید و به آرامی سنگ مرمر را بشویید ، توجه داشته باشید که استفاده مکرر از آمونیاک می تواند سطوح سنگ را زبر و خشن کند  بنابراین از آن فقط در صورت لزوم استفاده کنید. بهتر است جهت جلوگیری از ایجاد اینگونه لکه ها ، پس از هر بار استحمام ، سطوح سنگ های مرمری را بایک حوله ی قدیمی پاک کنید .

چگونه لکه صابون به جامانده از روی سطوح را از بین ببریم


8. کاشی های سرامیکی با موم یا واکس ماشین تمیز کنید :

کاشی های سرامیکی خود را با واکس ماشین تمیز کنید. برای چند دقیقه این کار را ادامه دهید ، سپس همانطور که خودروی خود را با ابر یا پنبه جلا میدهید ، این کار را برای کاشی ها نیز انجام دهید  خواهید دید که چگونه کاشی ها درخشنده و براق میشوند.
 
 پاک کردن لکه

چگونگی حذف لکه صابون


9- صابون خانگی :

یک صابون خانگی قدیمی بهترین گزینه برای شستشوی حمام بحساب می آید ، تمام قسمت های شیشه ای درب حمام خود را به وسیله ی یک حوله ، کاغذ و یا یک پارچه ی قدیمی و صابون بشویید تازمانی که تمام درب را باصابون نشسته اید ، آن راپاک نکنید و کاغذ را بعداز هر 3 یا 4 بار شستن عوض کنید ، حال ،با آب شسته و کاملا خشک کنید . 

پاک کردن لکه های صابون با روش های خانگی

پاک کردن لکه

 لکه صابون را چگونه حذف کنیم


10- سرکه ، آب لیمو و جوش شیرین :

سرکه وآب لیمو را مخلوط کرده و در وان ، سطوح فیبرگلاس ، درب ها و کاشی ها اسپری کنید .برای مدتی اجازه بدهید که مواد برروی سطوح بمانند حال ، جوش شیرین را برروی تمام سطوح اسپری شده بپاشید و تمام لکه های صابون و دیگر لکه ها را براحتی پاک کنید .

راه خانگی برای پاک کردن لکه های سفید صابون در حمام

4.213
این مطلب مفید بود ؟112
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی