آب و هوای تهران

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

تاریخ انتشار : 13 دی 1401کد مطلب : 70488زمان مطالعه : 2 دقیقه
پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا 14 دی‌ماه 1401 نشان می‌دهد آسمان نیمه ابری و حداکثر دما 9 درجه سانتیگراد خواهد بود.

فرارو:آسمان تهران امروز آفتابی است و دما در طول شب از دو درجه به مرور و در طول روز به یازده درجه می‌رسد. بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز 13 دی ماه پایتخت در در شرایط "ناسالم برای همه گروه‌ها" قرار دارد.

بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های هواشناسی تداوم وضعیت دمای کنونی تهران تا پایان هفته جاری ادامه دارد.

آسمان تهران فردا (14 دی‌ماه) نیمه ابری با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (15 دی ماه) بارانی با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و برای روز جمعه (16 دی ماه) نیمه آفتابی با حداقل دمای 3 درجه و با حداکثر دمای 9 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

آخرین وضعیت آلودگی هوای تهران

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز 12 دی ماه پایتخت با میانگین 159 در اکثر مناطق در شرایط "ناسالم برای همه گروه‌ها" قرار دارد.

همچنین میانگین غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون که آلاینده اصلی تهران در 24 ساعت گذشته بوده است، هم‌اکنون عدد 168 را نشان می‌دهد.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین 151 تا 200 را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط "ناسالم" است.

تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (12 دی‌ماه) همراه با ترافیک صبحگاهی برقراری وضعیت ناسالم در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با استمرار پایداری جوی و کاهش تندی باد تا اواخر وقت دوشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت.

وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی فردا، آغاز بارش برف و باران و احتمال بارش‌های سیل‌آسا و کولاک و تداوم آلودگی هوا در شهر‌های پرجمعیت خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در اکثر مناطق کشور آسمان صاف و جو پایدار خواهد بود و در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت آلودگی هوا ادامه دارد.

فردا به‌تدریج با نفوذ سامانه بارشی از مرز‌های غربی به کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و شمال خلیج‌فارس بارش و وزش باد شدید موقتی آغاز خواهد شد که در مناطق سردسیر و ارتفاعات به‌شکل برف و در استان‌های جنوبی همراه خواهد بود.

بارش در استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر شدت خواهد داشت. پنجشنبه در اکثر مناطق کشور به‌جز جنوب شرق ادامه خواهد داشت و در این روز شدت بارش‌ها در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی ادامه دارد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز جمعه در نوار غربی کشور، مناطق جنوبی، شمال شرق و ارتفاعات البرز بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. شنبه در نوار شرقی، سواحل شرقی دریای خزر، ارتفاعات البرز شرقی و بخش‌هایی از استان‌های هرمزگان، کرمان و جنوب شرق فارس بارش پراکنده روی می‌دهد.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی