نور آبی رنگ

دختر 2 ساله ای که بدون نور آبی رنگ می میرد + تصاویر

کد مطلب : 25518تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 1 دقیقه
آریشا شهزاد کودک دو ساله ای است که باید روزانه 12 ساعت را زیر نور آبی رنگ سپری کند تا بتواند به زندگی خود ادامه دهد، او از یک بیماری نادر کبدی رنج می برد.

 زندگی بدون نور آبی رنگ برای این کودک غیرممکن است

سندروم کریگلر نجار یک بیماری بسیار نادر است ، در این بیماری هموگلوبین موجود در گلبولهای قرمز پس از تخریب به یک مولکول هم و اسید آمینه تجزیه میشود.حلقه هم نیز تجزیه شده تبدیل به یک مولکول بیلی وردین و نهایتا به بیلی روبین تبدیل میشود. این بیلی روبین غیر کونژگه بوده ودر آب نامحلول است. بنابراین در ادرار و صفرا دفع نمیشود.
 
یک دختربچه ی 2 ساله به خاطر یک بیمارینادر کبدی که از هر 4 میلیون نفر یک نفر به آن مبتلا می شوند، 12 ساعت از روز را زیر نور آبی رنگ می گذراند تا بتواند به زندگی اش ادامه دهد. آریشا شهزادِ کوچولو باید برای جلوگیری از صدمات مغزی شدید و مرگبار، هرروز تحت نوردرمانی قرا بگیرد. آریشا مبتلا به « سندروم کریگلر نجار » است. به عبارتی بدن وی فاقد نوعی آنزیم حیاتی است که پسماندهای سموم بیلی روبین موجود در گلبول های قرمز را تجزیه و دفع می کند.
 

 زندگی بدون نور آبی رنگ برای این کودک غیرممکن است

 زندگی با نور آبی رنگ برای زنده ماندن

کودکی که بدون نور آبی رنگ میمیرد

کودکی که بدون نور آبی رنگ میمیرد

 

دختر 2 ساله ای که بدون نور آبی رنگ می میرد + تصاویر

3.723
این مطلب مفید بود ؟176
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از جام نیوز -/ ن.م
1 نظر به ثبت رسیده است
شروین زراسوند1397-01-18
سلام. من دوتا دختر ۵ و ۳ و نیم ساله دارم که متاسفانه دقیقا این بیماری رو دارن و از بدو تولد تا الان هر شب زیر نور میخوابن. امیدوارم هر چه زودتر درمان این بیماری پیدا بشه. ممنون
00
وبگردی