لیونل مسی

لیونل مسی در آستانه تبدیل شدن به بهترین گلزن فصل اروپا

تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397کد مطلب : 68070زمان مطالعه : 2 دقیقه
لیونل مسی در آستانه تبدیل شدن به بهترین گلزن فصل در تمام لیگ‎های اروپا است و تنها یک معجزه در هفته آینده سری «آ» ایتالیا می تواند شرایط را تغییر دهد.

آمار فوق العاده مسی در تمام لیگ‎های اروپا

لیونل مسی فصل را طوفانی آغاز کرد و در روزهایی که رونالدو با محرومیت انضباطی روبرو بود، توانست با زدن گل های فراوان، خیلی زود خود را به عنوان مدعی کفش طلای 2018 مطرح کند.

لیونل مسی در مسابقات این فصل لالیگا 34 گل برای تیم فوتبال بارسلونا زده است. در لیگ اسپانیا کریستیانو رونالدو، رقیب دیرینه و لوئیس سوارس، هم‎تیمی‏ اش هم نتوانسته‎اند آماری مانند او داشته باشند و به نظر او قرار است پنجمین آقای گلی دوران بازی کردنش را کسب کند تا با رکورد کویینی، دی‎استفانو و هوگو سانچس برابری کند.

همچنین به نظر این 34 گل کافی است تا مسی را تبدیل به بهترین گلزن بین تمام لیگ‎های اروپایی هم بکند. ستاره آرژانتینی هنوز یک بازی دیگر دارد تا آمارش را بهبود بخشد، اما این که محمد صلاح در بازی مقابل برایتون تنها یک گل زد یعنی مسی را باید صاحب این عنوان دانست.

لیونل مسی

مسی بهترین گلزن بین تمام لیگ‎های اروپایی

مهاجم مصری در رقابت‎های لیگ انگلیس 32 گل زد و از آنجایی که فصل به پایان رسیده دیگر گلی برای او در کار نخواهد بود.

روبرت لواندوفسکی هم یکی از مدعیان بود که بعد از شکست 4 بر یک بایرن در دیدار آخر او هم نتوانست آمارش را بهبود بخشد. او توانسته 29 گل بزند، درست هم اندازه چیرو ایموبیله.

فقط یک معجزه کفش طلا را از چنگ مسی درمی آورد

مسی در حال حاضر همچون رقیب پرتغالی اش کریستیانو رونالدو 4 بار برنده کفش طلای اروپا شده است و امسال می تواند از او در کسب این جام سبقت بگیرد مگر اینکه اتفاقی شبیه یک معجزه رخ دهد و این معجزه تنها در صورتی رخ می دهد که هفته آینده چیرو ایموبیله مهاجم ایتالیایی لاتزیو که 29 گله است، در هفته پایانی سری A خودش را به مسی برساند که با توجه به سختی بازی (لاتزیو میزبان اینتری است که رقیب مستقیم این تیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان محسوب می شود و باید بازی را تحت هر شرایطی ببرد) بعید به نظر می رسد که چنین اتفاقی رخ دهد. به فرض اینکه مسی در هفته آخر هم استراحت کند یا گلی نزند، ایموبیله باید 6 گل بزند تا از مسی سبقت بگیرد.

لیونل مسی

 لیونل مسی در آستانه پنجمین آقای گلی 

با شرایط فعلی هری کین با 30 گل در رده سوم باقی می ماند و روبرت لواندوفسکی هم به طور مشترک با ایموبیله چهارم هستند.

در 11 سال اخیر تنها دو بازیکن بوده اند که توانسته اند کفش طلا را از چنگ مسی و رونالدو درآورند. اولین بازیکن دیه گو فورلان مهاجم اروگوئه ای سابق اتلتیکومادرید با 32 گل در سال 2009 بود و دومی لوئیس سوارس با 31 گل در سال 2016. البته سوارس سال 2014 نیز با ثبت 31 گل به طور مشترک با رونالدو کفش طلا را برد.

لیونل مسی در آستانه تبدیل شدن به بهترین گلزن فصل اروپا

53
این مطلب مفید بود ؟30
برگرفته از مهر / تسنیم / ر
وبگردی