موضوعات جستجو شده در گوگل

لیست محبوب ترین موضوعات جستجو شده در گوگل

تاریخ انتشار : 27 آذر 1393کد مطلب : 10426زمان مطالعه : 3 دقیقه
کمپانی بزرگ گوگل لیست محبوب ترین و بیشترین موضوعات جستجو شده در موتور جسجوی خود را با پایان یافتن سال میلادی منتشر کرد.

لیست پر طرفدار ترین های گوگل

شرکت گوگل طبق روال هر سال خود با پایان یافتن سال میلادی لیست بیشترین موضوعات جستجو شده در سایت خود را منتشر کند. هرچند انتشار بر ترین عناوین جستجو شده در گوگل در سال جاری، می تواند یک جنبه جالب و سرگرم کننده داشته باشد، اما از دیدگاه تجاری می تواند برای اصحاب کسب و کار در سطح جهانی، ملاک و معیاری خوب برای تشخیص علاقه مندی های کاربران اینترنت به موضوعات مختلف در راستای تبلیغات باشد . این لیست نشان می دهد که مردم دنیا در سالی که گذشت کدام اتفاقات را از نزدیک دنبال کردند، کدام شخصیت را محبوب تر از دیگران یافتند و در مجموع کدام یک از موضوعات سیاسی، اجتماعی و ورزشی بیش از همه افکار جهانی را با خود همراه کرد.

گوگل امسال دو لیست، یکی برای آمریکا و دیگری برای دنیا منتشر کرده و نکته جالب اینجاست که جستجوهای آمریکا و دنیا تقریبا به یکدیگر مشابهت کامل دارند. .در این بین اتفاقات تراژیک چون مرگ کمدین مشهور رابین ویلیامز، جام جهانی، پرواز MH370 مالزی و بیماری ابولا از برترین ها هستند.
 
برترین جستجوها در گوگل
 رابین ویلیامز
 
شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید بیشترین عبارت جستجو شده در موتور جستجوی گوگل در سال 2114 چه بوده است؟ باید گفت، این جستجو مربوط به Robin Williams و مرگ حزن انگیز وی بوده است.
در رده دوم جستجو های گوگل به موضوع جام جهانی و World Cup بر می خوریم که همچنین موضوع اول بحث ها و پست های فیس بوکی در سال 2114 نیز بوده و هیچ تعجبی ندارد که یکی از بر ترین رویدادهای ورزشی جهان در سال 2114 جزو بر ترین موضوعات جستجو شده در گوگل و موتور جستجوی این شرکت باشد. 
 
 بیشترین موضوعات جستجو شده در گوگل
چالش سطل اب یخ
 
به ترتیب در رده های سوم و چهارم، موضوع ویروس ابولا و هواپیمای ناپدید شده خط هوایی مالزی با نام پرواز MH371 قرار گرفته اند؛ اما موضوعات پنجم و ششم بسیار جالب توجه هستند:موضوع ALS و چالش سطل آب یخ در رده پنجم و بازی محبوب Flappy Bird در جایگاه ششم است.
 
به ترتیب موضوعات بر تر جستجو شده در موتور جستجوی گوگل عبارتند از:Conchita Wurst برنده یورو ویژن، ISIS یا گروه تروریستی داعش، فیلم Frozen، و المپیک بازی های زمستانی سوچی. 
 
اما در موضوع بر ترین عبارات جستجو شده در سال 2114 در بخش کالاهای مصرفی الکترونیکی، بدون هیچ تعجبی iPhone 6 بر ترین مورد جستجو بوده و در رده دوم رقیب اصلی اندرویدی اپل یعنی سامسونگ Galaxy S5 قرار گرفته است. 
 
برترین جستجوها در گوگل
آیفون در برترین جستجوها
 
نکته جالب در این میان، آنکه توقع بر آن بوده که سامسونگ Galaxy Note در رده سوم یا چهارم قرار بگیرد، ولی در رده سوم، Nexus 6 و در رده چهارم MOTO G از شرکت موتورولا و Galaxy Note در رده پنجم جای گرفته است. این موضوع نشان دهنده آن است که علاقه در سال 2114 بیش از همه متوجه گوشی ها و کالاها با بهای مناسب برای مشتریان بوده است.
 
از آنجا که ممر اصلی درآمدی گوگل وابسته به تبلیغات است، در نتیجه هیچ جای تعجبی نیست که گوگل با انتشار یک چنین گزارش هایی و نیز طراحی و تدوین ابزار Google Trends توجهات کاربران و اصحاب کسب و کار را به خود جلب کند. وجود یک چنین گزارش هایی کمک بسیاری به شرکت ها و بنگاه های تجاری و اقتصادی می کند تا به درستی بازار هدف خود را برای تبلیغات شناسایی کرده و روی آن ها سرمایه گذاری کنند.

گوگل ، لیست محبوب ترین موضوعات جستجو شده در گوگل

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
برگرفته از تابناک-/ف
برچسب : گوگل
وبگردی