محدوده زوج و فرد

زمان اجرای ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد

تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1398کد مطلب : 29121زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان اجرای طرح ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد بر اساس پلاک اعلام شد.

اجرای طرح زوج و فرد از تیر ماه 98

ایسنا:مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک از آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد در محدوده زوج و فرد براساس پلاک از تیرماه خبر داد. 

عمار سعیدیان فر با اشاره به تقویت رصد معاینه فنی شهروندان گفت:معاینه فنی برتر، امسال اضافه شد و افراد فاقد معاینه فنی، درسطح شهر تهران توسط دوربین ها جریمه خواهند شد. 

وی با بیان اینکه طرح ترافیک هوشمند شده و از حالت کاغذ محور خارج شده است، ادامه داد:سال گذشته روزهای آلوده نسبت به قبل کاهش یافت و مدارس نیز تعطیل نشد و طی اجرای سیاست های اتخاذی در محوطه طرح ترافیک شاهد کاهش 25 تا 30 درصدی تردد و رفت و آمد بودیم. 

سعیدیان فر با اشاره به افزایش سهم عوارض ورود به طرح گفت:شورا به شهرداری اجازه داد با توجه به نرخ تورم تا 15 درصد قیمت پایه را افزایش دهد؛ تورم اما قدری بیش از 15 درصد است و ما نیز همان 15 درصد را اعمال کردیم. 

وی قیمت پایه سال گذشته را 20 هزار تومان تخمین زد و افزود:قیمت پایه امسال 23 هزار تومان شده است ولی این قیمت با توجه به زمان ورود و خروج به طرح تغییر می کند. 

سعیدیان فر ادامه داد:مصوبه شورا برای فرمانداری و استانداری ارسال می شود و فرمانداری تهران بعد از بررسی، آن را به ما ابلاغ می کند. 

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک که در یک برنامه رایویی سخن می گفت، در خصوص زمان پیاده سازی طرح عوارض زوج و فرد گفت:طرح کاهش آلودگی هوا از تیرماه اجرا می شود و تعرفه آن نصف طرح ترافیک خواهد بود و شهروندان می توانند در هر فصل 20 روز به این مناطق رایگان تردد کنند و پلاک آن ها مهم نیست. 

سعیدیان فر افزود:برای استفاده از این 20 روز، باید در سامانه mytehran.ir ثبت نام کنند تا تردد آن ها قابل رصد و اجرا باشد.

انتهای پیام/م

مبلغ طرح ترافیک و زمان اجرای طرح زوج و فرد در تهران

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی