نمایشگاه خودرو شیکاگو 2015
نمایشگاه خودرو شیکاگو که همه ساله بر پا می شود مخاطبان خاص خود را دارد و خودروسازان مطرح دنیا جدیدترین محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه می کنند. در نمایشگاه خودرو 2015 هم شاهد اتومبیل های زیبا از شرکت های خودروسازی معتبر هستیم.

 صنعت خودروسازی یکی از صنایع عظیم و پولساز جهان است و در سالهای اخیر پیشرفت های قابل توجهی هم داشته است. همه ساله نمایشگاه های خودرو متعددی در سراسر جهان بر پا می شود که خودروسازان محصولات خود را در این نمایشگاه ها عرضه میکنند. نمایشگاه خودرو شیکاگو هم از این قاعده مستثنی نیست و به تازگی کار خود را در سال 2015 آغاز کرده است.

در نمایشگاه خودرو شیکاگو 2015 خودروسازان ژاپنی و کره ای حضوری پر رنگ داشته و به نوعی از دیگران پیشی گرفتند. هوندا مدل جدید پایلوت 2016 را به نمایش گذاشت، اکیورا کراس اوور RDX را به روز رسانی کرده بود، تویوتا خودرو اوالون را با ظاهری جدید روانه نمایشگاه شیکاگو کرده و کیا خودرو مفهومی تریل استر را عرضه کرده بود.

از سوی دیگر، شرکت های آمریکایی با تعداد انگشت شماری مدل های جدید روانه این نمایشگاه شده بودند اما برندهای اروپایی حضوری قوی نداشتند. در ادامه برخی از خودروهای جالب توجه حاضر در نمایشگاه خودرو شیکاگو 2015 را معرفی می کنیم.

 

شورلت ایکیوناکس 2016

نمایشگاه خودرو شیکاگو

برای مدل 2016، کراس اوور ایکیوناکس از طراحی جدید در قسمت جلو برخوردار شده که همگام با زبان طراحی جدید شورلت محسوب می شود و طراحی داخلی آن نیز به روز شده است. این خودرو در دو مدل 1LT و 2LT عرضه می شود. مدل های پایه دارای پیشرانه 2.4 لیتری چهار سیلندر اکوتک هستند که توانایی تولید 182 اسب بخار نیرو و 172 پوندفوت گشتاور را دارد. همچنین، امکان سفارش پیشرانه 3.6 لیتری شش سیلندر خورجینی با توانایی تولید 301 اسب بخار نیرو و 272 پوندفوت گشتاور وجود دارد. نیروی پیشرانه توسط جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک به چرخ ها منتقل می شود.

 

هوندا پایلوت 2016

نمایشگاه خودرو 2015

نسل سوم از خودرو هوندا پایلوت به عنوان تنها خودرو تولیدی کاملا جدید روانه نمایشگاه خودرو شیکاگو شده بود. به لطف کاهش وزن 300 پوندی (136 کیلوگرم)، پیشرانه جدید 3.5 لیتری شش سیلندر خورجینی با فناوری سیلندر غیرفعال و نخستین جعبه دنده نه سرعته اتوماتیک هوندا این خودرو از بهره وری بالاتری نسبت به نسل های پیشین خود برخوردار شده است.

 

نیسان 370Z نیسمو رودستر کانسپت

خودروهای کره ای و ژاپنی

همان گونه که از نام این خودرو مشخص است با نسخه ای بدون سقف از نیسان 370Z نیسمو کوپه مواجه هستیم. کیت بدنه با ظاهری تهاجمی تر، صندلی های ریکارو و پیشرانه 350 اسب بخاری شش سیلندر خورجینی از جمله ویژگی های نیسان 370Z نیسمو رودستر کانسپت هستند. این خودرو تنها در نام واژه کانسپت یا مفهومی را یدک می کشد و به نظر می رسد طی ماه های آینده به خط تولید نیسان افزوده شود.

 

اکیورا RDX 2016

خودروهای لوکس در نمایشگاه

خبر بزرگ برای اکیورا RDX 2016 بکارگیری پیشرانه جدید 3.5 لیتری شش سیلندر خورجینی است که توانایی تولید 279 اسب بخار نیرو و 252 پوند فوت گشتاور را دارد و از فناوری سیلندر غیرفعال سود می برد. این خودرو به جعبه دنده نه سرعته اتوماتیک مجهز شده است.

 

هیوندای الانترا GT

برندهای معروف در نمایشگاه

 رغم بهبودهای صورت گرفته در هیوندای الانترا GT 2016 اما طراحی ظاهری این خودرو تقریبا نسبت به مدل 2015 بدون تغییر باقی مانده است. این خودرو به پیشرانه ای 2 لیتری مجهز شده که توانایی تولید 173 اسب بخار نیرو و 154 پوندفوت گشتاور را دارد. برای انتقال نیرو پیشرانه امکان استفاده از جعبه دنده شش سرعته غیراتوماتیک و یا یک جعبه دنده اتوماتیک با همان تعداد دنده وجود دارد.

 

کیا ریو 2016

عکس ماشین های لوکس

کیا ریو 2016 از ظاهری بازطراحی شده و طراحی داخلی به روز رسانی شده سود می برد. سپرهای جلو و عقب بازطراحی شده پهنای بیشتری به این خودرو فوق جمع و جور بخشیده اند. چراغ های جلو هرچه بیشتر به سمت داخل تغییر مکان داده اند و جلو پنجره ای جدید بکار گرفته شده است. ورودی های هوای جلو چراغ های مه شکن جدید کیا ریو را در بر گرفته اند.

 

مزدا MX-5 اکسسوریز 2016 کانسپت

مزدا در نمایشگاه شیکاگو

این خودرو بر پایه مزدا MX-5 2016 شکل گرفته و از ویژگی های آن می توان به کیت آئرو، ترمزهای سبک وزن برمبو، رینگ های آلیاژی BBS و محل بار ساخته شده از فیبر کربن اشاره کرد. مزدا با این خودرو دامنه جدیدی از قطعات و لوازم جانبی که برای مزدا MX-5 موجود خواهند بود را به نمایش گذاشته است.

 

تویوتا اوالون 2016

تویوتا در نمایشگاه شیکاگو

اوالون، سدان پرچمدار تویوتا با طراحی ظاهری جدید در نمایشگاه خودرو شیکاگو 2015 حضور داشت. جلو پنجره بزرگ با نوار کرومی در اطراف آن و چراغ های LED به روز رسانی شده در جلو و عقب توجهات را به سوی خود جلب می کنند. تویوتا اوالون 2016 در پنج مدل XLE، XLE Plus، XLE Premium، لیمیتد و تورینگ روانه بازار می شود. 

گزارشی از نمایشگاه خودرو شیکاگو 2015 + تصاویر

3.918
این مطلب مفید بود ؟144
برگرفته از عصر ایران -/ ن.م
وبگردی