نوشیدن چای

موقعی که نوشیدن چای برای شما سم است !!

کد مطلب : 65417زمان مطالعه : 3 دقیقه
اشتباهات شما در مورد نوشیدن چای می تواند این نوشیدنی پرطرفدار را تبدیل به یک معجون خطرناک کند ، در مورد مصرف چای زنان باردار و افراد دیگر بایستی نکاتی را حتما رعایت کنند.

اشتباهی در نوشیدن چای که می توانند چای مفید را به یک معجون خطرناک تبدیل کند 

چای و نوشیدن چای یکی از بهترین و مورد علاقه ترین نوشیدنی ها در سرتاسر جهان می باشد . بسیاری از ما مزایای آنرا می دانیم و در نشست هایمان در مورد آن صحبت می کنیم و می دانیم که یک نوشیدنی منحصر بفردی می باشد . اما با وجود این ویژگی های مثبت ، برخی از کارها و یا عادات اشتباه می توانند چای را از یک نوشیدنی مفید به یک نوشیدنی خطرناک تبدیل کنند که در ادامه این بخش از سلامت نمناک به آنها اشاره خواهیم کرد.
نوشیدن چای

اشتباهات خطرناک شما هنگام نوشیدن چای

اشتباهاتی هستند که می توانند مضر و خطرناک باشند و آنها عبارتند از : 

1- نوشیدن چای همراه با طعم مرکبات

در سال 2013 مجله Toxicology مطالعه ایی را منتشر کرد که 30 نوع مختلف چای را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده بودند . در تمام نمونه ها ، دانشمندان مقادیر خطرناکی از سرب و برخی از انواع آلومینیوم ها را یافتند که این فلزات می توانند خطر بیماری های قلبی ، کلیوی و سیستم تولید مثل را مورد خطر قرار دهند .
در سال 2015 مطالعه ایی انجام شد که تفاوت هایی بین چای کیسه ایی و چای های بسته ایی را بدست آوردند . تحقیقات زیاد بین این دونوع مختلف چای نشان داد که چای های کیسه ایی که با مرکبات مزه دار شده اند 10 تا 70 برابر نسبت به چای های بسته بندی حاوی آلومینیوم و سرب و حتی گاها کادمیوم می باشد .
 

2- خرید و نوشیدن چای ارزان

یک مطالعه منتشر شده در سال 2013 چای را نسبت به قیمت های مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار داد و نتیجه تحقیق آنها نشان داد که چای های ارزان قیمت 3 برابر یا بیشتر می توانند دندان هایمان صدمه بزنند چرا که میزان فلوراید در آنها بسیار زیاد می باشد .
شایان ذکر است که انواع چای گران قیمت دارای فلوراید کمتری هستند و این تنها به دلیل مراحل کاشت و برداشت این چای ها می باشند که با استانداردهای مختلف و قوانین سختگیرانه بهداشت رو آنها کاشت و برداشت می شوند .
 

3- خطر نوشیدن چای گیاهی برای خانم های باردار

در ماه نوامبر 2015، مجله Food Chemistry نمونه ای از چای های گیاهی مورد نیاز برای نوزادان، مادران باردار و شیرده را مورد بررسی قرار داد . این مطالعه نشان داد که 86٪ نتیجه مثبت در آزمایش وجود سموم است که می توانند باعث آسیب های کبدی شوند .
 
نوشیدن چای

چایی که نوشیدن آن برای زنان باردار مضر است

 

4- نوشیدن چای بیش از حد داغ

هنری شارپ (Henry Sharpe) که متخصص گوش و حلق و بینی بریتانیایی می باشد بر این باور است که نوشیدن چای داغ می تواند اثرات بدی روی عروق نازوفارنکس داشته باشد. بخار از فنجان موجب گسترش آنها می شود و اغلب می تواندند باعث خونریزی بینی شود. دمای معمولی برای نوشیدن چای باید حدودا 50-60 درجه سانتیگراد باشد . برای رسیدن دمای چای به یک دمای مطلوب ، باید تا 5-7 دقیقه صبر کنید. 
 

5- نوشیدن چای پررنگ و خطرات آن برای سلامت بدن

مجله پزشکی The New England ، داستان هایی از چندین بیمار را که تحت تاثیر عادت اشتباه نوشیدن چای پررنگ قرار گرفته بودند را منتشر کرد . قابل توجه است که یکی از آنها یک خانم 47 ساله بود که به مدت 17 سال هر روز چای پررنگ می نوشید و در مدت کوتاهی او تقریبا تمام دندان هایش از دست داد و استخوان هایش شکننده تر شدند .
 

6- نوشیدن چای پس از خوردن غذا و عوارض آن 

مطالعاتی که در سال 2011 در دانشگاه کالیفرنیا انجام شد نشان داد که چای "آهن" را با غذا متصل می کند و جذب آن را توسط بدن کاهش می دهد . اگر بعد از وعده غذایی چای بنوشید ، می تواند منجر به عواقب ناگواری مانند مشکلاتی در پوست و مو شود . پزشکان می گویند حداقل 20 دقیقه بعد ازغذا چای بنوشید .
نوشیدن چای

مضرات نوشیدن چای قبل از خواب و بعد از غذا  

7- نوشیدن چای قبل از خواب

نوشیدن چای قبل از خواب می تواند ضربان قلب و جریان خون را افزایش دهد و همچنین می تواند منجر به عواملی مانند هیجان زده کردن و پر انرژی کردن مغز و سیستم عصبی نماید . در طول روز و کار نوشیدن چای هیچ مانعی ندارد ولی نوشیدن چای قبل از خواب می تواند باعث بی خوابی شما شود .

اشتباهات خطرناک هنگام نوشیدن چای و عوارض آن

4.334
این مطلب مفید بود ؟295
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : چای سیاه
وبگردی