مهد کودک

نتیجه خطرناک ساعت طولانی مهد کودک

کد مطلب : 45387زمان مطالعه : 2 دقیقه
مهد کودک و پرستاران متخصص که اکثرا دوره های روانشاسی کودک را گذرانده اند این روزها بخشی از زندگی فرزندانمان را تشکیل می دهند بدون انکه متوجه تاثیرات منفی ساعات بیش از حد این حضور باشیم.

تاثیرات منفی در کودکانی که اوقات خود را بیش از حد با پرستار و مهد کودک می گذارنند

کودکانی که بیشتر اوقات خود را در مهد کودک می گذرانند در دراز مدت خجالتی می شوند. مطالعات نشان می دهد سطح استرس کودکانی که در مهد کودک هستند 3 برابر کودکانی است که در خانه نگهداری می شوند. کودکانی که با والدین بزرگ می شوند در مقایسه با آنهایی که بدون والدین بزرگ می شوند آرامش بیشتری دارند و بر اساس مطالعاتی که روی بزاق دهان و هورمون کورتیزول انجام شده، کودکانی که بیشتر از 8 ساعت در مهد هستند مضطرب تر هستند.

این به دلیل نبود وجود پدر و مادر و ستیز بین کودکان دیگر است. استرس کودکی موجب خجالتی شدن و عدم خودکنترلی می شود. اما خبر خوبی که برای والدین شاغل است اینکه آنها زمانی که با هم می گذرانند کیفیت بالایی دارد.

رابطه استرس و خجالتی بودن بچه ها با بودن بیش از حد در مهد کودک

تحقیقاتی که دانشگاه نوروژ بین 112 فرد 1 تا 18 سال انجام دادند نشان داد، افرادی که اجتماعی نیستند و مهارت سخن گفتن ندارند از استرس دوران کودکی رنج می برند. آنها والدین خود را از دست دادند و برای آنها سخت است روز را تنها یا با پرستار بگذارانند.

کودکان

افزایش استرس کودکان در مهد کودک

والدین با گذراندن اوقات خود با فرزندانشان، استرس کودکان خود را تسکین می دهند. والدین باید با آنها غذا بخورند کتاب بخوانند که کمبودهای آن جبران شود.

کورتیزول بعد از 30 دقیقه پیاده روی به بالاترین حد می رسد و در طول روز و شب کاهش پیدا میکند. پروفسور دراگلی اظهار کرد:سطح استرس کودکانی که با پرستار هستند بالاتر است اما وقتی در منزل هستند ثابت است.

بعد از 8 ساعت کار، برای والدین طبیعی است که سطح استرس شان بالا باشد اما محققان متوجه شدند که سطح استرس کودکان در اجتماعات بزرگتر بیشتر است و خصوصیاتی مثل خجالتی بودن، ضعف در خود کنترلی و احساسات منفی در میان کودکانی که با پرستار بزرگ شده اند، با بالا رفتن کورتیزول بروز پیدا می کند.

احساسات والدین نقش مهمی را در متعادل کردن احساسات کودکان نوپا بعد از نگهداری پرستار دارد.

نتیجه خطرناک ساعت طولانی مهد کودک

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ز.ن
وبگردی