نیاز به حجامت
حجامت به روشی از خونگیری گفته می شود که جهت درمان بعضی از بیماریها بکار می رود که در این مطلب علائم نیاز به حجامت را توضیح داده ایم.

نشانه هایی که می گویند نیاز به حجامت دارید

در کشور ما کم نیستند افرادی که با وجود پیشرفت های گوناگون در عرصه های مختلف درمانی، باز هم از روش های سنتی استفاده می کنند. یکی از این مراکز درمان سنتی حجامت است. با توجه به اینکه از قدیم الایام بنا بر سفارش های ائمه اطهار (ع) انجام این نوع از درمان مرسوم بوده است، در خصوص دلایل اهمیت انجام حجامت به بررسی این موضوع پرداختیم که آیا با وجود پیشرفت های گوناگون پزشکی آیا باز هم به این نوع درمان های سنتی نیاز است یا خیر؟

در سالن انتظار یکی از مراکز درمان سنتی در میدان جمهوری مردان و زنان در سنین مختلف در صف انتظار نشسته اند و بنابر تشخیص پزشک معالج حجامت «خشک یا تر» را انجام می دهند؛ هر کدام از داوطلبین انجام حجامت دلیل انجام این عمل را یا به توصیه دوستان و آشنا می دانند و یا تنها راه باقی مانده در درمان برای دردشان! آنچه می خوانید نظرات ائمه معصومین (ع) و پزشکان درباره این نوع درمان سنتی است.

علائم نیاز به حجامت:

گرچه علائم نیاز فوری به حجامت بر تشخیص طبیب متکی است اما برای عموم مردم نشانه‏ های روشنی دارد که عبارتند از:

 

 

 نیاز به حجامت

درمان بعضی بیماری ها با حجامت


احساس گرمی و داغ شدن، مورمور شدن پوست، احساس کاذبی که باعث می ‏شود انسان تصور کند روی پوست مورچه یا حشره‏ای راه می‏ رود. برافروختگی و قرمزی صورت و رگهای چشم، خارش پوست.
خستگی مفرط بدون وجود ضعف در بدن، چرت زدن هنگام روز، فشارخون.
توجه داشته باشید که حجامت بطور کلی باید انجام شود و علائم فوق به معنی نیاز ضروری و فوری به خون‏ درمانی و حجامت می ‏باشد.

بهترین فصل حجامت:

بهترین فصل حجامت بهار و پاییز است.

خواص حجامت:

کاهش غلظت خون
تقویت سیستم ایمنی بدن
درمان حساسیت
درمان اگزما
درمان سردرد هایی که از غلبه دم (خون) باشد
شفافیت پوست
جلوگیری از ایجاد زگیل و خال های پوستی

 

 نیاز به حجامت

درمان بعضی بیماری ها با حجامت

 

تاکید پیامبر و امامان معصوم بر انجام حجامت

با ظهور اسلام، حجامت مورد تأیید و تأکید فراوان پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم علیهم السلام قرار گرفت و بیش از 600 روایت در مورد حجامت جمع آوری شده است. پیامبر اکرم (ص) در روایتی که در نهج الفصاحه آمده، پنج چیز را از سنت های پیامبران الهی معرفی کرده اند که عبارتند از :حیاء، حلم، حجامت، مسواک و عطر زدن.

در روایت دیگری امام علی علیه السلام می فرمایند:"ان الحجامه تصح البدن و تشد العقل." بدرستی که حجامت بدن را سالم و عقل را نیرومند می گرداند.

علائم نیاز به حجامت در فصل پاییز

4.939
این مطلب مفید بود ؟381
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بو علی/ی
برچسب :
وبگردی