ماسک مو برای موهای کدر
اگر موهای سرتان کدر است و به دنبال راهی برای درخشندگی آن ها هستید از ماسک موهای طبیعی و خانگی استفاده کنید که بیشترین تاثیر را دارند.

ماسک مو برای درخشندگی موهای کدر 

چه زنی است که موهای براق، ابریشمی و سالم را دوست نداشته باشد؟در حقیقت رنگ مو، خشک کن ها، صاف کننده ها و بیش از حد قرار گرفتن در معرض آفتاب و آب کلر تنها تعدادی از عواملی هستند که سبب از دست رفتن رطوبت و درخشندگی مو می شوند و آنها را شکننده سفت و خشک می کنند.

اگر به دنبال برخی از درمان های خانگی برای داشتن موهای براق هستید می توانید به سادگی آن را در آشپزخانه خود پیدا کنید و تهیه نمایید. واقعا جالب است که به جای رفتن به خرید در فروشگاه محلی، خودتان با مواد طبیعی آنها را درمان کنید. مهمترین چیزی که در مورد داروهای خانگی وجود دارد این است که بسیار ارزان می باشند و می دانید که چه موادی را ترکیب میکنید و روی موهایتان اعمال مینمایید. 

درمان های خانگی برای داشتن موهایی براق:

1. ماسک موی شیر نارگیل یا روغن نارگیل برای موهای کدر:

ابتدا چند قطره روغن نارگیل را داغ کنید و روی موها و پوست سرتان اعمال کنید، سپس به مدت 5 دقیقه به آرامی ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام حداقل نیم ساعت بپوشانید و بعد با آب سرد و شامپو و نرم کننده شستشو دهید.

 همچنین می توانید مقداری روغن زیتون یا روغن کرچک یا بادام را به دو قاشق غذاخوری، روغن نارگیل اضافه کنید سپس آن را گرم کنید، بعد از چند دقیقه به آرامی روی پوست سر و موهای تان اعمال کنید، بعد با یک حوله یا کلاه حمام روی موهای تان را به مدت 30 دقیقه بپوشانید و با شامپو آب سرد شستشو دهید. 

2. ماسک مو با سس مایونز برای موهای کدر:

ابتدا موهایتان را با آب گرم به خوبی بشویید و کمی که مرطوب بود، سس مایونز روی موهایتان مالش دهید، مثل مواقعی که از ماسک مو یا نرم کننده استفاده می کنید. پیش از این هم در بخش ماسک های مویی که در سلامت پوست و موی نمناک معرفی کردیم گفته شد که مقدار سس مایونزی که شما مورد استفاده قرار می دهید در واقع به ضخامت و اندازه موی شما بستگی دارد.

باید مقداری از این سس استفاده کنید که به راحتی بتوانید روی موهایتان اعمال کنید، سپس موهایتان را با یک کلاه حمام یا حوله بپوشانید، جوری که گرما از منافذ عبور نکند که اینگونه نتیجه کار بهتر می شود و بعد از 15 دقیقه آن را با آب سرد شستشو دهید.

مایونز برای مو

از چه ماسک موی طبیعی برای موهای کدر استفاده کنیم؟

3. ماسک مو با چای سیاه برای موهای کدر:

 • 2یا 4 عدد چای سیاه کیسه ای
 • 2 فنجان آب

 طرز تهیه:

2 یا 4 چای کیسه ای سیاه را در دو فنجان آب بجوشانید، اجازه دهید حدود چند ساعت بماند و سپس کیسه های چای را از آن خارج کنید و با آب بدست آمده موهایتان را بشویید و از یک کلاه حمام برای جلوگیری از نفوذ هوا استفاده کنید و در نهایت بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب سرد و شامپو ملایم شستشو دهید و به راحتی متوجه تغییر و درخشانی موی خود خواهید شد.

4. ماسک موی آووکادو و روغن زیتون برای موهای کدر:

مواد لازم:

 • یک عدد آووکادو
 • 2 قاشق چای خوری روغن زیتون
 • 2 قاشق چای خوری روغن بادام شیرین و روغن جوجوبا 

طرز تهیه:

یک عدد آووکادو را بشویید، پوست بکنید و له کنید، 2 قاشق چای خوری از روغن زیتون را با روغن بادام شیرین و روغن جوجوبا ترکیب کنید.

از یک کاسه کوچک استفاده کنید و تمام عناصر فوق را با یکدیگر مخلوط کنید و به خوبی هم بزنید، در نهایت به عنوان ماسک روی موها و پوست سرتان اعمال کنید و بعد با یک کلاه حمام بپوشانید و بعد از 20 دقیقه با شامپوی معمولی شستشو دهید و از ابریشمی و صاف بودن مو های تان لذت ببرید. 

5. ماسک مو با سرکه سیب  برای موهای کدر:

در ابتدا سرکه سیب و آب را با یکدیگر ترکیب کنید، و بعد با استفاده از این مخلوط موهای تان را شستشو دهید.می توانید از یک بطری اسپری برای بهتر انجام دادن کار استفاده کنید.

سپس موها و پوست سرتان را ماساژ دهید، اجازه دهید چند دقیقه بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید.لازم نیست که از نرم کننده استفاده کنید، سرکه سیب به تنهایی می تواند باعث صاف و نرم شدن موهای تان شود.

سرکه سیب برای مو

کدام ماسک مو برای موهای کدر مناسب تر است؟ 

6. ماسک مو برای موهای کدر با عسل:

مواد لازم:

 • یک عدد بطری اسپری
 • دو فنجان آب گرم
 • دو قاشق غذاخوری عسل 

طرز تهیه:

ابتدا دو قاشق غذاخوری عسل را با دو فنجان آب گرم ترکیب کنید و مواد را درون بطری اسپری بریزید و روی مو و پوست سرتان اعمال کنید، بعد از چند دقیقه موهای تان را با یک شامپوی معمولی شستشو دهید. 

7. ماسک مو برای موهای کدر با ژلاتین:

مواد لازم:

 • یک قاشق غذاخوری سرکه
 • یک فنجان آب گرم
 • یک قاشق غذاخوری ژلاتین
 • چند قطره روغن رزماریف اسطوخودوس یا لیمو

 طرز تهیه:

ابتدا یک قاشق غذاخوری ژلاتین را با یک فنجان آب گرم ترکیب کنید، اجازه دهید تا کاملا ذوب شود، سپس یک قاشق غذا خوری از سرکه سیب را با روغن های موجود ترکیب کنید و به خوبی هم بزنید و سپس روی مو و پوست سر خود اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید. 

8. ماسک مو برای موهای کدر با ماست:

همه چیزی که شما نیاز دارید یک کاسه ماست است. 

موهایتان را به خوبی بشویید، سپس ماست را روی موها و پوست سرتان اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با آب سرد و شامپو شستشو دهید.

ماسک موی ماست

ماسک مو های طبیعی و خانگی برای موهای کدر 

9. ماسک موی رزماری و اسطوخدوس برای موهای کدر:

مواد لازم:

 • 4 فنجان آب
 • نصف فنجان رزماری خشک شده
 • نصف فنجان اسطوخدوس خشک شده
 • یک قاشق چایخوری براکس
 • 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب

 طرز تهیه :

آب را درون یک قابلمه بزرگ بجوشانید و سپس زیر شعله را کم کنید و بوراکس و سرکه سیب را به آن اضافه کنید، رزماری و اسطوخودوس را به ترکیب بیفزایید و به موهایتان اعمال کنید، و بعد از نیم ساعت با شامپو و نرم کننده بشویید، در آخر می توانید مقداری رزماری را به تنهایی روی موهایتان بمالید و اجازه دهید خشک شود.

می توانید باقیمانده ترکیب را درون یخچال بگذارید تا بماند و برای دفعه بعد مورد استفاده قرار دهید. 

10. ماسک مو برای موهای کدر با ژل آلوئه ورا:

تمام چیزی که نیاز دارید ژل آلوورا است. 

چند قاشق چای خوری ژل آلوورا را به شامپو یا نرم کننده خود بیافزایید و سپس آن را روی پوست سر و موهای تان اعمال کنید، بعد ازچند دقیقه به صورت معمول شستشو دهید.

برخی از شامپوها در سوپر مارکت ها وجود دارند، که حاوی عصاره آلوورا می باشند. با این حال پیشنهاد می شود که خودتان این شامپو را در خانه تهیه کنید و مقدار آن بهتر است که نصف میزان شامپو یا نرم کننده باشد.

علاوه بر این اگر از ریزش مو یا شوره سر رنج می برید، آلوئه ورا می تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد، به خصوص اگر تایم آزاد برای ماساژ دادن روی سر و مو را برای درمان نداشته باشید. 

11. تخم مرغ ماسک مو برای موهای کدر: 

مواد لازم:

طرز تهیه:

شما می توانید یک تا سه عدد تخم مرغ را بستگی به اندازه موهایتان استفاده کنید، همچنین باید زرده و سفیده را از یکدیگر جدا کنید، آنرا زرده را درون یک کاسه ریخته و هم بزنید، سپس دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن بچه اضافه کنید و به خوبی هم بزنید و سپس یک فنجان آب ولرم را به ترکیب اضافه کنید، به خوبی هم بزنید تا زمانی که یک ماسک غلیظ به دست آورید، آن را روی پوست سر و موهای تان اعمال کنید و بعد از نیم ساعت با شامپو شستشو دهید .

ماسک تخم مرغ

ماسک موی طبیعی مناسب برای رفع کدری موهای سر 

12. ماسک مو برای موهای کدر با عسل و آب لیمو: 

مواد لازم:

 • آب یک عدد لیمو نصف
 • یک کاسه عسل 

طرز تهیه:

آب لیمو را به یک کاسه عسل بیافزاید و سپس به هم بزنید و آن را روی موهایتان اعمال کنید، می توانید حدود 5 دقیقه روی پوست سر خود ماساژ دهید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.این درمان را یکبار در هفته، برای درخشان شدن موهای تان انجام دهید.

در حال حاضر شما 12 درمان خانگی مختلف را برای داشتن موهای ابریشمی آموختید، اکثر درمان های طبیعی ،برای آماده سازی و ساخت آسان هستند. آنها را بکار بگیرید و از داشتن موهایی سالم و براق لذت ببرید.

13. اکلیل کوهی ماسک مویی برای موهای کدر:

موادلازم:

 • یک پیمانه آب جوش
 • 2 قاشق غذاخوری اکلیل کوهی
 • 75 گرم روغن بادام شیرین

طرز تهیه:

مواد اولیه که در بالا گفتیم را با هم مخلوط کرده و بعد از شستشوی موها این مخلوط را به مدت 30-15 دقیقه روی سر گذاشته و به آرامی ماساژ دهید.

اگر موهای بلوندی دارید می توانید از آب لیمو ترش استفاده کنید ولی در صورتی که موهایی تیره دارید، سرکه را جایگزین آبلیمو کنید ؛ برای افرادی که رنگ موهای آنها روشن یا بلوطی است، بابونه پیشنهاد میشود . 

 

ماسک مویی برای درخشندگی موهای کدر ( 13 ماسک کاملا گیاهی)

3.225
این مطلب مفید بود ؟169
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : stylecraze / wideopeneats / diynatural / healthbeckon / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی