مراقبت از کودک
مراقبت از کودک بعد از مرحله نشستن کمی سخت تر می شود ، فرزند شما چهار دست و پا و کم کم راه می رود پس به هر گوشه کنار خانه خواهید رسید و به هر خطری دست خواهد زد.

نکته های کودک داری برای مراقبت از کودک

وقتی کودکتان شروع به راه رفتن می کند یا حتی در مرحله قبل از آن یعنی حرکت به روش چهار دست و پا است باید هوشیارتر باشید ، دریچه ها را بپوشانید پرده ها را بکشید و درها را قفل کنید.

چون وقتی فرزندانتان نوپا هستند کارهای شگفت آور و خطرناک انجام می دهند که ممکن است به سلامتی آنها آسیب بزند ، در ذیل 12 نکته ساده مراقبت از کودک را به شما پیشنهاد می کنیم که در حالیکه تمام مادران آنها را می دانند گاهی غافل می شوند.

12 توصیه ساده ولی موثر در مراقبت از کودک نوپا

حمایت:

از کودکانتان درسنین نوپایی مراقبت های ویژه ای بکنید زیرا او هنوز توانایی ایستادن ، راه رفتن و ... به طور کامل ندارد سعی کنید کودکانتان را در کارها حمایت کنید و تا حد ممکن هنگام حرکت در روزهای اول پا به پای او بروید چرا که شدت حرکت او گاهی به به هم خوردن تعادل و خطرات احتمالی ختم می شود.

مراقبت از کودک

حمایت از کودکان

مراقبت از فعالیت های کودک :

کودکان همیشه و در هر زمان به مادر خود نیاز دارند و امنیت بزرگترین نیاز آنهاست قبل از اینکه بتوانند چهار دست و پا حرکت کنند بسیار کنجکاو هستند و چیزهایی را در دهانشان فرو می کنند مراقب باشید اسباب بازی ها مناسب سن آنها باشد تا در گلویشان گیر نکند.

آمادگی برای مراقبت از کودک:

کودک شما کنجکاو است پس بدون آنکه چیزی از خطر بداند به سراغ هرگوشه از خانه خواهد رفت، اگر منزلتان پله دار است باید بسیار مراقب باشید و ابتدا و انتهای پله ها را بپوشانید.

مراقبت از کودک

مراقبت از کودکی که چهاردست و پا می رود 

احتیاط از کودکان :

کودکان بسیار به اکتشافات علاقه مند هستند به همین دلیل به آشپزخانه که خطرناک ترین محیط خانه است می آیند ، همه کابینت ها را با چیزی ببندید و مواد شیمیایی را دور از دسترس کودک نگه دارید.

حمام کردن کودکان نوپا :

هیچ شکی نیست که کودکان آب بازی را دوست دارند و اوقاتی را در حمام سپری می کنند. هیچ وقت کودک نوپا و کوچک تان را تنهایی در حمام و وان رها نکنید و قبل از اینکه کودک را در آب بگذارید آب را امتحان کنید که خیلی سرد یا داغ نباشد ، فراموش نکنید که رها کردن کودک در آب ممکن است موجب خفگی شود.

حمام کردن کودک

نکاتی درباره حمام کردن کودک

فوت و فن برای مراقبت از کودک نوپا :

می توانید کودک خود را به طور نامحسوس کنترل کنید مثلاً وقتی آنها خواب هستند با دوربینی که در اتاق نصب شده شما می توانید از آشپزخانه آنها را کنترل کنید یا وقتی در پله ها بالا پایین یا بازی می کنند با کنترل از راه دور حواستان به آنها خواهد بود.

سلامت کودکان:

کودکان وقتی آغاز به راه رفتن می کنند چندان تعادلی برای حفاظت از خود ندارند به همین دلیل به دیوار و ... اصابت می کنند ، بهترین کار برای جلوگیری از آسیب دیدگی آنها ایمن سازی محیط است اگر امکانش وجود دارد کنار دیوارهای خالی را با بالشتک و پشتی های نرم بپوشایند تا هنگام برخورد دچار حادثه نشوند.

مراقبت از کودک

توصیه های مهم درباره مراقبت از کودک

دقت:

مراقب چای و قهوه داغ روی میز باشید که ناگهان به آنها دست نزنند که موجب سوختگی و آسیب شود ، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. 

مراقبت از کودک نوپای کنجکاو بازیگوش

4.212
این مطلب مفید بود ؟102
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
وبگردی