متخصص تغذیه
علائم و نشانه هایی وجود دارد که با مشاهده آن ها حتما باید به متخصص تغذیه مراجعه نمود، در ادامه با این علائم آشنا خواهید شد.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم

صرف نظر از وزن و ویژگی‏های جسمانی، عوامل مهمی وجود دارد که امکان مراجعه افراد به متخصص تغذیه یا استفاده از رژیم‏های غذایی خاص را افزایش می دهد. انسان باید به گونه ای به خود توجه داشته باشد که با اندکی تغییر وضعیت پی به وضعیت سلامتی خود ببرد در این بخش از سلامت نمناک چندین نشانه را ذکر کردیم که با وجود دیدن آنها بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

اگر چنین حالاتی دارید به متخصص تغذیه مراجعه کنید

حساسیت یا عدم تحمل

قبل از اینکه شروع به قطع مواد غذایی از رژیم غذایی کنید، ایده خوبی است که با متخصص تغذیه مشورت کنید. پیروی از مراحل صحیح برای تشخیص درست ضروری است. به عنوان مثال، بسیاری از افراد درک نمی کنند که تشخیص صحیح برای اختلالات گلوتنی یا بیماری سلیاک داشته باشند اینها در زمان آزمایش باید گلوتن را مصرف کنند.

مراجعه به متخصص تغذیه با نامنظم کارکردن شکم

بنا به گفته بسیاری از پزشکان، حرکات روده باید یک تا دو بار در روز اتفاق بیفتد اگر روزی را بدون رفتن به توالت به پایان برسانید باید به پزشک مراجعه کنید اگر هنوز متقاعد نشده اید که نیاز به دیدن پزشک دارید از خوردن موادی که یبوست ایجاد می کنند اجتناب کنید.

مراجعه به متخصص تغذیه با دل پیچه هنگام مصرف لبنیات

افرادی هستند که در اثر مصرف لبنیات دچار دل درد ، نفخ می شوند زیرا به لاکتوز حساسیت دارند به اینگونه افراد پیشنهاد می شود لبنیات را به روش دیگری مصرف کنند."

رژیم

هیچ وقت نتایج کاهش وزن را نخواهید دید یا به زودی پس از کاهش وزن دوباره چاق می شوید متخصص تغذیه می تواند به شما کمک کند سبک زندگی خود را تغییر دهید، به جای اینکه برنامه رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید آن ها می توانند به شما کمک کنند این که چگونه مواد غذایی سوخت بدن را تامین کنند و به تعادل در انتخاب های غذایی دست می یابند.

مراجعه به پزشک

زمانی که باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم 

مراجعه به متخصص تغذیه با سوزش یا رفلکس معده

رژیم غذایی ثبت شده می تواند کمک کند علائم برگشت اسید را با انجام رژیم غذایی مناسب به حداقل برسانید می خواهید با پزشک چک کنید تا مطمئن شوید که این بیماری از چیزی جدی تر ناشی نمی شود اما دیدن یک متخصص تغذیه می تواند به شدت به شما کمک کند."

توجه به تغییرات شدید در سطح گرسنگی

کاهش یا افزایش اشتها می تواند علائم هشدار دهنده باشد که چه چیزی بالا رفته اما متخصص رژیم غذایی احتمالا باید با یک پزشک هم کاری کنند تا ببیند چه اتفاقی دارد می افتد."

کلسترول بالا

با راهنمایی از رژیم غذایی ثبت شده خواهید دانست که کدام غذاها را انتخاب کنید با پایین آوردن کلسترول به طور فوری احتمال بیماری قلبی و حمله قلبی را کاهش دهید.

انجام دادن همه کار و تکان نخوردن وزن

برخی افراد با انجام کارهای بسیار وزن کم نمی کنند بلکه دوباره وزن اضافه می کنند اما در مورد کمبود مداوم توانایی برای کاهش وزن با وجود تمام چیزهای درست مثل ورزش کردن، خوردن درست، و خواب کافی صحبت می کنیم در این مورد با متخصص تغذیه صحبت کنید.

وزن را به طور عمومی کاهش دهید

کاهش و کاهش وزن سالم دو چیز متفاوت است یاد بگیرید چطور وزن کم کنید کاهش وزن بدون کمبود مواد مغذی اهمیت زیادی دارد.

کاهش وزن

چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟

مداوم فکر کردن در مورد غذا

صبر کنید، همه در مورد وعده بعدی غذا فکر نمی کنند؟ اگر دائما درباره وعده غذای بعدی فکر کنید، وقت آن است که با یک متخصص تغذیه مشورت کنید زیرا ممکن است اعتیاد به غذا یک اختلال باشد گاهی اوقات، یاد گرفتن کمی بیشتر در مورد علم تغذیه می تواند شما را به یک مسیر سالم تر بکشاند."

قرار گرفتن در معرض استرس

رایج تر از چیزی است که ممکن است فکر کنید" یک متخصص می تواند پی به آن ببرد تا ببیند آیا این کار از چیزی مثل فقدان کلسیم، ورزش بیش از حد، یا چیز دیگری ناشی می شود. آن ها می توانند اطمینان حاصل کنند که مواد غذایی مناسب را برای جذب کلسیم و استخوان های قوی مثل ویتامین د و ویتامین ک جذب کنید

وقتی احساسی می شوید پرخوری می کنید

هنگامی که نگران، غمگین و یا حتی خوشحال هستید نمی توانید احساسات را کنترل کنید در غیر این صورت می تواند منجر به افزایش وزن و همه بیماری های مرتبط مانند دیابت، بیماری های قلبی و سرطان شود.

لاغری زیاد

تمام وقت کار می کنید و به بیان ساده رژیم غذایی ثبت شده می تواند به شما کمک کند تا این برنامه شلوغ را حفظ کنید و مطمئن شوید که به طور مداوم بدن خود را در طول روز تامین می کنید و این که غذای مناسب را انتخاب می کنید تا مغز و ماهیچه های شما سوخت را تامین و از افت انرژی جلوگیری کنید."

متخصص تغذیه

با دیدن این علائم به متخصص تغذیه مراجعه کنید

بارداری

می خواهید باردار شوید؟ می تواند به آماده سازی بدن برای داشتن سالم ترین دوران بارداری کمک کند و اطمینان حاصل کنید که نوزادتان همه مواد مورد نیاز را تامین می کند برای یک آغاز خوب در دوران بارداری و کاری که اکنون می توانید انجام دهید، این روش ها را از دست ندهید.

 

به این دلایل و با دیدن این علائم حتما به متخصص تغذیه مراجعه کنید

4.259
این مطلب مفید بود ؟4910
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : eatthis / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی