هوای تهران

هوای پایتخت برای پنجمین روز متوالی آلوده شد

تاریخ انتشار : 21 دی 1399کد مطلب : 60253زمان مطالعه : 2 دقیقه
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت هم اکنون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.

ایسنا: بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبحگاه امروز (21 دی ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق پرتردد پایتخت در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است که عمدتا ناشی از افزایش تردد خودروها، عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز با توجه به وارونگی و سکون جو، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد بنابراین کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیش بینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

صبح فردا (22 دی ماه) با آغاز تردد خودروها انتظار می رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد که به دلیل حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر خواهد بود.

استمرار پایداری جو همراه با پدیده وارونگی طی روز موجب تجمع آلاینده ها خواهد شد. این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (22 دی ماه) ادامه دارد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس پیش بینی می شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون » با میانگین 152 بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 150 و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

انتهای پیام/م

هوای پایتخت برای پنجمین روز متوالی آلوده شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : آلودگی هوا
وبگردی