مسکن بعداز سزارین
تحقیقات جدید نشان می دهد به طور معمول دارو های اپیوئیدی (مسکن های مخدر ضد درد) بیش از نیاز خانم ها بعد از انجام سزارین تجویز می شود و این امر آن ها را در خطر سوء مصرف قرار می دهد.

تاثیر کاهش درد سزارین با مسکن های خوراکی

زخم ناشی از عمل جراحی سزارین درد زیادی را برای مادر به همراه دارد و عدم تحمل این درد و یا عدم آگاهی از نحوه کنترل این درد، ممکن است بر تغذیه نوزاد با شیر مادر تأثیر منفی بگذارد و حتی ممکن است افسردگی بعد از زایمان را تشدید کند و از لحاظ روحی بر سلامت مادر و نوزاد تأثیر منفی بگذارد.

تحقیقات نشان می دهد؛ پس از انجام عمل سزارین برای کاهش درد مصرف مسکن های خوراکی مانند استامینوفن ، مفیدتر از کنترل درد توسط تزریق مرفین است.
یک متخصص زنان گفت:مصرف داروهای خوراکی عوارض کمتری مانند حالت تهوع و سرگیجه به دنبال دارند به علاوه بر این کم هزینه تر بوده و دسترسی به آنها نیز آسان تر است.

مسکن بعد از سزارین

مسکن بعد از سزارین

وی افزود:ولی عوارض ناشی از تزریق مرفین برای کاهش درد شدیدتر است و 6 تا 24 ساعت پس از انجام جراحی ، بیمارانی که داروهای خوراکی مصرف می کنند درد ، سرگیجه و حالت تهوع کمتری دارند.
وی تاکید کرد:علاوه بر این بیمار بعد از ترخیص از بیمارستان نیز خود می تواند در هنگام بروز درد بدون نیاز به پزشک از داروهای مسکن برای کاهش درد استفاده کنند.

تسکین درد بعد از عمل سزارین با مسکن های خوراکی

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
برگرفته از ایسنا -/ ر
برچسب :
وبگردی