هشدار هواشناسی

هشدار هواشناسی نسبت به بارش برف

تاریخ انتشار : 2 دی 1399کد مطلب : 58852زمان مطالعه : 2 دقیقه
سازمان هواشناسی کشور با صدور هشداری از فعالیت سامانه بارشی، بارش برف و کولاک همراه با نفوذ هوای به نسبت سرد از روز چهارشنبه (3 دی) تا روز شنبه (6 دی) به کشور خبر داده است

در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی آمده است که بارش برف، کولاک، مه آلودگی و کاهش دید طی روز چهارشنبه (3 دی) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات استان های کرمانشاه، لرستان، قزوین، البرز و تهران دور از انتظار نیست.

این شرایط جوی طی روز پنجشنبه (4 دی) در استان های آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی تهران، البرز، همدان و ارتفاعات استان های کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، قم، قزوین، گیلان، مازندران و شمال فارس ادامه دارد.

بر اساس این هشدار طی روز جمعه (5 دی) بارش برف، کولاک، مه آلودگی و کاهش دید در استان های زنجان، اردبیل، خراسان رضوی، خراسان شمالی، البرز، شمال تهران، ارتفاعات استان های خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، سمنان، گیلان، مازندران و گلستان و طی روز شنبه (6 دی) در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و ارتفاعات گلستان پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی هشدار داده است که احتمال اختلال در سفرهای برون شهری و درون شهری، کولاک برف، مه و کاهش دید، قطع راه های ارتباطی روستایی به ویژه در مناطق کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی جاده ها، تاخیر یا لغو پروازها و خسارت به محصولات و تاسیسات کشاورزی وجود دارد. از این رو سفرهای غیر ضروری لغو و تجهیزات برف روبی درون شهری و برون شهری نیز آماده شود.

تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، اجتناب از فعالیت های کوهنوردی، مدیریت در مصرف سوخت و انرژی با توجه به کاهش دما، کسب آمادگی لازم جهت انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از شکستن درختان و آسیب رسیدن به تاسیسات کشاورزی ازجمله دیگر توصیه های سازمان هواشناسی است.

به گزارش ایسنا، در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

انتهای پیام/م

 

هشدار هواشناسی نسبت به بارش برف

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی