محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

موفقیت محمدحسین مهدویان در فیلمسازی با محمود رضوی

تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1397کد مطلب : 67564زمان مطالعه : 3 دقیقه
فیلم سینمایی لاتاری و ماجرای نیمروز ساخته محمدحسین مهدویان کارگردان جوان سینما به تهیه کنندگی محمود رضوی است که توانست با استقبال مخاطبان مواجه شود.

فیلم های مشترک محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

محمدحسین مهدویان کارگردان جوان سینمای کشورمان یکی از فیلمسازان موفق در سینما است که با ساخت اولین کار سینمایی اش مورد توجه عده زیادی از اهالی سینما قرار گرفت و توانست هنر خود را در معرض دید اهالی سینما قرار دهد.

محمدحسین مهدویان که با فیلم سینمایی ایستاده در غبار به سینما آمد توانست در اولین تجربه سینمایی اش سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره فجر را از آن خود کند. این کارگردان جوان سینما در دومین و سومین ساخته سینمایی اش تجربه همکاری با محمود رضوی تهیه کننده سینما را دارد که این دو اثر نیز به مانند اولین فیلم سینمایی اش مورد توجه قرار گرفت.

در این مطلب میخواهیم به همکاری مشترک محمدحسین مهدویان و محمود رضوی و موفقیت این دو فیلم بپردازیم.

همکاری مشترک محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

سید محمود رضوی تهیه کننده نام آشنایی برای اهالی سینما است که در دومین تجربه سینمایی اش با اصغر فرهادی در فیلم درباره الی همکاری کرد و این فیلم یکی از ساخته های ماندگار اصغر فرهادی شد.

محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

محمود رضوی و محمدحسین مهدویان دو اثر مشترک در سینمای کشور دارند که هر دوی آنها از پرمخاطب ترین های سینما بود. فیلم سینمایی لاتاری که در سینماهای کشور در حال اکران است و فیلم سینمایی ماجرای نیمروز از ساخته های مشترک محمدحسین مهدویان و محمود رضوی است .

به بهانه استقبال از فیلم لاتاری در سینماهای کشور نگاهی به دو تجربه مشترک محمدحسین مهدویان و محمود رضوی داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

لاتاری محمدحسین مهدویان به تهیه کنندگی محمود رضوی

لاتاری ساخته جدید محمدحسین مهدویان در سینماهای کشور در حال اکران است و در طول دوران اکران با استقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شده است. این فیلم که تهیه کنندگی آن را محمود رضوی برعهده دارد در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر پرمخاطب ترین فیلم جشنواره بود.

لاتاری

زیبا کرمعلی و ساعد سهیلی در فیلم لاتاری

در خلاصه داستان فیلم لاتاری آمده است :امیر علی و نوشین دو جوان بیست و یک دو ساله قصد ازدواج با یکدیگر دارند. خانواده ها چندان موافق نیستند. آنها صبر پیشه کرده اند تا مرور زمان رضایت خانواده هایشان را جلب کنند. آن دو یکسری رویای مشترک دارند. برنده شدن در لاتاری و گرین کارت....

لاتاری

هادی حجازی فر و ساعد سهیلی در فیلم لاتاری

ساعد سهیلی، زیبا کرمعلی، هادی حجازی فر، حمید فرخ نژاد ، نادر سلیمانیو جواد عزتیبازیگران اصلی فیلم لاتاری را تشکیل میدهند.فیلم سینمایی لاتاری یکی از فیلم های پرحاشیه جشنواره فیلم فجر بود و حواشی زیادی برای این فیلم در زمان جشنواره فجر رخ داد.

ماجرای نیمروز محمدحسین مهدویان به تهیه کنندگی محمود رضوی

ماجرای نیمروز اولین همکاری مشترک محمدحسین مهدویان با محمود رضوی است که در سی و پنجمین جشنواره فلیم فجر توانست سیمرغ بلورین این جشنواره را از آن خود کند.

محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

این فیلم در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. همچنین بهزاد جعفری طادی برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس شده است.

ماجرای نیمروز

ماجرای نیمروز به کارگردانی محمدحسین مهدویان

داستان این فیلم به ترورهای سال 1360 به دست گروه مجاهدین خلق می پردازد. این درگیری ها پس از برکناری ابوالحسن بنی صدر بعنوان رئیس جمهور توسط مجلس شدت می گیرد. گروهک های ضد حکومت مانند مجاهدین دست به ترورهای موفق و ناموفق مقامات ارشد حکومت می زند. از سوی دیگر، سازمان اطلاعات کشور و اطلاعات سپاه با همکاری هم درصدد دستگیری اعضای گروه مجاهدین خلق می باشند. در این میان، روابط سابق بین یکی از اعضای سپاه و زنی از اعضای مجاهدین خلق که در گذشته در دانشگاه همکلاسی بودند…

ماجرای نیمروز

ماجرای نیمروز ساخته مشترک محمدحسین مهدویان و محمود رضوی

بازیگران فیلم ماجرای نیمروز :مهرداد صدیقیان ، احمد مهرانفر، هادی حجازی فر، مهدی زمین پرداز، حسین مهری، محیا دهقانی، لیندا کیانی ، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و جواد عزتی با حضور مهدی پاکدل

 

موفقیت محمدحسین مهدویان در فیلمسازی با محمود رضوی

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی